Téma o IP kamerah

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.877
8.897
113
EU
Tisto kaj sem dal sliko, je prav zunanji repeater. Notranji so manjše velikosti. Ima usmerjeno (oddajno in sprejemno) anteno dolgega doseda. Dolgi doseg je samo spredaj pred repeaterjem. Hrbtni del ima krajši doseg, za sprejem signala lokalnega modema, katerega posreduje naprej.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.877
8.897
113
EU
kaj pravite na kaj takega?
Ta bi verjetno bil dober. Uporablja tudi MIMO z dvojnimi antenami, kar moj Maginon nima. Sicer ne vem, če to kaj pomaga pri kamerah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: blazpoglavc

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
CPE510 dela na 5 GHz. Preveri, če je to pravi band zate. Drugače pa CPE210. Vsekakor pa priporočam openwrt fw.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Ko sem pred leti kupoval - je bil “minimum” 4MP.. zdej mislm da je se vec.. z 2MP bos videl malo vec kot nic
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.835
377
83
Kako se kaj obneseta ti dve kameri? Ima kdo zmontirani? Je vseeno boljša Dahua?

Širokega kota ne rabim, saj bi kamera snemala vzdolž po dvorišču.
za ta denar dobiš že kak bolj znan brand pa kot je ncnifrej rekel, malo švoh resolucija.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
za ta denar dobiš že kak bolj znan brand pa kot je ncnifrej rekel, malo švoh resolucija.
Samo za primer. Reolink kamere so zelo kvalitetne...
Jaz imam zdaj že cca 2 leti RLC-520A kamere na hiši. Imajo kovinsko ohišje in 2560x1920 resolucijo. Slika je super podnevi in ponoči.
Lahko nastaviš območje zaznavanja, velikost "vsiljivca", čas zaznavanja itd ni da ni...
Lahko gledam na aplikaciji na telefonu ali računalniku. Nastavljeno imam da snemajo na SD kartice, če pa gremo na dopust pa vklopim kopiranje še na FTP na Synology.
V 2letih nobenih težav. :zmaga:

Sicer pa moje osebno mnenje je da na varnostni kameri ne rabiš 4K resolucije.
Kvaliteten senzor s 2560x1920 je vrh glave, ker realtime najbrž ne boš gledal, če boš pa poskušal shranjevat 4K video boš pa hitro brez placa ostal...

Moje so PoE, ker imam kable napeljanje, če bi hotel Wifi model bi vzel: RLC-510WA
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: mmmedo

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.835
377
83
Reolink lahko naročiš iz eu, ne potrebuješ z aliexpresa.

Imam ga tudi sam. Najbolj me moti (verjetno imajo vse kamere isti problem) da mi javlja premikanje oblakov. Ne zazna mi pa nemškega ovčarja (na srednji vrednosti občutljivosti). Sploh ponoči bi rad videl katere vse živali se mi sprehajajo po dvorišču. Če povečam občutljivost, pa je še bolj občutljiuva na oblake in žuželke, ki letajo tik pred lečo...
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Reolink lahko naročiš iz eu, ne potrebuješ z aliexpresa.

Imam ga tudi sam. Najbolj me moti (verjetno imajo vse kamere isti problem) da mi javlja premikanje oblakov. Ne zazna mi pa nemškega ovčarja (na srednji vrednosti občutljivosti). Sploh ponoči bi rad videl katere vse živali se mi sprehajajo po dvorišču. Če povečam občutljivost, pa je še bolj občutljiuva na oblake in žuželke, ki letajo tik pred lečo...
Jaz sem vse kupil iz ALija, ker itak pošljejo iz nemčije...
Kar se pa oblakov tiče, pa lahko nastaviš območje, ki ga naj spremlja za gibanje... ne vem če to poznaš?
1659442893494.png


EDIT:
Zanimivo da imajo na uradni strani boljše cene kot v njihovi štacuni na aliju:
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: GStar

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.835
377
83
detection zone poznam, imam "pobarvano" drevo, da mi ne javlja alram ob vsakem vetriču.
sensitivity imam pa na 17 in mi psa ne zazna. Ko pa gredo oblaki čez sonce pa mi javi.
pa vsako jutro in večer javi, kdaj se preklopi med nigt and day vision. Te svetlobne alarme bi softwersko mogli nekak rešit, pa bi bila super.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.835
377
83
reolink ponuja;
Camera with Smart Detection - Person/Vehicle Detection morda bi to pomagalo
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
784
351
63
Vseeno sem nabavil tole 4Mp kamero:
Danes sem jo priklopil, dela še kar vredu.
Trenutno preizkušam aplikaciji DMSS in Imou Life. Še obstaja kakšen ok app z kakšno funkcijo več?
Dokler ne nabavim snemalnik, bom verjetno nekaj tednov snemal v cloud.
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
488
63
28
širne planjave Dolenjske
Vseeno sem nabavil tole 4Mp kamero:
Danes sem jo priklopil, dela še kar vredu.
Trenutno preizkušam aplikaciji DMSS in Imou Life. Še obstaja kakšen ok app z kakšno funkcijo več?
Dokler ne nabavim snemalnik, bom verjetno nekaj tednov snemal v cloud.
Jaz uporabljam ImouLife app. Sem pa zdaj poskusil prijaviti tudi v DMSS app mojo kamero, pa javi da je kamera že "zvezana" v ImouLIfe app in naj tam dodam uporabnika --> je pa isti uporabnik/isti mail pri obeh app-ih, pa v ImouLife pravi da ne gre "šeranje". Lahko samo "odvežem" kamero iz ImouLife pa jo prijavim v DMSS.
Pač admin obeh appov je isti mail.

Kako bi to rešil, da bi uporabljal oba appa, pa se potem odločim kateri je boljši?
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
dve kameri Imou Ranger 2: od včeraj nedostopna "History" na SD-kartici, danes se že "v živo" močno zatika, internet: Telemach. Je še kdo naletel na kaj podobnega?
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
422
189
43
Vseeno sem nabavil tole 4Mp kamero:
Danes sem jo priklopil, dela še kar vredu.
Trenutno preizkušam aplikaciji DMSS in Imou Life. Še obstaja kakšen ok app z kakšno funkcijo več?
Dokler ne nabavim snemalnik, bom verjetno nekaj tednov snemal v cloud.
Snemalniki lahko omogočajo tudi AI in IVS in si to nastimas tudi na kamerah, ki tega nimajo.

S tem se znebiš tudi lažnih alarmov zaradi priziganja luči, kake druge svetlobe, oblakov,...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Clancy