Téma o IP kamerah

blazpoglavc

Pripravnik
14. maj 2008
419
1
18
zdravo, bom kar tukaj vprašal....imam zunanje kamere katere niso dobro pokrite z WIFI signalom glavnega routerja. Rad bi si DOBRO ojačal z WIFI extenderji. Sicer trenutno imam ene...ampak mi zelo počas delajo. Katere priporočate? ima kdo kaj že preverjenega? tudi zunaj lahko dodam. vendar se mora videti brezžično z glavnim routerjem.
 

blazpoglavc

Pripravnik
14. maj 2008
419
1
18
hm..tezko je pol pripeljat dodatni kabel do njih..a ne obstajajo neke zunanje wifi antene ki so zelo mocne?oddajajo dober signal..
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.095
2.446
113
Lahko, če boš do te antene pripeljal kabel in jo uporabil kot AP. Če bo prekinjala slika iz kamer boš tudi vedel zakaj prekinja. Malce škoda edino, da ima samo 100 Mbit Lan port.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.095
2.446
113
Kako naj mi vemo, kako ti bo delalo? Repeaterji se pač v splošnem odvsetujejo zaradi razpolovitve pasovne širine. Če imaš kamere s streamom tam 6 - 8 Mbit in jih je več, jaz tega pač ne bi delal. Ampak ti ker vztrajaš na repeaterju si ga pač priklopi in boš potem napisal če je ok ali ne, mi ne moremo vedeti kakšen signal je na lokaciji kjer bo repeater in koliko prenosa sedaj dosegaš tam. To je pač rešitev tako na pol. Jaz imam eno kamero, ki nima LAN porta, in ta edina rabi celo večnost, da se poveže, ko želiš gledati stream, pa je 5 metrov od WiFi APja na kablu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

blazpoglavc

Pripravnik
14. maj 2008
419
1
18
ja zastopim da je s kablom boljše...ampak zunaj kjer želim postaviti repetear nimam kabla iz modema. zato iscem rešitev z repetearjem.....ampak da je repetear dober..
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.095
2.446
113
Je taka groza potegniti par metrov kabla? Za zanesljivo delovanje je treba pač nekaj vložiti. Lahko pa poskusiš še s TpLink Deco Mesh sistemom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: blazpoglavc

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Osnovna matematika pri repeaterju ti pove naslednje: repeater potegne v teoriji samo toliko podatkov skozi kolikor se poveže z routerjem - če bo nekje v rovtah bo pač povezava slaba, podaljašal bo signal, ampak povezava bo še vedno max toliko kot je med njim in routerjem. Recimo zdajle gledam pri sebi Mikrotikov Winbox - promet na eth portih, na katerih so 3 kamere (4mpix, 2fps), pa je kar zabaven obseg pošiljanja podatkov na NAS. Povedano po domače: nisem ziher da bi wifi zmogel že brez repeaterja (pa še ostali wifi promet, tudi če bi bile kamere v doberem dometu). Tako da wifi ti je vedno zasilni izhod (da ne govorim da ti navadno vezje esp32 - guglaj deauther onesposobi prenos slike prek wifi-ja če bi hotel vlomilec blokirati signal). Če se le da kabel, ajdi, mogoče, če je ena kamera. Ampak bo treba enostavno sprobat v praksi kako je pri tebi, drugače ne boš vedel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: blazpoglavc

igi

Guru
13. okt 2007
5.338
974
113
Celje
Obišči stran
ja zastopim da je s kablom boljše...ampak zunaj kjer želim postaviti repetear nimam kabla iz modema. zato iscem rešitev z repetearjem.....ampak da je repetear dober..
Vsaka situacija je drugacna in brez testa ne gre nekaj obljubiti, pa tudi ce vzames “boljso” opremo.

recimo imam v skladiscu en zares star linksys wrt54 kot AP. In nanj se povezujejo 2 xiaomi kameri (bolj kot varnost rabim pogledati, ce je kdo not, ce je roba pripeljana…) klima in se nekaj eWeLinkovih modulov (odpiranje vrat, vklop razvlazilca). Star, zidan objekt z debelimi stenami in kovinskimi regali, ko bi rekel, da niti skucajno ne bo delovalo. Pa dela v piko in kamere odlicno odzivne.

Kje drugje sem pa ze doktotiral…
 
  • Všeč mi je
Reactions: blazpoglavc

blazpoglavc

Pripravnik
14. maj 2008
419
1
18
res je ja....sej sedaj imam zunaj že nek TP LINK repeteator...sej dela OK, sam mislim da lahko še boljše...