Test pomivalnih strojev

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.330
955
113
5 let garancije Bosch ponuja že dolgo časa, ni samo trenutna akcija. Izdelek moraš samo preko spleta registrirati.

Meni recimo veliko pomeni (ne)hrupnost pomivalnega stroja. Druga stvar, ki bi jo pogledal je dvižna spodnja košara.
 
Danes je tudi pri meni izpustil pomivalni stroj, nek BEKO. Sicer bi se ga verjetno dalo popraviti in zamenjati spodnji propeler, vendar mi gre počasi že na kuratz in bi ga rad zamenjal.
Pečica in steklokeramična plošča sta Bosch, zato bi rad imel tudi pomivalni stroj Bosch. Trenutno je do 15.01.2022 akcija pri Bosch-u, saj če kupiš v tem času, ti pripada 5 let garancije.
Mimovrste nima na zalogi praktično nič, v Merkurju pa je stanje boljše. Me pa zanima kaj kupiti, recimo tam nekje do max. 700€. Pomivalni stroj dela praktično skoraj vsak dan, v gospodinjstvu sva pa dva.
Nimam pojma kaj vpliva na ceno, predvidevam pa da energijski razred, število pogrinjkov in različni programi.
Prosim za nasvet, kaj kupiti v tem cenovnem razredu, pa da je dobavljivo...

Lp

poglej majdic.at, dostavlja tudi v SLO. Drugače če se potikaš po ita imaš na voljo mediaworld, sme, pa kak unieuro.

je stroj 45 ali 60 cm? Verjento 60.. tule jih je nekaj





 
22. jul 2007
12.816
1.317
113
123
Danes je tudi pri meni izpustil pomivalni stroj, nek BEKO. Sicer bi se ga verjetno dalo popraviti in zamenjati spodnji propeler, vendar mi gre počasi že na kuratz in bi ga rad zamenjal.
Pečica in steklokeramična plošča sta Bosch, zato bi rad imel tudi pomivalni stroj Bosch. Trenutno je do 15.01.2022 akcija pri Bosch-u, saj če kupiš v tem času, ti pripada 5 let garancije.
Mimovrste nima na zalogi praktično nič, v Merkurju pa je stanje boljše. Me pa zanima kaj kupiti, recimo tam nekje do max. 700€. Pomivalni stroj dela praktično skoraj vsak dan, v gospodinjstvu sva pa dva.
Nimam pojma kaj vpliva na ceno, predvidevam pa da energijski razred, število pogrinjkov in različni programi.
Prosim za nasvet, kaj kupiti v tem cenovnem razredu, pa da je dobavljivo...

Lp
Jaz sem prejšnji teden spraševal za določen pomivalni stroj od Boscha in sem dobil odgovor, da se pričakuje dobava v 22 tednu leta 2022.
Tako da veliko ne izbiraj in vzemi nekaj kar je še na zalogi, ker novih zaradi pomanjkanja čipov še ne bo tako kmalu.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Danes je tudi pri meni izpustil pomivalni stroj, nek BEKO. Sicer bi se ga verjetno dalo popraviti in zamenjati spodnji propeler, vendar mi gre počasi že na kuratz in bi ga rad zamenjal.
Pečica in steklokeramična plošča sta Bosch, zato bi rad imel tudi pomivalni stroj Bosch. Trenutno je do 15.01.2022 akcija pri Bosch-u, saj če kupiš v tem času, ti pripada 5 let garancije.
Mimovrste nima na zalogi praktično nič, v Merkurju pa je stanje boljše. Me pa zanima kaj kupiti, recimo tam nekje do max. 700€. Pomivalni stroj dela praktično skoraj vsak dan, v gospodinjstvu sva pa dva.
Nimam pojma kaj vpliva na ceno, predvidevam pa da energijski razred, število pogrinjkov in različni programi.
Prosim za nasvet, kaj kupiti v tem cenovnem razredu, pa da je dobavljivo.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Prvič to berem.
Mogoče razstavni eksponat.
Naročil bi preko spleta, tako da to ziher odpade.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.422
9.166
113
LOL... nas so podobno hoteli napeljat, pa so imeli pralnega v Harvey normanu..na zalogi.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Pralni stroj je naprava, ki je v dnevni uporabi. In potrošna roba. Ko crkne, greš po novega, iz starega preložiš neoprane cote in novi konča posel. Dobro, imaš dve ali tri ure pozneje oprano, ampak tu neke velike katastrofe in filozofije ni.
Ko je nekoč zvečer hotel štrajkati pomivalec, sem najprej pomislil, če ob 19.00 še ujamem odprto trgovino in menjam stroj preden grem spat. Malo mi je logiko zjebalo, da nisem imel nobenega, da mi ga pomaga prinesti iz avta v kuhinjo. Tako, da sem potem po sreči našel in rešil problem in smo stroj res še imeli kako leto. Ampak od takrat je nagajal, servis pa je po telefonu tudi rekel, da ni neke ekonomske računice, da se to popravlja.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
res je, ampak zakaj bi se šel eksotiko in čakal 4 mesece nanjo, razen če ne nucam. O wait...če ne rabim pol pač ne kupim. Najbolj ekološko. Ista zgodba z avtomobilom, da bi nanjga čakal pol leta...WTF.
In kako si zadovoljen z Miele,je razlika od prejšnjega stroja,samo delovanje itd?A si uzel z Twindos?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.422
9.166
113
nismo zadovoljni , cote se muckajo - stroj jih enostavno "uničuje", tako da....ženka jamra ni še pa posredovala na miele... ne vem kaj čaka..da se navadi verjetno. Sem povečal dozirnje vode, mogoče je malo bolje z zunanjimi čistili in podobno. Še ugotavljamo. Aja nismo osamljen primer, glede na splet.

