Test zimskih pnevmatik 2018

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.950
1.094
113
www.adriamedia.si
A to je Gen4? Pri Gen3 jaz še nisem imel takega problema, pri speljevanju rahlo zakoplje brez problema, ko imaš enkrat hitrost pa "pedal to the metal" prav tako koplje in lepo pospešuje po snegu, pri tem pa veselo utripa lučka (brez piskanja) za VSC.

Pri Gen2 sem bral tudi o velikih problemih v snegu, upam da ni Toyota šla korak nazaj z novo generacijo.
Hmmm. Moja prvi, da je chr odličen v snegu, da že tako redko zakoplje, če pa, se pa lepo potegne naprej ...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.596
188
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
če še nisi obstal imaš hudo srečo. ker Prius ma najbolj glup ASR sistem kaj je možno (za vse HSD Toyote velja). ko začnejo kolesa kopat zmanjšuje moč do zaustavitve. Ko stojiš pa nimaš šanse da spelješ če vsaj malo zakoplje. jaz sem prvo vožnjo v snegu počakal. En mali zametek, kjer bi šlo skozi bp z rahlim kopanjem. Tak se je pa en pred mano ustavo, da sem se mogo še jaz in to je bil tudi zaključek zgodbe. Ko sem hotel speljat se avto ni odzival na gas. Ker kak je kolo hotelo malo zakopat je čisto izklopil. Signala pa tudi nisem mel da bi tisti glup postopek izklopa ESP-ja poguglal. v glavnem v 45 minuto zajebavanje se je vse skupaj razvilo. Folk pametn daj gas, nihaj naprej nazaj itd. En se je celo v avto vsedo češ kak bo zaj on situacijo rešo in rešil kot princ na belem konju. Revež ni znal niti ročne spustit pa avta zalaufat :) dokler nisem odkopal snega do asvalta en meter pred avtom da sem ustvaril nek zalet ni šlo. Tako da pazi, da se ne zaustaviš v 10-15cm globokem snegu :)

a veš, da sem tudi jaz najbolj zaradi tega najbolj cincal, preden sem se spustil na lov za Priusom. ampak, po dveh zimskih sezonah, ena od teh sem bil kar dosti v snegu na cesti, sem pozitivno presenečen. trkam, ampak nikoli nisem imel problema z gazenjem po snegu ali da bi mi začel kopati. sicer sem potem še prebiral in so bili glede tega najbolj problematični Priusi druge generacije, moj je tretja generacija, a vseeno - strah je bil prisoten ob prvem snegu. pa je bil odveč. je pa res, da pozimi oz. kadar sneži, nastavim na Eco Mode, kjer je stopalka za plin konkretno odzivna in imaš več kontrole, kaj in kako. pa sem med potjo v Kitzbuhel, ko je res konkretno snežilo cel čas poti, se parkrat ustavil v snegu in nikoli ni bilo problem štartati potem naprej. ali pa sem enostavno imel srečo. lahko pa da kombinacija vsega dobro dela, ne vem. :)
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.887
5.167
113
moj je + torej 3gen. Do tiste vožnje sploh nisem vedel kako sranje je lahko. Potem pa malo poguglal in videl da je kar razširjen problem.
Ampak to je vožnja v snegu v breg kjer imajo probleme vsi. Ne 3cm svežega na spluženi cesti. V glavnem ko ostali normalni avti vztrajno kopljejo in počasi lezejo naprej ti bo prius 100% stal na mestu z gasom v podnu brez znakov življenja. pa niso ble krive gume, ker so ble en mesec stare.
Ob naslenjem sneženju probaj speljat v nek malo večji breg pa na 10-15cm svežega. Boš videl da stojiš na mestu brez kopanja ali se pa lepo mirno ustaviš kot bi spustil gas.
isto mi je dovoz od bajte. Vsak avto je nekak prilezo gor če se mi ni dalo skidat zjutraj, Prius-u še ni uspelo. Vedno počaka kot na spodnjem videju. Mogoče je pri meni kak meter daljše.

evo tu se tudi lepo vidi to jemanje gasa dokler se avto ne premakne za 10cm
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
215/55r17, kakšne zimske bi priporočili?

3 zime sem vozil kumho i zen ali nekaj takega v domenziji 205/50 17. zelo zadovoljen. odlične v snegu, tudi na mokrem OK, pa še glasne niso (nekje enako glasne kot letne Continental sport contact v tej dimenziji). gume so mehkejše in se pozna v snegu, ter neprimerno bolj udobne od omenjenih continentalk. Pa še cenovno so OK. letos jih bom menjal in so trenutno tudi nove prva izbira, malo se nagibam da bi tudi Nexen sprobal, ker jih hvalijo. na 2. avtu imam tudi dobre izkušnje z hankook winter icept sicer v drugi dimentiji ampak so bile OK.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Pozdravljeni
Imam pnevmatike 215/60 16. Kaj pravite na Savo HP2? Lani so bile zelo dobro ocenjene. Ima kdo izkušnje s to pnevmatiko?
Hvala