Telemach!!!

yogy

Pripravnik
26. jan 2011
128
0
16
Barabe samo molzejo. DENAR HOČEJO. Vsi, ki bomo potrebovali statičen IP bomo morali doplačati, vprašanje pa je koliko?
10.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Po mojem poudarjajo DHCP zato, ker je še vedno nekaj ljudi, ki imajo naslove IP vpisane ročno, čeprav so se že sedaj (sicer vedno isti) dodeljevali prek DHCP. Naslovi se bojo sedaj dodelili na novo in bodo dinamični, to je glavna razlika. Vprašanje sicer na koliko časa se bodo spreminjali. So pa očitno omogočili, da kdor res potrebuje statiko pač doplača.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
2
38
Kranj
rener.info
No, saj to me zanima, nacin dodeljevanja... Ajde, ce dobim novega, ne bo problema.. posodobim DNSe in je stvar resena. Sicer bo bolj zapleteno, ampak se vedno "zastonj", da ne bo treba placevati Telemachu.
 

yogy

Pripravnik
26. jan 2011
128
0
16
Fantje, stvar je takšna. Prihaja INTERNET STVARI, kar posledično pomeni, da bomo lahko zadeve v stanovanju (NAS, nadzorne kamere, ogrevanje, hlajenje, gospodinjski aparati ipd. ipd. ipd.) upravljali na daljavo. Telemach ni butast, že zdaj se pripravlja na to, da bo takšno upravljanje za uporabnika preprosto in da še on nekaj zasluži. Povprečen uporabnik se ne bo ukvarjal z Dynamic DNSji, domenami ipd., zato bo zakupil statičen IP, ki bo v obliki doplačila (mesečno). Telemach (kao) uporabniku storitev olajša, zraven pa zasluži.
Uporabniki pa smo spet na.....bali
uf-1.gif
. Kar precej je tu gor ljudi oz. uporabnikov Telemacha, ki nimajo možnosti storitev npr. "trojčka" pri ostalih ponudnikih z enako ali boljšo ponudbo in kakovostjo storitev. Ostali pa ...., no ja, če nimaš možnost priklopa na optiko je opcijska rešitev že skoraj Telemach.
Zdaj bodo statične IP zamenjali z dinamičnimi, potem bodo "upam" da zvišali upload in vse je pripravljeno na internet stvari. Zajebali nas bodo z IPji ampak ponudili večji upload (in sanja svinja o kukuruzu
evil.gif
).

No, samo mojih 5 centov
pozdrav.gif
 
Nazadnje urejeno:

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
2
38
Kranj
rener.info
Mah, doma imam moznost vseh operaterjev (ok, razen optike), ampak dejansko Telemach dela. Moti me pa njihov odnos. Medtem ko imam pa s tehniko (servis) dobre izkusnje. No, hvala bogu potreboval samo enkrat
smile-1.gif
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.657
29
48
58
Horjul
Kaj ni bilo rečene, da se D3Go lahko glede s katergakoli ponudnika internetnih storitev.
Na njihovi strani piše, da gre samo preko telemahovega omrežja.
Kako je sedaj res?
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Dela, samo ne vsi kanali. Fox-i, Discovery-i, Šport Klub-i in še nekateri ne delajo iz drugega omrežja
 
2. okt 2007
3.754
2.224
113
Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
SPREMEMBA IZ STATIČNIH NASLOVOV IP V DINAMIČNE

Obveščamo vas, da bomo zaradi posodobitve sistema 15. 3. 2016 spremenili način dodeljevanja naslovov IP (DHCP). Vse dostopne naprave, ki so neposredno priključene na modem, bodo imele po novem nastavljeno dinamično pridobivanje naslova IP (odjemalec DHCP).

