TMC v SLO?

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

MarkB

Pripravnik
3. jan 2008
108
1
18
Obišči stran
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Citat:
Uporabnik MarkB pravi:
Če prav razumem bo TMC na Garminu deloval, če boš imel vklopljeno mapo City Navigator NT 2010.20. Kaj to pomeni, da če imaš vklopljeno Adriroute ne dela?
Kaj misliš?
stupid-1.gif

Ja, ne vem, za to pa sprašujem

Če si sprobal in poznaš zadevo, bi lahko v normalnem tonu odgovoril namesto, da te butaste smajlije lepiš
stupid-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zanimivo je, da če imaš vklopljen samo AR 2.30 tmc tudi dela.
Po eni strani je logično, ker sta mapi v cn in ar od istega proizvajalca.
 

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Hvala za ta podatek. Sem se že spraševal, če to dela tudi z AR. Ker 3D objekte se dobi tud sam s CN EU, pa delajo tud v AR.
 

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Tud jst sm zej probu in dela. Sicer sm zrihtu že včeri, sam se mi ni dal it v avto. Zdej bomo pa še vidl, kolk bo to ažurno. Tistim k je to že delal bi lohk mal napisal, kolk so bli s temi informacijami zadovoljni. Hvala
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Jaz sem si pa malo prej aktiviral. Sicer nisem bil v avtu, ampak kr na balkonu z nuvijem in tmc sprejemnikom. Pod naročnine je zadeva aktivna, v praksi preverim kak drug dan.
smile-1.gif
 

slako

Pripravnik
22. okt 2007
208
0
16
vrhnika
ja danes sem se peljal v celje in na žalost ni bilo nobene zadeve na moji ruti , tako da nisem mogel preverit kako natančno deluje. drugače pa je kazalo vsa dela na slo cestah. ali morda kdo ve zakaj na začetku simbol z avto kaže zelen kasneje pa se pokaže v sivi barvi ?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.547
2.605
113
še v SLO - ampak komaj
zelen = sprejema TMC podatke

siv = NI SPREJEMA TMC podatkov (ozr. ni radijske postaje v dosegu, ali postaja NE oddaja TMC)

tudi jaz opazil danes - bo treba spremljati - ker možnosti je več:

1. res ni signala (se voziš nekje po vukojebini)
2. dejansko pride do izpada TMC signala (potem udri po RADIO SI
10.gif
)
3. težave s FW na Garminu (gledal mal na nemških forumih - imeli s 1490 težave s TMC)
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.732
790
113
toti Maribor
Citat:
Uporabnik Teddy pravi:
Hvala za ta podatek. Sem se že spraševal, če to dela tudi z AR. Ker 3D objekte se dobi tud sam s CN EU, pa delajo tud v AR.


Ne, ne deluje z AR 2.30. Kljub temu da je ovira na tvoji poti ti napiše, da ni prometa. Z CN pa ti izpiše promet na tvoji ruti.
 

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Aha bo treba pol še AR 3.0 počakat. Zaenkrat pa CN EU, če hočeš da si obveščen. Ja Mark sem tud jst učeri probu tko, sam sm mel čist prazne baterije, tko de nisem dočaku potrditve sprejema. Comp je pa sred bloka in mi ne lovi signalov. Al pa bi mogoč vsaj dobu radijsko vezo, sam sm reku bom že drug dan. Drgač pa tud tko gre. Sm pa nekje snel prov navodila za te ikone in ledice na polnilcu v avtu, ki so drgačna od unih na Garminu.
 

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Tist k ti pokaže, če ne sprejema TMC signala, je pa pomojem shranjen še od prej. Tko de lohk neki časa še navigiraš s tistimi podatki, k pa dobiš TMC signal se pa stvar spet posodob z novimi podatki.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 474

No, sam imam podobne probleme, kot jih imajo nekateri. Naročnina uspešno vnešena, vendar se nikakor noče aktivirat oz. ulovit prometnih informacija.

Karta je CN 2010.20:
94.jpg


Vnesem podatke po navodilih, pridobim kodo iz myGarmin in vnašanje naročnine je uspešno:
304.jpg


Preverim, če je naročnina na listi:
209.jpg


Preverim še sprejemnik:
316.jpg


Vendar informacij od nikoder. Če grem v Settings meni, dobim to:
190.jpg


In če grem v listo naročnin, se mi izpiše tole:
202.jpg


Ne vem v čem je probelm. Nisem v vukojebini, radijski signal lovim brez problema, sem čakal tudi več kot pol ure s priklopljenim Garminom in anteno, vendar brez uspeha.

Je pa še nekaj - lani spomladi sem šel preko Madžarske v Ropmunijo in sem sprejemal prometne informacije. Nato sem poleti šel prav tako na Madžarsko in prometnih informacij od nikoder. Prav tako sem šel decembra preko Avstrije na Češko in mi je sicer lovilo OE3, vendar vedno napis "prometne informacije niso na voljo". Leta 2008 sem na Dunaju brez težav dobil vse prometne informacije...

Ima kdo kakšno idejeo? Garmin je nuvi 760, verzija 4.90

LP
Gargy
 
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik #488

V Mbju normalno lovi, za aktivacijo sem ga nesel pred hišo da je našel satelite in to je to.
Zdaj pa lahko informacije sprejemam tudi v hiši.
Pač ni tam signala kjer si po mojem.

Drugače mi pa isto piše pri naročninah, ker še ene nimam aktivirane. Torej ko bo našel satelite in signal boš mel aktivirano.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.599
705
113
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Kolikor jaz vem, se TMC oddaja na vseh RTVSLO radijskih frekvencah, ne samo RadioSi. Tako je bilo vsaj rečeno.

Lahko potrdim za Val202.
 

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Nekje sem zasledu članek o temu, tuki je pa bistven del:
Karkoli se zgodi na 4500 kilometrih slovenskih cest, se odslej prek operaterjev Radia Slovenia International (RSI) in mreže oddajnikov RTV Slovenija nemudoma prenese na ustrezne navigacijske naprave voznikov.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.533
4.474
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik Teddy pravi:
Dva linka mal za preverjanje. Prvi je za Radijski signal (levo spodaj klikni na karto):
http://www.radiosi.eu/index.php?id=38
Drugi pa kaže ažurnost prometnih podatkov (sicer ne vem, če to dobimo enako na TMC):
http://www.promet.si/portal/sl/razmere.aspx

No fino. Živim na ravno takem območju, ki ni pokrit z radiem SI. OE3 TMC imam skozi na voljo, le našega ne.
Bom videl kako bo jutri, ko se bom zapeljal čez SLO. Trenutno mi samo piše NOVA NAROČNINA.
rolleyes-1.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.