TMC v SLO?

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

slako

Pripravnik
22. okt 2007
208
0
16
vrhnika
Danes sem zopet testiral cca 20 min gori zelena nato prižge sivo, zelena lučka na vtikaču gori , kar pomeni da lovi signal. Nato sem izklopil in malo počakal ter ga na novo prižgal in je zopet gorela zelena nato siva. To pomeni da ni vzrok slab signal. Ko sem peljal domov sem po radiju slišal prometno informacijo in sem takoj spremenil pot preko te ovire in se takoj iz sive prižgala rumena in poleg opozorilo.
jaz mislim ,da siva ne pomeni ,da ne sprejema signala ampak nekaj drugega,

 
Nazadnje urejeno:

sg1

Pripravnik
12. jan 2010
111
0
16
Lj
Tisti, ki imate take probleme, da je aktivacija šla BP in imate signal a Garmin vseeno nikakor ne naredi TMC ikone niti na zemljevidu, niti nimate nič pod "promet" imate po vsej verjetnosti CN 2010.20 sumljivega izvora...
 
Nazadnje urejeno:

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.533
4.474
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik sg1 pravi:
Tisti, ki imate take probleme, da je aktivacija šla BP in imate signal a Garmin vseeno nikakor ne naredi TMC ikone niti na zemljevidu, niti nimate nič pod "promet" imate po vsej verjetnosti CN 2010.20 sumljivega izvora...

Ja pa ja de...
rolleyes-1.gif


Imam legalno verzijo CN 2010.20. Naprava je še nova in sem padel v nüMaps Guarantee.
Tako da, ne nekaj na pamet pisat...
wink-1.gif
 

kritik

Pripravnik
3. nov 2008
60
0
6
Če prav razumem, moram kljub obveznem plačevanju RTV prispevka plačati še dodatno naročnino za sprejem TMC signala v Sloveniji?
Kaj pa tujci?
Kaj pa tisti, ki nomamo Garmina?
Imam TomTom, ki je v začetku nekaj kazal, sedaj pa ne vem več pri čem sem.
NA POMOČ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

sg1

Pripravnik
12. jan 2010
111
0
16
Lj
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Citat:
Uporabnik sg1 pravi:
Tisti, ki imate take probleme, da je aktivacija šla BP in imate signal a Garmin vseeno nikakor ne naredi TMC ikone niti na zemljevidu, niti nimate nič pod "promet" imate po vsej verjetnosti CN 2010.20 sumljivega izvora...

Ja pa ja de...
rolleyes-1.gif


Imam legalno verzijo CN 2010.20. Naprava je še nova in sem padel v nüMaps Guarantee.
Tako da, ne nekaj na pamet pisat...
wink-1.gif

Ti pišeš na pamet ne jaz !
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.599
705
113
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Ima kdo kakšno idejeo? Garmin je nuvi 760, verzija 4.90

Nedelujoči piratski CN EU 2010.20 NT.
smirk-1.gif



Namig: trf datoteka ni pravilno nameščena.


Edit:
Ali od zadnje nadgradnje še deluje TMC tudi na drugih napravah (TomTom, Navigon,...)
Ravno berem, da so Karavanke zaprte, je to že vneseno v TMC?
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 474

OK in kako spravim to trf datoteko v Garmina in kje jo sploh dobit?

LP
Gary
 

t3kknokat

Zelenc'
31. okt 2007
18
0
1
Citat:
Uporabnik slako pravi:
Danes sem zopet testiral cca 20 min gori zelena nato prižge sivo, zelena lučka na vtikaču gori , kar pomeni da lovi signal. Nato sem izklopil in malo počakal ter ga na novo prižgal in je zopet gorela zelena nato siva. To pomeni da ni vzrok slab signal. Ko sem peljal domov sem po radiju slišal prometno informacijo in sem takoj spremenil pot preko te ovire in se takoj iz sive prižgala rumena in poleg opozorilo.
jaz mislim ,da siva ne pomeni ,da ne sprejema signala ampak nekaj drugega,

Siva se pojavi ob slabem signalu, verjetno preslabem za RDS sprejem. Ko pritisneš na ikono dobiš na naslednjem ekranu napis "Poor reception for xy min". Ko je zelena pa piše "Traffic up to date". Zelena je tudi vedno na začetku, ko še išče prve informacije. Vsaj na mojem 765 se tako obnaša.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.732
790
113
toti Maribor
Karta ali je piratska ali originalna nima nobene zveze z sprejemom TMC informacij. Mlatite prazno slamo. Če bi bilo tako potem, ko imaš vklopljeno samo AR, ki ne podpira TMC, ne bi imel prav tako nobenih podatkov, pa jih jih kljub vsemu imaš. Ndgradnja za sprejem prometnih informacij je brezplačna zato ne razumem, kaj se eni "bunite". Po 30. aprilu pa jo boš verjetno že imel na napravi tako kot za GB, FR,USA itd.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

OK, sem ugotovil, v čem je problem.

CN 2010.20 se je na pašnikih dobila samo kot img datoteka ali kot verzija, ki jo je bilo potrebno instalirat prek MapSettoolkita. Problem je v tem, da MapSetToolkit do zadnje verzije ni znal uvozit ali vključit trf (traffic) datoteke v končni produkt. Zadnja verzija programa (1.70) to omogoča. Ravnokar sem na novo naredil mapo CN 2010.20, vključil še trf datoteko in na Garmina naložil samo Slovenijo (da je bilo hitreje) in glj no - v roku 5 sekund sem že veselo lovil prometne informacije
aplauz.gif


Hvala matku za namig, to razjasni tudi, zakaj mi je CN 2010.10 normalno delala, 2010.20 pa ne.

Izgleda da tudi .img datoteka na pašnikih ne vsebuje trf datoteke...

LP
Gargy
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Datoteka je vsebovana v glavni img datoteki, ki jo mapsource ustvari iz podatkov, ki jih ima na voljo. In pri "portanju" karte preko MapSetToolkita ta trf datoteka ni bila vključena, z zadnjo verzijo programa pa je to možno.

LP
Gargy
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Odvisno kakšen img si snel, če je bil po "domače" narejen.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Zakaj pa pobirate img datoteke? Ali ni lepse da si v mapsourcu sam sestavis tako mapo kot hoces in dela kot mora.

LP
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Mislim da je problem bolj v tem da 2010 kart za mapsource ni na pašnikih (vsaj na lokalnih ne). Jaz sem izvozil iz img datoteke in dela ok.

Mi je pa bilo zanimivo, da mi je danes, kljub temu da je včeraj vse delalo ok, javilo "promet" ni na voljo. Čez par minut je bilo nato ok. Zgleda da mora ujeti signal, do takrat pa kaže enako kot da ne bi imel nastavljeno ok.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.