Téma o IP kamerah

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
SD kaftica se poslavlja. Koliko je stara?
kartici sta različno stari, obe Sandisk. Kameri sta obe enaki, obe na istem routerju, na obeh zgodovina nedostopna. Se zgodi takšen izpad približno 1-krat letno. Sprašuješ Telemach, Digitklik, Imou... ...nihče nič ne ve, nihče ni nič spreminjal, z njihove strani vse zmeraj 110% vredu... slučajno pa najdeš kakšnega uporabnika na povsem drugem koncu SLO ki ima enake probleme... ko začne še on sitnariti, zadeva nenadoma spet deluje
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Samo nekaj bi še izpostavil pri nakupu kamer, ker prodajalci malo nateg...

4MP ni enako 4K.

4MP pomeni da ima senzor 4 mio pixlov. (Npr. 2688×1520 je dobrih 4,08 mio pixlov.)
4K resolucija je pa 3840x2160 (torej 4x pixlov Full HD resolucije 1920x1080) in pomeni da ima senzor 8,29 MIO pixlov.
Torej 4K kamere imajo 2x več pixlov kot 4MP kamere.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Pri primerjavah v reklamah ponavadi navajajo HD (720p). Ne govorijo o Ful HD. Lepše se sliši.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Zdravo ekipa,

iščem kamero za v ptičjo valilnico. Če na sletu iščem namensko so mi vse predrage, tudi na Aliju so čez 50$.
Ali je kakšna bolj cheap varianta? Mora biti povezava preko wifi-ja, na stalni elektriki, IR lučke za nizko svetlobo...
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Zdravo ekipa,

iščem kamero za v ptičjo valilnico. Če na sletu iščem namensko so mi vse predrage, tudi na Aliju so čez 50$.
Ali je kakšna bolj cheap varianta? Mora biti povezava preko wifi-ja, na stalni elektriki, IR lučke za nizko svetlobo...
Jaz imam v hiši tole kamero Tapo C100 za 26€:

Dobra slika podnevi in ponoči, lahko snema na SD kartico, podpira RTSP stream tako, da lahko dostopaš do streama tudi brez Tapo aplikacije.
Tapo apliakcija omogoča tudi push obvestila, če npr zazna gibanje itd...
V HomeAsistantu imaš pa tudi Tapo inegracijo.

Edini minus je, da ni namenjena za zunaj, torej bi jo moral zaščititi pred dežjem...
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Nov v temi, želel bi nabaviti kamero, ki bi pokrivala dvorišče in zaznavala nepovabljene goste na zemljišču. Imam 220V napajanje in Wifi omrežje v bližini.
Snemanja v osnovi ne rabim oz. bi morala zadoščati SD kartica, za kaj več pa bi verjetno moral dodati kakšno naročnino? Želim predvsem dober zajem slike in Wifi povezljivost. Predlogi?
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
Digitklik.
Take kamere si po 50-100 eur.
Dobis obvestilo preko app na telefonu, da je kamera zaznala gibanje.

lp
 

serviser!

Fizikalc
21. jun 2021
236
36
28
Nov v temi, želel bi nabaviti kamero, ki bi pokrivala dvorišče in zaznavala nepovabljene goste na zemljišču. Imam 220V napajanje in Wifi omrežje v bližini.
Snemanja v osnovi ne rabim oz. bi morala zadoščati SD kartica, za kaj več pa bi verjetno moral dodati kakšno naročnino? Želim predvsem dober zajem slike in Wifi povezljivost. Predlogi?
220v boš moral pretvoriti v 12v

lahko pa daš kakšno kamero ki dela na baterije...recimo tole
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
220v boš moral pretvoriti v 12v

