Napeljava kablov za kamere

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.799
639
113
ok, dobro vedeti! Vsaj to, da ne rabiš vseh kablov v nvr vlečt.
Kamere lahko priklopiš na PoE switch, ki je recimo nekje na podstrešju, potem pa od tam potegneš en kabel do NVR-ja. NVR v tem primeru ne rabi biti PoE in ima lahko samo 1x RJ45 priklop.

Takšno kombinacijo imam tudi sam, torej da so kamere priklopljene na PoE switch, potem pa je NVR priklopljen na ta enak switch (je pa oboje v istem racku, eno zraven drugega).
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.137
9.257
113
EU
Zato ker nisi uporabil pravega "dibla"!

Poglej priponko 90526
Imam še takšna dibla, samo krajša. Hotel sem jih notri vijačit, pa je bilo "gremo mi po svoje". Da ne zafrknem fasado, sem rajši stara dibla zalepil v obstoječe luknje z lepilom. Na novem senzorju izvrtal druge luknje, ki pašejo v obstoječe na fasadi.
Za kamero je drugače, ker precej vaga, pa še vijake je potrebno solidno zategniti, ker pri nastavljanju smeri kamere, se jo premika in suče levo desno. OT lahko vstavi kakšno ojačitev, če še ni fasade. Podobno meštri delajo za obesiti luster na plafon, spomočjo lesenega vložka.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.307
135
63
Imam še takšna dibla, samo krajša. Hotel sem jih notri vijačit, pa je bilo "gremo mi po svoje". Da ne zafrknem fasado, sem rajši stara dibla zalepil v obstoječe luknje z lepilom. Na novem senzorju izvrtal druge luknje, ki pašejo v obstoječe na fasadi.
Za kamero je drugače, ker precej vaga, pa še vijake je potrebno solidno zategniti, ker pri nastavljanju smeri kamere, se jo premika in suče levo desno. OT lahko vstavi kakšno ojačitev, če še ni fasade. Podobno meštri delajo za obesiti luster na plafon, spomočjo lesenega vložka.
Jaz zmontiram tega "na tone" in ni kakšnih težav. Montiramo pa na okrogla podnožja za bulet ali pa stenska, pod katero lepo paše dome kamerca in skrije kable in konektorje.

Jernej
 
22. jul 2007
13.148
1.483
113
124
Če iščeš "junction box" boš našel polno zadetkov.

Ampak načeloma na koncu izgleda nekako takole:
Poglej priponko 90530

Sama "doza" pa je nekako takole:
Poglej priponko 90531

Moreš edino paziti da kupiš pravo dozo za tvoje kamere - luknje za pritrjevanje kamere na dozo morajo seveda biti na pravih mestih. Verjetno se dobijo kakšne univerzalne ali pa verjetno tudi kakšne brez lukenj (in si jih potem sam narediš).
Ali imaš kakšen link od tega, tnx?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.351
3.486
113
Kamere lahko priklopiš na PoE switch, ki je recimo nekje na podstrešju
Tega jaz nebi svetoval prav nobenemu. Nobena elektronika se ne počuti poleti na vročini dobro in jeseni v neskončnem fajhtu od megle.
Če že delaš narediš dobro, kljub temu, da je več dela. Na dolgi rok se ti sigurno splača.
Ni lepšega kot lazenje po podstrehi in gledat, če lučke žmigajo. :bonk:
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.215
305
83
Makar napelji kable do dveh lokacij, za katere misliš da bi bile uporabne, mogoče ena gor, ena pri kleti, potem pa že potegneš kable kamor bo naneslo - ali pa UTPje kar potegneš v vse cevi, ni na koncu niti tolk drago - sam kabel - cevi so pa itak bagatela, sploh proti temu da bi moral karkoli naknadno štemat. Pol se na koncu izkaže, da kje namesto kamere pride prav še kaka zunanja wifi antena, da ti izven bajte pokrije signal, pa še kaj. Pravilo je: ko delaš, razpelji kable tam kjer ti kapne da bi kdaj rabil karkoli od elektrike ali UTP - pol se pa zgodi da ti bo mogoče lažje še elektriko za napajanje vlečt do kamere kot pa POE (najbrž sicer ne, ampak vseeno), ali pa kot rečeno kak zunanji Wifi Access point, pa še kaj se najde. Pa recimo če razmišljaš o kaki klimi daj pred fasado dovolj dolge konzole za zunanjo klima enoto tam kjer računaš da bo, pa večje cevi za plin pa mal večjo cev za štrom med notranjo in zunanjo enoto - je dostikart tako da zunanja enota dobi štrom, pol pa 5-žilni kabel napaja notranjo enoto... skratka te bakrene cevi pa fi 32 al pa dva med notranjo in zunanjo enoto - to se vse v fasado da na zalogo, tudi če nimaš še klim, pa ti kapne, da bi mogoče pa kdaj rabil. Skratka to proti fasadi ne stane nič - enih 100m plastičnih cevi (dva koluta sta če pretiravam 100 EUR, UTP kabli te bodo prišli 200 EUR, konzole pa cevi + bakrene za klime pa mogoče še enih 300 po klimi, se pravi tam 500 somov pa se ne živciraš nikoli več, sploh če to delaš za bajto v kateri boš še nekaj časa).
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.531
5.578
113
A mi zna kdo povedat zakaj je 95% kamer belih....3% črnih....

Ostala 2% pa nikjer poljubne barvne kombinacije? Recimo kak odtenek rjave....sive....?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.531
5.578
113
Pa bo ta barva iz mavrice se držala gladke bele plastike? Pa bo za več kot za sezono al jo bo UV zjahal....
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.307
135
63
Tega jaz nebi svetoval prav nobenemu. Nobena elektronika se ne počuti poleti na vročini dobro in jeseni v neskončnem fajhtu od megle.
Če že delaš narediš dobro, kljub temu, da je več dela. Na dolgi rok se ti sigurno splača.
Ni lepšega kot lazenje po podstrehi in gledat, če lučke žmigajo. :bonk:
Recimo, ampak saj pravim, jaz vidim tega polno in povsod in mi zaradi vročine switch še ni počepnil, zaradi strele pa cel kup... Pa ponavadi je switch v eni mali omarici veliko bolj vroč kot tisti na podstrešju, ki ima vseeno malce več zraka, četudi ima ta 40 stopinj.

Jernej