Tehnično nimam nobenih pripomb, je izdelek višjega ranga...in z razlogom mal dražji...sicer smo v rangu 1000€.... tisto za 1500 in več, je pa že mal bizarna cena.
Ja twindos.
 
  • Wow
Reactions: MieleFan

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
nismo zadovoljni , cote se muckajo - stroj jih enostavno "uničuje", tako da....ženka jamra ni še pa posredovala na miele... ne vem kaj čaka..da se navadi verjetno. Sem povečal dozirnje vode, mogoče je malo bolje z zunanjimi čistili in podobno. Še ugotavljamo.

Tehnično nimam nobenih pripomb, je izdelek višjega ranga...in z razlogom mal dražji...sicer smo v rangu 1000€.... tisto za 1500 in več, je pa že mal bizarna cena.
Ja twindos.
Hmm...jz nikol ne dobim zmučkanega perila iz stroja.A ga nabaše na max?Možnih je več vzrokov.Preveč poln boben,visoka temperatura,visoki obrati ožemanja...
Probajta uporabit funkcijo, da v zadnji vodi počaka.Črpalka stop,če ne vzameta perila takoj ven.In ko prideta domov samo z tipko start sprostita ožemanje...
Res mi še nikol ni zmečkalo perila...vzamem iz stroja skor vse ravno...Imam 9kg boben...sam nikol ne perem 9kg,max 7-8 kg...
Perilo je lepše oprano in ni zmečkano.In nivo vode naštimaj na MAX...
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Jst sem kupil pralni stroj Miele dobrih 7 let nazaj in še danes dela vrhunsko - tudi bolj kot ne vstopni model, mislim da je stal okoli 850€. Ga ne zamenjam! Res vrhunski stroj.

Kot sem pa že enkrat pisal na temu forumu, sem od Mieleta kupil tudi krš od pomivalnega stroja za okoli 750€. Ni vreden tega denarja! Toliko problemov, ko sem jih imel v prvem letu njegovega delovanja (in nedelovanja) jih nisem imel še nikoli. Zdaj se je sicer nekako vnesel, vendar še vedno pogosto iz stroja dobimo kakšno umazano posodo. Še bolj razočaran sem nad Miele servisom, ki pravi, da pač ne znam zlagati v predale, čeprav zlagam v stroj že celo svoje življenje in do sedaj so vsi dobro pomivali :D

Sem pa prejšno leto kupil sušilec Beko, malo boljšega (za Beko) cca 600€ sem dal zanj.. Ima dva filtra za mucke, pa gre pri strani še vedno ogromno muck skozi in samo čakam, kdaj bo krepnil :) Je pa sicer še 4 leta v garanciji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan