Téma o IP kamerah

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Tak zgleda lisica ponoči :D
received_976684582939374.jpeg
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.697
137
63
Nimas kaj dost naredit glede smeti. Sensitivity je povezan s hitrostjo gibanja objekta na sliki. Treshold pa z velikostjo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Hikvision kamero (4Mp), katera je dobila neostro sliko, sem danes hotel spraviti v pogon, da bi ugotovil, ali se da popraviti napaka..Tukaj je link z opisom.


Hikvision:
- Na splošno je dostop do kamere z originalnimi programi od Hikvisiona, zelo zmeden in neintuitiven.
- Nobeden ne pokaže "Live" slike od kamere.
- Za Firefox in Opera Browser napiše, da nista podprta.
- Potrebno je naložiti predpotopni Internet Explorer, kateri končno pokaže "Live" sliko.
- IP Camera Viewer 4 , ki ni od Hikvisiona pokaže sliko takoj, ko kliknem ikono programa.
- Na tablici in telefonu v Opera Browswrju, ko vtipkam IP številko kamere, napiše, da ta program ni podprt.

Sedaj pa Dahua:.
- Firefox in Opera Browser v Winzih omogočata popoln dostop do kamere.
- Opera in Firefox v Winzih pokažeta "Live" sliko, brez kakršnegakoli nalaganja softvera od Dahue.
- Na tablici in telefonu Opera Browser, po vpisu IP številke, takoj odpre dostop do vseh nastavitev in pokaže sliko.
- Nobenega softwera ni potrebno nalagati na telefon, in ne na tablico.

Iz radivednosti sem na telefon naložil Dahua program za Android. Omogočen je pogled posnetkov SD kartice kamere, in ogled za nazaj, po zabeleženih alarmih.

Hikvisiona ne bom uporabljal, zaradi zgoraj napisanega, tudi če bi mi uspelo odpraviti tisto motnjo "out of focus".
Mogoče jo odprem, da bi videl kako je zalepljena leča. Vsaj se bom nekaj novega naučil.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Sej to so ONVIF kamere, povežeš na poljuben NVR in potem vse gledaš na enem koncu preko vmesnika NVRja.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Prednost kamere je, da ima SD kartico na katero snema. Posnetkov je za slabih pet dni nazaj. Ko je kartica polna, snema naprej prek starih posnetkov. Podobno kot Dashcam za avto.
NVR-ja ne potrebuje. Je dražji od kartice. Trdi disk v NVR-ju za snemanje videa 24/7, pa je še dražji. Če se prekine povezava s kamero, NVR ne snema več. Kamera s kartico pa snema, brez povezave, dokler ima štrom.
Še najboljša stvar pri tem je prav decentralizacija. Dostopam do posnetkov kamere prek modema (ruterja) s pomočjo vsake naprave (telefon, tablica, HTPC..) v hiši, brez da kurblam glavni računalnik.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Kot vsak akumulator ima to pluse pa minuse: glavni minus je da ti vlomilec enostavno izpuli kamero skupaj z sd kartico, nvr je lahko cisto drugje in imas posnetek, ce je na sd kartici je kot da je nimas... kombinacija je torej prava resitev.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Kamera je visoko in ni zlahka dosegljiva. Za domačo rabo je to najbolj ugodna rešitev. Nepridiprav pa ne more vedeti, kje se beležijo posnetki.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Xiaomi EC2 zunanja kamera snema na SD kartico, ki pa ni v sami kameri zunaj, ampak je nekje znotraj, v bazni postaji.
No vidiš, nekako tako poor's man NVR deluje :cool: - nekje daleč stran od kamere se prek mreže videomaterial snema na nek medij (disk, ssd, lahko tudi SD kartica zaradi mene). Snemanje kamere na SD kartico brez NVR je kar se mene tiče dobro če bi rad snemal živali v gozdu ali na vrtu, za videonadzor v smislu varovanja lokacije pa je praktično isto kot če bi kupil dummy kamero ki ima led-ico in dal notri 9V baterijo da bi svetila ponoči - useless - še nisem videl videonadzornega sistema na SD kartice, ki bi ga postavila katerakoli firma ki se ukvarja s tem področjem, takih z NVR pa že kar nekaj (beri: vse).
Pisati o prednostih snemanja na SD v smislu kot je pisal Gonzo gor je pa kar se mene tiče čvek za v otroški peskovnik (to je isto kot NAS na rPI al pa švoh traktor - sej nardi, sam jamra). Bere se kot da bi influencerja poslušal k je mastno plačan za jawline roller - res deluje :)