Telemach!!!

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
1
36
Ne, ne to mi je jasno. Vsi videi enako, tudi reklame
evil.gif
. Z arrisom se z nobenim videom ni to dogajalo, zato sem 90% da je kriv ta kvazi router v cisco modemu, bom po praznikih reševal z supportom pa bomo vidli kaj se da naredit. Sem probal airplay mirror na apple tv in je tudi to grozno počasi boleče, z prejšnjim TP-Linkom ki ste ga poleg devali pa je konkretno letelo, zato ta cisco router očitno ne mara video/stream prometa iz nekega razloga. Se pravi arris + brezplacen tp-link pa vec ni mozno dobit?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.011
3.526
113
41
Lj
A bo Telemach vedno ostal na upload hitrostih iz leta 1999? Jaz imam na optiki osnovni paket pa je 10 Mbit up. Need I say more. Baje da je nek izgovor da radijske frekvence zasedajo prostor. Mislim kdo v tej dobi 21 stoletje dejansko posluša analogni fakin radio prek kabelske TV, jaz še nisem zasledil primera. Naj se zresnijo in ponudijo večji upload pa ukinejo ta crap od jugo programov in uvedejo kvalitetne programe. Meni je sicer vseeno ampak za dobrobit drugih, ki ne morejo imeti optike.
 
Nazadnje urejeno:

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Iskreno povedano, še nisem slišal za primer, da bi Youtube videi počasi delali zaradi slabega modema/routerja. Hitrost bufferinga je v veliki meri odvisna od hitrosti internetne povezave in če ti speedtest pokaže polno hitrost, potem to ni to.

Za AirPlay je pa možno, da ne deluje OK, ker pač router v modemu tega ne zmore prebavljat.

Če prav vem, kombinacija Arris + TP-Link ni več mogoča. Arris modemov se naročnikom ne daje več, se jim pa namesto njih daje Ciscota, ali z vgrajenim routerjem ali pa brez njega, po želji naročnika. Modelov je več. Če se odločiš za navaden Cisco modem, se pravi brez vgrajenega routerja, si boš moral sam nabaviti router ali pa pri Telemachu vzeti enega v najem za 2€/mesec. Ker pač tistih belih TP-Linkov ni več. Razen, če se je kaj spremenilo.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
1
36
Možno, da je kaj druga kot modem/router kriv za Youtube, ampak definitivno nekaj na omrežju, saj preko LTE leti Youtube 1080p brez vsakih problemov, čim pridem na wifi pa se vstavla vsakih 5 sekund, kot da bi mu zmanjkalo omrežja, in potem napolni buffer naprej kar hitro in pol spet noč ... Dela pa enako na kablu, wifi nima veze. Ok ... Očitno pač to tak bo, bom zgleda mogo nabavit nov router inzamenjat tega ciscota za drugega. Hvala.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
A bo Telemach vedno ostal na upload hitrostih iz leta 1999? Jaz imam na optiki osnovni paket pa je 10 Mbit up. Need I say more. Baje da je nek izgovor da radijske frekvence zasedajo prostor. Mislim kdo v tej dobi 21 stoletje dejansko posluša analogni fakin radio prek kabelske TV, jaz še nisem zasledil primera. Naj se zresnijo in ponudijo večji upload pa ukinejo ta crap od jugo programov in uvedejo kvalitetne programe. Meni je sicer vseeno ampak za dobrobit drugih, ki ne morejo imeti optike.

Sanjamo mi lahko o večjem uploadu, pa tudi če skinejo vse radijske postaje. Tak upload je samo politika podjetja in nič druga. V 21. stoletju tak mogoče 1% uporabnikov posluša analogni radio prek kabelske. Če bi zadeva res bila bolj popularna, nebi bile radijske postaje zastonj na voljo
evil.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik mimika pravi:
Še komu ne dela EPG na ciscotovi 4682 škatli od tistega izpada včeraj? Tudi sicer ta jajca zmrzujejo vsaj 2-3 tedensko in pomaga samo izklop iz elektrike...potem pa 5 minut čakanja, da se zadeva postavi. Prestavljanje kanalov traja včasih po 5 in več sekund
frown-1.gif

Par postov nazaj najdeš navodila za factory reset in po njem bo preklapljanje delovalo hitreje
wink-1.gif
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.548
2.261
113
Tud jaz sem imel probleme z youtube, nekaterih videov ni hotel naložit, nekatere je samo na pol, nalagalo je pa celo večnost. Potem sem našel ta dodatek http://www.chromeactions.com/ in od takrat nobenega problema več. Težava je pa njihov Dash playback, ki so nam ga vsilili.
 
Nazadnje urejeno:

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Mene ne moti analogni radio, ker vem, da ni to krivec za manj uploada. Politika podjetja je tiso, kar je krivo da imamo tak upload.
 
Nazadnje urejeno:

tagelind

Pripravnik
2. sep 2007
228
0
16
Nehajte nabijat o radijskih programih, omrežje je do 65MHz zgrajeno, do prvih radijskih kanalov je še ogromno prostora.
 
22. jul 2007
13.277
1.580
113
124
Ko takole spremljam tole temo, me je kar malo strah kako bo v prihodnje z mobilno tehnologijo ko jo je prevzel telemach, drugače nimate kakšne boljše varijante za internet, ker tole vas pa že pošteno za....a
tongue-1.gif
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
755
20
18
SLO 2 HD in Pop TV HD s funkcijo Zamujeno 72. Zaenkrat mi napiše, da nisem naročen, na SD mi dela normalno. Očitno se premika nekaj.