Telemach!!!

B81

22. jul 2007
35.050
9.316
113
Kaj moram prtisnt, da mi opsu filma/tv spored zgine in da vidim tv sliko? Dosedaj sem na ekranu najdu en gumb “play” (al neki), ki ga moram s smernimi tipkami dalinca “zadet”.. ni nobenga shortcuta?
Sprasujem tako za njihov box kot android app.
pa se komu na android tv (2-3 leta star tv) dela app pocasneje kot na boxu (ok razumem, da naj bi bil box boljsi - ker je zadeva optimizirana/pisana samo za to.. ampak razlika je pa kar obcutna/moteca)
Gumb "nazaj" uporabiš, da vse zgine. Vedno ko bilokaj mrdaš.
 

faraon

Zelenc'
3. feb 2023
14
0
1
Zdravo

Prosil bi vas za pomoč okrog zidne vtičnice za Tv in FM.
Trenutno imam predpotopno vtičnico in nek stari Telemachov razdelilnik za TV in internet.
Nekaj vprašanj, ki me zanimajo:

1.) Katera vtičnica je sedaj najboljša za montažo, da ne bi bilo preveč motenj?
2.) Obstaja zidna vtičnica ki bi imela izhode za coax tv in internet, da ne bi več potreboval razdelilca iz antenskega priključka v coax za tv in internet?
3.) Obstaja vsaj vtičnica, ki ima 3 izhode za Tv, FM in internet?

Sem prebiral stare poste in opazil, da so vam nekaterim menjali vtičnice in je nato bil signal za tv in internet boljši.

Hvala za pomoč.
 

faraon

Zelenc'
3. feb 2023
14
0
1
Odvisno kaj iščeš



Drugače, če imaš slab signal obstaja še opcija hišnega ojačevalnika.
Hvala za odgovor.
Težava je v tem, ker se ne spoznam na te zadeve in ne vem kaj je bolje.

Kakšna je pa razlika med prehodno in končno?
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.488
820
113
Prehodno potrebuješ, ko je zaporedno vezanih več uporabnikov (ne vem, če je signal res vezan zaporedno, ampak vtičnice so). V bloku smo imeli tako, ko smo jo odstranili (da bi omara lahko šla do stene), sta v dozi bila dva kabla, en od zgoraj en od spodaj. Make sense, en za radio en za TV :valjamse:

Čez par dni je prišel sosed od spodaj ves nesrečen spraševat, če mi imamo TV (signal). Potem se je počasi situacija izkristalizirala.

(V našo obrambo, pred tem smo imeli v drugem bloku lastno anteno - vsako stanovanje, Interneta pa tudi še ni bilo...)
 
  • Haha
Reactions: ncnifrej

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.203
2.584
113
Kot je povedal jekleni. Če imas pa vse skupaj samo v eni sobi pa uporabiš delilnik ali odcepnik. Delilnik ima na vseh izhodih skoraj enako slabljenje, odcepnik pa na enem skorajda nima slabljenja, tam priklopiš modem, na ostalih pa ima večje slabljenje kot delilnik.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.589
3.622
113
Pokliči Telemach ovce pa naj porihtaj, ker imajo opremo in točno vidi kje je slabi signal in lahko prilagodi signal z dusilkami.
Ni tak enostavno kar na pamet.
 

Sasek21

Pripravnik
25. feb 2023
56
0
6
27
Maribor
Preko oddajnikov za Lastovko bo od oktobra naprej samo internet (in fix telefon), tv pa bo šel preko Total TV (sat krožnik). Tako da maš v bistvu potem 2 krožnika doma. :D Obstoječim uporabnikom Lastovke trojček se to ureja na polno. Hitrost interneta se bo od preklopu vseh uporabnikov na tv delu na total potem močno povečala.

Paketi se imenujejo Total Trio start/extra/premium MMDS
Jaz imam še spadam pod Arijo paket Ario- Full Plus trenutnega paketa mi ni potrebno še zamenjat z njihovimi paketi tako so mi rekli na telemachu da prejšnji naročniki Arije še lahko uporabljajo prejšnje paket tv+internet me pa moti da je tako mala hitrost interneta 10 Mbps DOWNLOAND UPLOAD 1 Mbps še uporablja gdo Ario- telemach??