TMC v SLO?

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
A je ta zadeva crknila? Od Ljubljane do Izole je TMC, ni TMC, obvestil pa itak da ne, dokler niso Taljani javili, kaj vse je zaprto od meje do Calabrije.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.068
3.952
113
Opažam da že cca 14 dni ni nič, v bližini Italije ali Avstrije pa takoj sprejme njihova sporočila,
 

jozek1982

Zelenc'
6. jan 2010
10
0
1
Hej prijatelji, pišem sicer prvič ampak imam čisto eno tako banalno vprašanje, na gamrinu Garmin nüvi 765, mam nameščeno Adria Route 2.3 in preko WebUpdaterja sem posodobil programsko opremo za garmin.

Zdaj pa me zanima kako vklopim TMC storitev, malo sem čekiral skozi nastavitve v garminu pa nikjer nič podobnega nisem našel. če mi bo kdo kaj vedel svetovati bom vesel.
 

inaj

Pripravnik
10. jun 2008
84
0
6
prekmurje
V sloveniji še na Garmin napravah ne deluje TMC, treba počak na AR 3.0, ki bo verjetno v kratkem(moral bi bit že zdavnaj pa nekaj čarajo)
 
Nazadnje urejeno:

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Verjetno so nehali oddajat, ker so prebrali, da bodo ljudje (pardon, ovce) začeli kaj drugega kupovat kot garmina, če bodo drugi boljši, hitrejši... Grem stavit, da ko bo AR 3.0 zunaj, da bo "čudežno" začel tudi TMC v Slo napolno delat.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.533
4.474
113
49
Na sončni strani ALP
Jozek1982...

Poleg nove verzije AR (CN 2010.20 te podatke baje že vsebuje), bo potrebno nadgraditi tudi TMC sprejemnik.
Takoj ko bo na voljo, ga boš lahko nadgradil z WebUpdaterjem. - takšna je bila vsaj uradna informacija iz Garmin SLO.
 

jozek1982

Zelenc'
6. jan 2010
10
0
1
ja no upam da bo preko WebUpdaterja mogoče čimprej vse skupaj nadgraditi, saj naj bi bila brezblačna nadgradnja omogočena le do 15.4. bom kar danes klical na garmin da vidim kaj pravijo...
 

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Zgleda de se nekej premika v tej smeri za Garmina. Pomojem tud nadgrajujejo opremo in se pripravljajo za oddajanje še za Garmine. Verjetn zato nič ne dela. To me spominja na predor v Šentvidu.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik Teddy pravi:
Zgleda de se nekej premika v tej smeri za Garmina. Pomojem tud nadgrajujejo opremo in se pripravljajo za oddajanje še za Garmine. Verjetn zato nič ne dela. To me spominja na predor v Šentvidu.
A je bil za predor tut Garmin kriv?
rolleyes-1.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.533
4.474
113
49
Na sončni strani ALP
Nič ne bojo prilagajali za Garmina. Tipi oddajo signal v svoji obliki in izdelovalci navigacij se morajo prilagajati temu signalu.

Zato ne pizdit na Garmina, ko bo končno naredil nadgradnjo za TMC sprejemnike in ko TMC ne bo deloval tako kot sedaj ne.
Tudi ni problem v AR 3.0, ker EU karta tabele za TMC že vsebuje.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Verjetno se tudi ta zadeva od nekod financira. In če ni "resnih" firm poleg, verjetno tudi ni pravega priliva?
smile-1.gif
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Na vprašanje, kaj je s TMC v Sloveniji, sem z Radia Si dobil sledeč odgovor.

Citat:
Spoštovani,
predlagamo, da se obrnete na distributerja oz. prodajalca Navigona v Sloveniji.
Kolikor vemo Navigon zaenkrat še ni podpisal pogodbe za sodelovanje v slovenskem TMC, verjetno bo pa v kratkem (glede na to, da je že Garmin, Navon, Igo ..). Morda so bili v 2009 v kakšnem testnem obdobju vključeni.

Upamo, da boste v kratkem spet deležni prometnih informacij, ki jih za RDS-TMC pripravljamo na Radiu Si.

Lep vikend!

Radio Si
Tel.: +386 (02) 429 91 34
RADIO Si, Ilichova 33, 2000 Maribor, Slovenija
www.radiosi.eu

From: XXXX@XXXXXX.com
Sent: Friday, January 08, 2010 2:04 PM
To: Radio Si
Subject: Sporocilo s spleta

Sporocilo s spleta (rubrika pisite nam na strani RSI):

Datum: 2010-01-08 14:04:23
Posiljatelj: Miha
E-Mail posiljatelja: XXXX@XXXXXX.com

Vsebina:
Pozdravljeni, zanima me, kako to, da zadnje čase TMC, ki ga oddajate ne deluje več. Še pred novim letom sem ga veselo uporabljal, medtem ko sedaj nikakor ne deluje. Uporabljam Navigon 7310 z najnovejšimi zemljeviti, na kateri je TMC deloval od samega začetka oddajanja.

Hvala za odgovor in lep pozdrav, Miha
 
I

Izbrisan uporabnik 474

torej če prav razumem - Radio Si je oddajal testne novice, ki so jih lahko sprejemali vsi, ki so imeli ustrezno karto. garmin je v tistem obdobju ni imel.

Zdaj pa bodo tale signal kodirali in sprejemali ga bodo le tisti, ki bodo imeli ustrezne karti IN ustrezno nadgradnjo za dekodiranje signala. In če navigon ne bo podpisal (v kar močno dvomim), potemtakem bodo (boste) uporabniki prikrajšani za TMC.

LP
Gargy
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
torej če prav razumem - Radio Si je oddajal testne novice, ki so jih lahko sprejemali vsi, ki so imeli ustrezno karto. garmin je v tistem obdobju ni imel.

Zdaj pa bodo tale signal kodirali in sprejemali ga bodo le tisti, ki bodo imeli ustrezne karti IN ustrezno nadgradnjo za dekodiranje signala. In če navigon ne bo podpisal (v kar močno dvomim), potemtakem bodo (boste) uporabniki prikrajšani za TMC.

LP
Gargy

So mi iz Navigona odgovorili, da naj bi bilo podpisano v kratkem.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.