ADAC test zimskih pnevmatik 2023

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
A gre za original platisca, ali gre za drug komplet?

Ce imas centrirne obrocke preveri te.

Jaz nikdar vec ne kupim felten za katere bi rabil ta jajca, ker ...

Enostavno ni to to. Pa so bile nove gume in feltne, pa se ne lisam tega sranja.
Original.
IMG_5313.jpeg
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Pa ne kitajske gume no! :evil:

Meni en vulkanizer v MB lani dvakrat centriral - drugič na reklamacijo pa še kar ni bilo dobro (nove gume Pirelli na pol leta stare original feltne) pa še kar ni bilo OK, pol sem šel na servis in so tam naredili v nulo.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
Pazi, je radialna in brez zracnice! To ni kar tako!
Ne res....das 2 jurja v zvok....400€ za gume pa ne!? In to na take gare, ki jih bocno odnese ob prvi priliki!
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ne bo držalo. Od nekdaj kupujem samo zmagovalce testov (Conti, Dunlop, Goodyear…), tudi ko sem vozil gare za 2.000 EUR. Te gume sem dobil pa brezplačno ZRAVEN avta, s cca 1.000 km prevoženih na teh gumah. Naj jih vržem v smeti? :sprasujemse: Letos sem jih mislil voziti, naslednje leto menjati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Imperial/Goodride/WestLake/Rotalla so identične gume z istih mašin v isti tovarni na Kitajskem. Točna ta dezen delajo že ene 10 let in vozil sem jih takrat ko recimo za Rotallo še nihče ni slišal, na Gume Direkt pa so imele dobre ocene uporabnikov.

Ti samo vozi, pa se pač zavedaj da boš imel par metrov daljšo zavorno pot.
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
852
842
93
Če je umirjen šofer načeloma ne bo imel problemov. Če pa hvata krivine in vozi 2 cm za ritjo ostalim, kot povprečni alter dinamiki, pa zna hitro kaj počiti.

Bo pa definitivno bolj padavinska zima. Sedaj pa je caka v tem, kje nas bo dovolj nizka temperatura ujela. Morje ima še vedno skoraj 20 stopinj C in bo ogrevalo ozračje celo zimo. V visokogorju bo definitivno precej več snega kot prejšnjo zimo.
Nižje pa stvar temperatur, a bo prevladovalo toplo morje z toplim zrakom iz juga in zahoda ali kak udar hladnega zraka iz severnih krajev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

ViLiam

Fizikalc
11. jan 2022
211
-104
28
Pazi, je radialna in brez zracnice! To ni kar tako!
Ne res....das 2 jurja v zvok....400€ za gume pa ne!? In to na take gare, ki jih bocno odnese ob prvi priliki!
No, da si ne boš spet kaj naredil :bonk: Ti si dokazal svojo ekspertizo v tej temi :valjamse: tako da vseeno, če se greš igrat z svojimi igračkami to debato pa prepustiš odraslim osebam :valjamse:
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: jest5

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Bo, ko bo 15 cm (ajd, za ziher kak več) snega na cesti. Ljudje že po enomesečnem premoru brez dežja ne znajo voziti, kaj šele po snegu, ki ga verjetno 30% vozniške populacije v npr. vzhodni polovici države še ni niti videla (zadnji "normalen" sneg v 2013, po tistem komaj za vzorec vsako leto).