Telemach!!!

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Neki so na supportu govorili o ceni 1 - 2 EUR / mesec za statični IP, katerega nujno potrebujem za RDP povezavo.
bonk.gif
 

yogy

Pripravnik
26. jan 2011
128
0
16
Ima kdo mogoče kakšno informacijo glede paketov z višjim uploadom?
Je tale uporabnik (žal ne vem njegov nickname na forumu), ki je zaposlen na Telemachu, še kaj prisoten na forumu, da nam postreže s kakšnimi novimi, predvsem pozitivnimi informacijami, če že zadnje dni prejemamo slabe
bonk.gif
.
Če pa ima kdo info o ceni statičnega IP pa bo le ta več kot dobrodošla. Telesmeh je namreč objavil, da bodo to informacijo posredovali do 15.03., danes smo pa 14.03
uf-1.gif
. No ja, brez komentarja.
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.543
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Ja kaj bi pa rad? Saj imajo še cel dan čas!

Sicer pa lepo piše v obvestilu, da dinamični ali statični IP ne vpliva na delovanje internetnih storitev (razen v določenih primerih oddaljenega dosotpa do domačih naprav). Celo rešitev so ti zapisali - pač prestaviš napravo na dinamično pridobivanje naslova IP, v kolikor ne boš uredil nakupa statičnega IPja.

Zdaj huš-huš na www.telemach.si - tam so navodila za nastavitev. Drugače ti naprava res ne bo od jutri naprej delovala.

In to kljub temu, da naj bi imel celo višje hitrosti.

crazy1.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Citat:
Uporabnik yogy pravi:
Ima kdo mogoče kakšno informacijo glede paketov z višjim uploadom?
Je tale uporabnik (žal ne vem njegov nickname na forumu), ki je zaposlen na Telemachu, še kaj prisoten na forumu, da nam postreže s kakšnimi novimi, predvsem pozitivnimi informacijami, če že zadnje dni prejemamo slabe
bonk.gif
.
Če pa ima kdo info o ceni statičnega IP pa bo le ta več kot dobrodošla. Telesmeh je namreč objavil, da bodo to informacijo posredovali do 15.03., danes smo pa 14.03
uf-1.gif
. No ja, brez komentarja.

Najdi si službo na Telemachu, pa boš imel višji upload.
evil.gif
. Zdaj res vidim, koliko res oni delajo na posodobitvah omrežja. Pogledam za štos njihov cenik na tem linku: http://telemach.si/Binary/980/Izvlec-ek-iz-cenika-fiksnih-storitev-3-2016-NET.pdf . Pa si samo poglejte hitrost paketa gold trojka premium. In imaš paket 200/4. In če tukaj upoštevaš povratni ACK....
 

imi

Pripravnik
30. sep 2011
264
5
18
Zdaj pa res ne vem, ali se delajo norca ali je spet posredi tiskarski škrat - Gold trojka premium paket ima po novem samo 4 Mb uplauda !? Do sedaj je bilo 6 Mb, tudi sam imam trenutno takšnega.
 

yogy

Pripravnik
26. jan 2011
128
0
16
A ti to resno?

Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Ja kaj bi pa rad? Saj imajo še cel dan čas!

Sicer pa lepo piše v obvestilu, da dinamični ali statični IP ne vpliva na delovanje internetnih storitev (razen v določenih primerih oddaljenega dosotpa do domačih naprav). Celo rešitev so ti zapisali - pač prestaviš napravo na dinamično pridobivanje naslova IP, v kolikor ne boš uredil nakupa statičnega IPja.

Zdaj huš-huš na www.telemach.si - tam so navodila za nastavitev. Drugače ti naprava res ne bo od jutri naprej delovala.

In to kljub temu, da naj bi imel celo višje hitrosti.

crazy1.gif
 
2. okt 2007
3.754
2.224
113

Kako je s temi IPji, se je komu že spremenil? Jaz imam še vedno enakega.

Kaj pa cena za statični IP je znana, uradno nisem na njihovi strani še nič našel.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
O tem so uporabnike obvestili že z računi za pretekli mesec.
hysterical-1.gif


Me pa res zanima, kaj bo z porti ?
 
Nazadnje urejeno:

zakon

Guru
16. maj 2008
8.730
788
113
toti Maribor
Jaz sem na svojem routerju pustil še naprej na static, čeprav mi pri preverjanju napiše da je dynamic. Dela seveda enako kot prej.
smile-1.gif
 

Reaper85

Pripravnik
7. nov 2014
237
0
16
Ne vem če ti to prav gledaš. Sicer sem glede mrežnih zadev skoraj popolni noob, ampak da vseeno probam, kjer se motim, me lahko BP popravite:
1. dal si screen TP-LINK routerja, pod Network in WAN
Sam imam IP nastavljen na Dynamic, prepozna pa mi 192.168.0.10, ker imam tega imam nastavljenega v Cisco modemu (oz. gatewayu).
Da, imam v bistvu dva routerja, ker Telemach ne ponuja samo modema, Cisco router pa dela neverjetno počasi, bridge mode so pa zaklenili.
Pri routerju ročno nastavljati IP, subnet mask in DNS-e pa nimam ne časa ne živcev, niti ne vem kaj bi tukaj pridobil.
Pri Ciscu imam v DHCP serverju ročno določen IP na MAC adreso TP-LINK routerja, ker se mi pač zdi bolje, da ima router vedno en fiksen IP, čeprav se vsaj meni tudi drugače ne bi spreminjal, ker je pač starting IP 192.168.0.10, in bi bilo tudi v tem primeru enako.

2. To kar bo sedaj Telemach spremenil, je zunanji IP, se pravi od tvojega modema v svet.
Tega pa vidiš tukaj:
http://whatismyipaddress.com

Ali pa če imaš Cisca, v brskalnik vpišeš 192.168.0.1, greš pod Status -> Gateway in pogledaš Internet IP Address.

In ta je bil do sedaj vedno statičen, to pomeni, da se od prve namestitve modema ni nikoli spreminjal.
Zdaj bi moral bit dinamičen, na koliko časa se to spreminja, pa nimam pojma.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.730
788
113
toti Maribor
Od mojega modema v svet mi je vseeno. Hočem povedat, da na routerju imam še vedno nastavljeno staic. Tudi, ko grem na My IP mi še vedno piše stari IP. Torej spremenjal nisem nič.
 

tagelind

Pripravnik
2. sep 2007
228
0
16
Ja, razen če si iz Maribora in na FTTH. Vsi ostali gredo na dynamic zaradi novega provisioning sistema, ki je narejen za dynamic only. .