Ker sprememba naslova IP večinoma ne vpliva na delovanje internetnih storitev (razen v določenih primerih oddaljenega dostopa do domačih naprav), bo vaša internetna povezava delovala nemoteno. Vsi, ki imate na svoji dostopni napravi vpisan statičen naslov IP, boste morali do 15. 3. 2016 urediti nakup statičnega naslova IP ali nastaviti napravo na dinamično pridobivanje naslova IP. Navodila za nastavitev najdete na spletnem mestu www.telemach.si. Če tega ne boste uredili pravočasno, vam po 15. 3. 2016 internetna povezava ne bo delovala.

Vir: www.telemach.si

10.gif


LE KAKA POSODOBITEV SISTEMA ?????

Kje na njihovi strani si to našel? Kaj pa cene za statični IP?
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
To sem jaz danes poleg položnice dobil. To pomeni, da so me 5 dni prej opozorili, namesto 30 dni. Cena za statični IP naslov pa ni znana. Jaz sem že danes poslal dopis na APEK, ker to je pa resnično višek, kar dela Telemach.
Pa tudi zanima, me kakšna je bila posodobitev sistema ?
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Se mi ne zdi nekaj kritičnega, ker bo vse delovalo normalno dalje. Glede cene nas bodo verjetno pravočasno obvestili, če boš hotel obdržat statični IP.
 

yogy

Pripravnik
26. jan 2011
128
0
16
Bodo ja
bonk.gif
, tako, kot so ažurni pri vsem ostalem.
Ni mi všeč njihov odnos do strank, tu se morajo še dosti naučiti. Me zanima kako se bodo vedli, ko bo čez par let (upam da) boljša konkurenčnost na tem področju.
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Ta "posodobitev sistema" je cista laz in zavajanje... Ce bi to bil edini razlog za spremebo, potem sploh vec nebi bilo mozno dobiti staticnega IP-ja.... Zanimivo, da ce placas, pa lahko dobis staticni IP...
13.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Bolj štos bo ko jim bo DHCP štekal. To bo še smeha :D :D :D. Čudno, da se CableGuy nič ne oglasi :D :D :D :D
 

danilo

Pripravnik
18. maj 2008
160
1
16
S temi podražitvami pod krinko "povišanja hitrosti interneta" so me totalno razočarali. Skoraj vsako leto podražijo za kak euro, omrežnje pa vedno slabše deluje. Sedaj smo že 12.3. pa še nimam nove "hitrosti", ker bodo te novosti uvedli postopoma, a cena pa bo veljala od 1.3. 2016!!?? Malo morgen, tudi moje plačilo bo postopoma, glede na kockanje slike zadnji teden in skoraj vsakodnevno resetiranje modema pa že gledam po konkurenci, ki ponuja podobne in cenejše pakete, brez 100 nekih srbskih programov.... Hvala Telemach !!!
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.334
3.635
113
Citat:
Uporabnik danilo pravi:
S temi podražitvami pod krinko "povišanja hitrosti interneta" so me totalno razočarali. Skoraj vsako leto podražijo za kak euro, omrežnje pa vedno slabše deluje. Sedaj smo že 12.3. pa še nimam nove "hitrosti"
A ni šlo v resnici za napako in ne bo novih hitrosti?

Citat:
Obvestilo o tiskarskem škratu

Naročnike spodaj naštetih paketov obveščamo, da je v obvestilu, ki so ga prejeli ob računih, prišlo do napake v delu, ki naročnika obvešča o spremembi naročniškega paketa.

Naročnikom, kot je razvidno iz obvestila o spremembi cen paketa ne bomo spreminjali.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.543
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Eni so dobili dopis o povišanju cene in degradaciji paketa - tisto je bila napaka.

No - "napaka" je tudi, da smo ostali upali, da bomo ob višji ceni dobili višjo hitrost.
crazy1.gif


Nimam pa alternative TMju.
uf-1.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.024
3.918
113
imam dovolj 80Mbit,

Kaj ostali imate tudi tako slabo sliko na ORF SAT1 RTL2 kot bi bil bitrate občutno premajhen.