lahko pa daš kakšno kamero ki dela na baterije...recimo tole
Večina primernih kamer ima v kompletu adapter. Sam sem nabavil tole: CTRONICS CTIPC-380C-4MP-BP (wireless 2K surveillance camera with 4 MP resolution that comes with person detection, automatic tracking, two-way audio, and 30m color night vision. It is also IP66 rated for outdoor use). Ima možnost WIFI ali mrežnega priklopa in možnost vstavitve SD kartice. Nastaviš lahko snemanje ali le zajem fotografij. Lani me je stala okrog 95€. Preko Amazon.de sem kupil 3 kose, poštnina je bila skupno 12 €. Sem zelo zadovoljen. Amazon ravnokar ponuja komplet dveh kamer za 100 €. Mislim, da je kar ugodna ponudba.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Večina primernih kamer ima v kompletu adapter. Sam sem nabavil tole: CTRONICS CTIPC-380C-4MP-BP (wireless 2K surveillance camera with 4 MP resolution that comes with person detection, automatic tracking, two-way audio, and 30m color night vision. It is also IP66 rated for outdoor use). Ima možnost WIFI ali mrežnega priklopa in možnost vstavitve SD kartice. Nastaviš lahko snemanje ali le zajem fotografij. Lani me je stala okrog 95€. Preko Amazon.de sem kupil 3 kose, poštnina je bila skupno 12 €. Sem zelo zadovoljen. Amazon ravnokar ponuja komplet dveh kamer za 100 €. Mislim, da je kar ugodna ponudba.
link: https://www.amazon.de/Überwachungsk...kennung-Zwei-Wege-Audio-Schwarz/dp/B09TZYS29T
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Čist laično vprašanje, a obstajajo IP kamere, ki bi imele napajanje na sončne celice ali je poraba enostavno prevelika da bi akumulirana količina zadostovala za snemanje ponoči? Zadnjič me je en vaški kmet spraševal, če obstaja kamera, ki ne rabi priključka na štrom, saj ima pašnik oddaljen 100 m od bajte a vam nima nobenega priključka in bi rad videl katere zveri se mu ponoči sprehajajo po pašniku. Wi-fi recimo da ni tak problem, bi mu ga posodil sosed, ki je nekoliko bližje.
 

djbosty

Zelenc'
12. okt 2010
12
1
3
Čist laično vprašanje, a obstajajo IP kamere, ki bi imele napajanje na sončne celice ali je poraba enostavno prevelika da bi akumulirana količina zadostovala za snemanje ponoči? Zadnjič me je en vaški kmet spraševal, če obstaja kamera, ki ne rabi priključka na štrom, saj ima pašnik oddaljen 100 m od bajte a vam nima nobenega priključka in bi rad videl katere zveri se mu ponoči sprehajajo po pašniku. Wi-fi recimo da ni tak problem, bi mu ga posodil sosed, ki je nekoliko bližje.
Obstaja:
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.460
113
Če nima vmes nobene ceste lahko na 100 in še več + metrov kamero še zmeraj napaja z POE.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Obstaja:
Obstaja en kup lovskih kamer, ki delajo na baterije. Prvi zadetek na googlu

 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Čist laično vprašanje, a obstajajo IP kamere, ki bi imele napajanje na sončne celice ali je poraba enostavno prevelika da bi akumulirana količina zadostovala za snemanje ponoči? Zadnjič me je en vaški kmet spraševal, če obstaja kamera, ki ne rabi priključka na štrom, saj ima pašnik oddaljen 100 m od bajte a vam nima nobenega priključka in bi rad videl katere zveri se mu ponoči sprehajajo po pašniku. Wi-fi recimo da ni tak problem, bi mu ga posodil sosed, ki je nekoliko bližje.
Točno to sem iskal. Reolink me je prepričal. Se lepo polni na sonce, dela preko WiFi, ima kar solidno programsko opremo. Nimam večjih pripomb, ga lahko priporočam.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Če je samo 100 metrov potegnit utp kabel in POE napajanje.
Pa snemalnik da ti nonstop snema... ( če ti kdo ukrade kamero imaš vsaj posneto...)
Reolink ima tudi odlično funkcijo za prepoznavo živali...in ti v alarmih izloča vse druge premike...
Kamera pa....minimalno 5 MP....ko enkrat sprobaš 8 MP je gledati nižjo resolucijo živa žalost...