Telemach!!!

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ravnokar me je klical Tlelemachovec in odgovoril na moj klic ob 9h zjutraj. Sem ga malo po zdravjo povprašal. Mislim ti res niso normalni!
uf-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne moreš ob desetih zvečer stranke klicat! Boljše bi bilo zjutraj naslednji dan. Eni imamo pač urejen bioritem, ponoči spimo, podnevi pa vse ostalo in glede na trenutno svetlobno-vremensko stanje je 22. ura za mene trda noč.

Pa grem stavit, da če bi čakal na povratni klic za sklenitev naročnine, bi se ta zgodil v roku do ene ure.

Enako kot če me iz ZPS kličejo v nedeljo opoldan, da bi mi prodali svojo naročnino.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja hebat ga, navada.
Pa da ne bo nesporazuma, nisem spal, daleč od tega, samo mene so tako naučili, da je po 20. uri nevljudno klicarit okoli - sploh poslovno. Seveda družina, nujne zadeve, dogovorjeno,... spada v drug predalček.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Zadnje dneve opažam da imam katastrofalen upload. Drugače imam 1Mbps, sedaj mi pa kaže 0,18Mbps. To je v bistvu vsaj 5x manj?? Download in Ping je OK.
3919996132.png


In še SpeedTest narejen kakšno minuto za prvim testom
confused-1.gif

3920015577.png


 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ko se je meni to dogajalo smo ugotovili dve napaki - crknil je zidni adapter (tisti, ki se vtakne v stensko vtičnico za TV) in drugič je začel zajebavat router.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Ko se je meni to dogajalo smo ugotovili dve napaki - crknil je zidni adapter (tisti, ki se vtakne v stensko vtičnico za TV) in drugič je začel zajebavat router.
Kaj ima zidni adapter za TV z internetom??
confused-1.gif

Edino modema še nisem reseterial...danes probam še to možnost
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Zadnje dneve opažam da imam katastrofalen upload. Drugače imam 1Mbps, sedaj mi pa kaže 0,18Mbps. To je v bistvu vsaj 5x manj?? Download in Ping je OK.
3919996132.png


In še SpeedTest narejen kakšno minuto za prvim testom
confused-1.gif

3920015577.png
Sedaj sem ugotovil, da imam tako nizek upload samo na wirelessu
confused-1.gif

Kaj bi to lahko bilo krivo?
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
2
38
Kranj
rener.info
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Zadnje dneve opažam da imam katastrofalen upload. Drugače imam 1Mbps, sedaj mi pa kaže 0,18Mbps. To je v bistvu vsaj 5x manj?? Download in Ping je OK.
3919996132.png


In še SpeedTest narejen kakšno minuto za prvim testom
confused-1.gif

3920015577.png
Sedaj sem ugotovil, da imam tako nizek upload samo na wirelessu
confused-1.gif

Kaj bi to lahko bilo krivo?
Telemach je kriv...
bonk.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Kaj ima zidni adapter za TV z internetom??
confused-1.gif

Edino modema še nisem reseterial...danes probam še to možnost
Oja ima. Od kod pa dobiš v modem signal?

Sicer pa je kot vidim v drugi temi druga varianta in vsaj hvala bi lahko rekel!
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Sicer pa je kot vidim v drugi temi druga varianta in vsaj hvala bi lahko rekel!
confused-1.gif
Kaj bi lahko rekel hvala???
Citat:
Oja ima. Od kod pa dobiš v modem signal?
Signal dobim v modem direktno iz škatle v katero gre kabel od zunaj. Ti pa si pisal o vtičnici v katero gre TV.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Ko se je meni to dogajalo smo ugotovili dve napaki - crknil je zidni adapter (tisti, ki se vtakne v stensko vtičnico za TV) in drugič je začel zajebavat router .


Hvala se reče med olikanimi ljudmi ko ti kdo kaj pomaga ali pove možnost rešitve problema. Pa ne se sekirat, ker se jaz tudi ne.

Ja in kar se tiče Tlelemach dostopa imamo večinoma preko hišnih (stanovanjskih) TV priključkov in posebnega adapterja, ki razdeli TV in internet signal - internet gre v modem, TV pa tja kamor spada.
wink-1.gif
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Hvala. Vedno se na koncu zahvalim vsem kateri so mi pomagali. Nisem pa še videl, da bi se kdo zahvaljeval za vsak post posebej. Kakorkoli.
Še enkrat hvala za trud. Cenim vsako mnenje.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Prosim, ni za kaj, pa še kdaj.
wink-1.gif


Mimogrede a to imaš optiko? Kako pa pol TV signal not pride? Resno sprašujem, ker o optiki nimam pojma, mamo še bakrene kable.
smile-1.gif
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Prosim, ni za kaj, pa še kdaj.
wink-1.gif


Mimogrede a to imaš optiko? Kako pa pol TV signal not pride? Resno sprašujem, ker o optiki nimam pojma, mamo še bakrene kable.
smile-1.gif
Baker. Od optike sem jaz še 10000 let
uf-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja pol pa imaš razdelilec signala kot jaz, mogoče malo drugačen ampak tudi tisti lahko crkne. Pri meni je "stal" tri obiske servisa Tlelemach, enih deset klicev, moje zajebavanje tri mesece in na koncu sem poizkusil še zadnjo možnost in voila.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Hvala. Vedno se na koncu zahvalim vsem kateri so mi pomagali. Nisem pa še videl, da bi se kdo zahvaljeval za vsak post posebej. Kakorkoli.
Še enkrat hvala za trud. Cenim vsako mnenje.

Zdaj sem se spomnil, nisem vsega bral.

Enak router imam v pisarni in je bila štala, zafrkaval.

Potrebno je bilo zamenjati kanal (ročna nastavitev), ker se je očitno tepel z drugimi v okolici.

Potem je delal ko suza
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Zdaj sem se spomnil, nisem vsega bral.

Enak router imam v pisarni in je bila štala, zafrkaval.

Potrebno je bilo zamenjati kanal (ročna nastavitev), ker se je očitno tepel z drugimi v okolici.

Potem je delal ko suza
Najprej hvala da ne bo kakšne zamere
evil.gif

Sedaj sem priklopil drugi router in dela OK. Lahko da se res tepe z drugimi v okolici, čeprev dvomim, ker ko poskeniram dobim največ 2-3 routerje v moji okolici.
Zdaj bom probal še flashat nazaj na stock firmware.