Telemach!!!

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.670
6
38
Rogaška Slatina
Bom kar tu vprašal, pa ne biti hudi ker nisem pri Telemachu. Moj telekomunikacijski ponudnik je Amis. V pogodbi imam navedeno hitrost intrneta do 10Mb/s , ampak Amis mi lahko zagotovi le 6.20 Mb/s. Sedaj me pa zanima a imam jaz kako pravico za nadomestilo, če se sklicujem na ta TEKON ali me tepe tisti >> do 10Mb/s<<
 

Uporabna_Stran

Pripravnik
25. nov 2011
410
0
16
Po TEKON-u naj bi se kot sprejemljivo razumelo 80% obljubljenega. Operaterji pa morajo ponudbo preoblikovati tako, da je zapisano kaj je minimum, ki ga ponujajo v določenem paketu (stare, tudi obstoječe ponudbe tega še nimajo).

V vsakem primeru pa je 62% obljubljenega maksimuma korenito premalo.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.174
820
113
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Veš kolikokrat so že zmerili isto kot jaz in so rekli, da je pri njih vse OK in, da moram menjat modem, kable, sprejemnik.
Vse troje sem zadržal moje in rekel, da bomo probali pa da vidimo kaj bo.
Kak dan je delalo OK, potem, pa jovo na novo pizdarije.

Priklopil nazaj vse kot je bilo prej in nato je šel do omarce kjer je prestavil frekvenco ali nekaj podobnega in potem je kak teden mir in zgodba se ponovi.

Ravno zaradi tega vem, da so omarce zanič, ker mora stalno v njej nekaj šarit, da potem za nekaj dni deluje kot mora.

Prijavi se še na SamKnows, da ti bo redno merilo hitrost v določenih intervalih:
https://www.samknows.eu/sign-up/
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Ne moreš nič.
V splošnih pogojih piše, da je povezava odvisno od zmogljivosti omrežja.
Če si ti precej oddaljen od centrale je to to.
Če je razdalja precejšnja te pa potem Ruo tepe.
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.670
6
38
Rogaška Slatina
A je pol pravično, da tisti, ki je bližje centrali plačuje enako za večjo hitrost, pa saj ne moremo biti vsi par metrov vstran od centrale doma
confused-1.gif
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Ni. To je pač Amis naredil pakete, da se jim ni treba hecati z različnimi paketi.
Lahko bi imeli ne vem pakete do 4, do 6, do 8, do 10, do 15,...

Ampak glede na te cene bi potem bila razlika kakšen evro ali dva in potem bi spet bil jok in stok, zakaj ni večje razlike.
 
Nazadnje urejeno:

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Jaz na razdalji 2,4km dosegam 10 mega povezave. Linijski napak je pa toliko, da če bi tv imel prižgan bi slika skoz stala. Če bi hotel imeti preko amisa tv, bi mi mogli spustiti linijo na 4,8 mega, da bi delala normalno.
Tudi internet mi dela tam med 7 in 8 mega realno. Na 1,8km sem že videl da dela 17mega normalno. Prav tako sem že videl da na 1,5km zaradi dotrajanosti omrežja več kot 8 ne gre. TS-ju pa ni volja menjat kabla
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
467716-post_slo.gif


Pa točno to je to, omrežje je dotrajano in dokler ga ne porihtajo, samo prodajajo " bučke " s temi novimi paketi oz hitrostmi.

Ponujajo hitrosti sodobnega časa ( seveda samo na papirju ) a omrežje je še pa iz časa EXYU, ko si imel čas skuhat kavo, preden ti je odprlo internetno stran.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Ampak tega ne bodo nadgrajevali dokler ni nujno.
Optika je prihodnost na tem se dela pospešeno ostalo pa pač, če bo bo, če ne ne. Dokler se lahko zgovarjajo na RUO tako dolgo bo tako ostalo
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.670
6
38
Rogaška Slatina
Se strinjam z vama, sam če bilo bilo več takih ki se oglasijo, bi sigurno se kaj spremenilo, dokler ko pa nekaterim vseeno kako kakovost jim operater nudi pa bo tak kot je v tej banana republiki, očitno imajo nekateri preveč denarja in ne vejo kam z njim, operaterji pa to lepo izkoriščajo..
priden.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.425
413
83
Tehnično gledano v ex-yu časih še ni bilo internetnih strani, sicer pa se strinjam s teboj.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
ci in cinestar cel dan že kockata, da je vse skupaj negledljivo, internet vsake toliko pade na 1Mb, pa kaj ste res tako nesposobni, da v 10 dneh ne morete nadgradit sistema oziroma porihtat, da bi delalo kot mora?
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.461
1.467
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Že 24 ur brez interneta, TV in telefona!!! Telesmeh, svaka čast....
aplauz.gif


EDIT: Po klicu na klicni center sem izvedel, da so že včeraj odpravili napako....
hysterical-1.gif
 
Nazadnje urejeno: