Telemach!!!

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
1
36
So rekli vikend je, nam se ne da in izklopli telefon v centru za pomoč (aka zajebavanje) uporabnikov.
cheer.gif
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Živjo,

po dolgih letih na Telemach kablu in analogni TV, se odločamo za prehod na digitalno. Razlog je predvsem razlika v ceni, saj trenutno plačujemo okrog 45 eur za TV + internet + telefon, najcenejši digitalni paket je pa 32,5 eur.

Predvidevam, da bomo kot posledico opazili predvsem počasneje šaltanje kanalov na TV in dodatne storitve (tv program itd). A bo še kaj?

Drugo vprašanje je, če mi kdo lahko pove, koliko bo dejanskih stroškov za to spremembo. Vidim na njihovem splošnem ceniku neke priključnine, serviserje, digitalne sprejemnike, itd... Kaj vse od tega pride v poštev? Imamo novejšo TV, ki naj bi že imela vgrajen digitalni sprejemnik. Kabelski modem (in lastni wifi router) že imamo, a bodo tudi to menjali?

Hvala za informacije!
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.501
5.675
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
dela zdaj

Pri nas 5km iz MB pa še vedno ne. Modem je kao povezan ampak prometa pa skozi njega ni nobenega. Mamicu vam telemachovo. Še sreča da danes nisem dežuren in še sreča nr. 2 , da so mi v službi ugodili prošnji za 1G prenosa pereko GSMa
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kaj vam bo obvestilo na internetu, če vam le-ta ne dela?
evil.gif


Njihovo razmišljanje pač.
bonk.gif


Aja pri nas na Prundorfu dela skoz.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
To imate pa slabo urejeno. Pri nas ima dežurni 3G modem (HSPA/HSUPA) in v njem kartico z neomejenim prenosom, omrežje Mobitel. Tako da ni izgovorov.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
1
36
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Kaj vam bo obvestilo na internetu, če vam le-ta ne dela?
evil.gif


Njihovo razmišljanje pač.
bonk.gif


Aja pri nas na Prundorfu dela skoz.
1. da ljudje vejo kaj se dogaja.
2. da veš, da za napako vejo (ker se zgodi da kak program na analogni ali d3go ni delal kaki teden pa za to niso meli pojma).
3. da se za svojo napako opravičijo, kar se spodobi.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
1
36
Ko zadeva ni delala tega obvestila ni bilo, so se mogoče spomnili ker sem jim na twitter napisal če nismo vredni obvestila in opravičila.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.501
5.675
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
To imate pa slabo urejeno. Pri nas ima dežurni 3G modem (HSPA/HSUPA) in v njem kartico z neomejenim prenosom, omrežje Mobitel. Tako da ni izgovorov.

Potem pa si vsak dan podajate modem... Saj nima veze, pri nas je dejstvo da imaš doma internet enačeno temu, da imaš vodovodni priključek. Je pa jeba ko hočeš it na obisk, in izbiraš tiste ki imajo doma internet
grin1.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Ponoči spet izpad ( zopet DHCP). Jaz vsaj mislim, da sem problem sedaj rešil. V ciscotov modem sem ročno vnesel DNSje, IP, subnetmask in gateway.
 

Digg31

Zelenc'
28. jun 2012
24
0
1
Citat:
Uporabnik ptil pravi:
Živjo,

po dolgih letih na Telemach kablu in analogni TV, se odločamo za prehod na digitalno. Razlog je predvsem razlika v ceni, saj trenutno plačujemo okrog 45 eur za TV + internet + telefon, najcenejši digitalni paket je pa 32,5 eur.

Predvidevam, da bomo kot posledico opazili predvsem počasneje šaltanje kanalov na TV in dodatne storitve (tv program itd). A bo še kaj?

Drugo vprašanje je, če mi kdo lahko pove, koliko bo dejanskih stroškov za to spremembo. Vidim na njihovem splošnem ceniku neke priključnine, serviserje, digitalne sprejemnike, itd... Kaj vse od tega pride v poštev? Imamo novejšo TV, ki naj bi že imela vgrajen digitalni sprejemnik. Kabelski modem (in lastni wifi router) že imamo, a bodo tudi to menjali?

Hvala za informacije!

Nč ni za plačat, razen, če boste prekinili pogodbo v vezavi. Opremo tudi zamenjajo zastonj, če je to potrebno. Za TV boste potrebovali le kartico, ali cisco sprejemnik, če boste uporabljali zamujeno 72. Za internet boste dobili verjetno modem ki ima tudi wi-fi, ali mogoče samo modem, če boste želieli uporabljati svoj wi fi router, samo mislim da je bolje imet modem + router njihov, lahko pa verjetno tudi ostanete na sedanjem.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kdaj bo Tlelemach omogočil programsko shemo "On demand". Z veseljem bi se odrekel kakim 150 programom in obdržal tistih 10-20, ki jih spremljam - seveda bi proporcionalno znižal tudi strošek naročnine.
wink-1.gif


Aja pa telefon mi lahko v trojčku ukinejo (ne pa da me s ceno paketa silijo da ga plačujem, ga pa sploh ne uporabljam!).

Pa na prihranku iz TV sheme mi lahko malo dvignejo internetne hitrosti, čeprav imam že sedaj kar OK.
 

JackSparrow

Pripravnik
29. apr 2013
252
10
18
Slovenija
Citat:
Uporabnik Digg31 pravi:
Citat:
Uporabnik ptil pravi:
Živjo,

po dolgih letih na Telemach kablu in analogni TV, se odločamo za prehod na digitalno. Razlog je predvsem razlika v ceni, saj trenutno plačujemo okrog 45 eur za TV + internet + telefon, najcenejši digitalni paket je pa 32,5 eur.

Predvidevam, da bomo kot posledico opazili predvsem počasneje šaltanje kanalov na TV in dodatne storitve (tv program itd). A bo še kaj?

Drugo vprašanje je, če mi kdo lahko pove, koliko bo dejanskih stroškov za to spremembo. Vidim na njihovem splošnem ceniku neke priključnine, serviserje, digitalne sprejemnike, itd... Kaj vse od tega pride v poštev? Imamo novejšo TV, ki naj bi že imela vgrajen digitalni sprejemnik. Kabelski modem (in lastni wifi router) že imamo, a bodo tudi to menjali?

Hvala za informacije!

Nč ni za plačat, razen, če boste prekinili pogodbo v vezavi. Opremo tudi zamenjajo zastonj, če je to potrebno. Za TV boste potrebovali le kartico, ali cisco sprejemnik, če boste uporabljali zamujeno 72. Za internet boste dobili verjetno modem ki ima tudi wi-fi, ali mogoče samo modem, če boste želieli uporabljati svoj wi fi router, samo mislim da je bolje imet modem + router njihov, lahko pa verjetno tudi ostanete na sedanjem.

Njihov router......zakaj že. Ta njihov router je osnovni, najcenejši.
 

Digg31

Zelenc'
28. jun 2012
24
0
1
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Naredi reset opisan par postov nazaj in javi, če bo bolje.

Še zmeraj isto, enkrat je blo ok potem pa ne več, pa sm 2x resetiral. Ko ugasnem tv, in ga potem prižgem programov ni več.
 

Digg31

Zelenc'
28. jun 2012
24
0
1
Citat:
Uporabnik JackSparrow pravi:
Citat:
Uporabnik Digg31 pravi:
Citat:
Uporabnik ptil pravi:
Živjo,

po dolgih letih na Telemach kablu in analogni TV, se odločamo za prehod na digitalno. Razlog je predvsem razlika v ceni, saj trenutno plačujemo okrog 45 eur za TV + internet + telefon, najcenejši digitalni paket je pa 32,5 eur.

Predvidevam, da bomo kot posledico opazili predvsem počasneje šaltanje kanalov na TV in dodatne storitve (tv program itd). A bo še kaj?

Drugo vprašanje je, če mi kdo lahko pove, koliko bo dejanskih stroškov za to spremembo. Vidim na njihovem splošnem ceniku neke priključnine, serviserje, digitalne sprejemnike, itd... Kaj vse od tega pride v poštev? Imamo novejšo TV, ki naj bi že imela vgrajen digitalni sprejemnik. Kabelski modem (in lastni wifi router) že imamo, a bodo tudi to menjali?

Hvala za informacije!

Nč ni za plačat, razen, če boste prekinili pogodbo v vezavi. Opremo tudi zamenjajo zastonj, če je to potrebno. Za TV boste potrebovali le kartico, ali cisco sprejemnik, če boste uporabljali zamujeno 72. Za internet boste dobili verjetno modem ki ima tudi wi-fi, ali mogoče samo modem, če boste želieli uporabljati svoj wi fi router, samo mislim da je bolje imet modem + router njihov, lahko pa verjetno tudi ostanete na sedanjem.

Njihov router......zakaj že. Ta njihov router je osnovni, najcenejši.


Ja potem pa ostanite na tem kar imate zdaj. Jaz imam raje eno napravo(router,modem) kot dve (router + modem.)

Gre pa za tole napravo

http://info.telemach.si/pdf/Navodila_Cisco_EPC3925_NET_kratka.pdf
http://info.telemach.si/pdf/Navodila_za%20DPC3925_in_EPC3925_dolga.pdf