Telemach!!!

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.440
332
83
34
Kakšno imate hitrost na starem Mix L paketu? Meni na wifi-ju preko 20/2 ne gre. Modem je Arris.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Kako dolgo še ima namen Telemach zafrkavat, da vsak dan po 20x resetira modem?
Na njihovi strani je zapisano, da so se izvajala dela 9.7, danes smo 14.7 pa še kar ven meče po 20x oziroma resetira modem.

To ni več normalno kaj delate zadnje čase
jezen.gif
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.670
6
38
Rogaška Slatina
Eno vprašanje kateri ponudnik je sedaj najbolj ugoden na področju telefonije interneta in televizije, amis ne pride v poštev ker ga imam sedaj, kje dobim največ za najbolj ugodno ceno? Hvala.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
1
36
Meh, zdaj že TV dela probleme, šteka vsakih par sekund, ni signala za par sekund vsakih nekaj minut, pa to pop*zdis!
 

Uporabna_Stran

Pripravnik
25. nov 2011
410
0
16
Na telekomunikacijskem trgu je konkurenca in če ti en ni všeč (beri ti ne ponuja tega kar obljublja) ga zamenjaš. Če se nisi vezal ga lahko vedno, če pa si se potem si za to dobil določeno ugodnost. Bakrena parica je na voljo vsem, ki imajo koaksalni kabel, kmalu pa bo večini Slovenije na voljo tudi LTE. Tako da razlogov za tarnanje nad slabo internetno povezavo ni oz. jih ne bo več.

To pravilo sicer velja za čisto vse telekomunikacijske storitve. Če zarati takšnih in drugačnih razlogov želiš ostati pri trenutnem ISP-ju imaš po novem na voljo TEKON http://bit.ly/kodekstekon na podlagi katerega lahko zahtevaš nadomestilo za nedelovanje ali slabše delovanje. To je sicer slaba uteha, a bolje kot nič.

Po TEKON-u je ISP tudi dolžan povedati kakšno hitrost lahko zagotavlja na določeni lokaciji, saj je zavezan to tudi izpolnjevati. Če tega ne izpolnjujejo je uporabnik upravičen do nadomestila.

@ermej v tvojem primeru je hitrost neprimerno nižja od naročene zato lahko Telemachu na podlagi TEKON-a prijaviš, da ti storitev ne deluje ustrezno in oni so dolžni opraviti meritve.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Kaj ti pomagajo meritve, če je pa vedno kriv prekleti kabel, ker druga jim očitno ne pade na pamet.
Če bi za vsako tako njihovo brihtno idejo menjal kabel bi sedaj prišel že do Ljubljane z njim.

Kako boš zamenjal ponudnika, če pa vsak " nateguje " niti pri enem NE deluje vse kot bi moralo.

Ta TEKON si še enkrat dobro prečitaj in če ti vsi javimo kako in kdaj ven meče, boš videl, da je le ta TEKON živi " nateg " ker so se tako dobro zaščitli, da ni variante, da imaš kaj od tega.

Ven meče po 20x na dan za par minut, slika kocka tu in tam, internetna hitrost niha konstantno, sedaj pa poglej ta TEKON in mi povej kaj si naj uporabnik na podlagi zapisanega pomaga z njim.

Če se pritožiš pride serviser, ki ne ve kaj bi sam s sabo, menja cisco sprejemnik, ali modem in reče " sedaj bo pa delalo " in gre in to v nedogled.

Počasi bodo morali imeti serviserja za vsak blok posebej in mu tam nudit tudi stanovanje in klet, da bo sproti menjaval in upal, da bo delalo.

OMARICE je treba menjat, ne pa preklete škatle in kable in bo vse delalo, dokler bodo pa ponujali 200Mbps bodo pa še samo bolj zabijali že tako preveč obremenjene omarice, ki so dotrajane.

Tako, da @Uporabna_Stran, če nisi na Telemachu in če nimaš omenjenih težav, ne " prodajaj puhljic in si s tem dviguj oglede strani " , ker vse kar si zgoraj napisal je samo teorija, praksa je prekleto drugačna.

p.s.
Najdi mi enega ponudnika pri katerem je vse tipi topi in da ima isti paket za isto ceno kot Telemach, pa takoj zamenjam.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Tekon dejansko varuje uporabnike.
Če se napaka pojavlja konstantno se lahko pritožiš in so ti dolžni popraviti ali pa dokazati da je res pri tebi težava.
Ti ne dokazuješ njim da je pri tebi vse ok.
Oni tebi morajo dokazat pa da je pri njih vse ok.
Torej če pride s svojim računalnikom in izmeri isto kot ti bodo popravili.
Če je z njegovim v tistem trenutku boljše, je krivda pri tebi.

Glede na te konstantne težave si ti opravičeni do 100% popusta glede na Tekon.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Veš kolikokrat so že zmerili isto kot jaz in so rekli, da je pri njih vse OK in, da moram menjat modem, kable, sprejemnik.
Vse troje sem zadržal moje in rekel, da bomo probali pa da vidimo kaj bo.
Kak dan je delalo OK, potem, pa jovo na novo pizdarije.

Priklopil nazaj vse kot je bilo prej in nato je šel do omarce kjer je prestavil frekvenco ali nekaj podobnega in potem je kak teden mir in zgodba se ponovi.

Ravno zaradi tega vem, da so omarce zanič, ker mora stalno v njej nekaj šarit, da potem za nekaj dni deluje kot mora.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Seveda imamo parico vsi. Pri 2,5 km iz centra Celja in okoli 2600-2900m od central, ne morem imeti ADSLa več kot 10 Mbitov, da o kakem T-2 ali večjem uploadu ne govorim. 200 metrov od mene ima en novi stanovanjski dvojček optiko od Telekoma, a jaz jo pa ne morem imeti, čeprav že več let težim. Pa sosedi od tega dvojčka isto ne.
Edina tehnologija, ki jo lahko imam je kabelski internet. Kar nekaj let sem bil pri Elektro Turnšek. Res top ponudnik, kar se tiče kvalitete, podpore, posluha do naročnika. Ko jih je pa prevzel Telemach pa sem že skor znoro, na srečo mi zadnji mesec vse od Telemacha dela vredu.
LTE: Si bom par linux distribucij potegno dol, pa še kako malenkost, pa bom plačal kot žuti. Na srečo tudi LTE ni mišljen kot tehnologija, ki bi nadomestila internet po domovih. Zato obstajajo druge brezžične tehnologije, podobne kot Wimax.

Glede uploada in kabelskih omrežjih. Velikokrat slišim, da višjega uploada ne morejo ponuditi zaradi analognih signalov, kar deloma drži. Kaj je sploh višji upload ? 10 Mbitov na kabelskem omrežju, 30 Mbtov na kableskem omrežju, 100 Mbitov na kabelske omrežju. 6 Mbtiov je samo Telemacohova politika in nič druga. Sam še 3 in 4 kanal je treba aktivirat, pri uporabnikih :D :D.
 

Uporabna_Stran

Pripravnik
25. nov 2011
410
0
16
@popotnik TEKON je sicer izredno brezvezna stvar od katere uporabniki vsaj po mojem mnenju ne bodo imeli veliko. Ima nekaj rešitev, ki pa niso dodelane. Prav tako je "nadomestilo za slabše delovanj" čudežno izginilo. Slabše delovanje je sicer točno to, kar ti opisuješ (kockanje, resetiranje modema ...). Tako da dejansko od tega ni kaj dosti za pričakovat, malo pa jim vseeno lahko težiš na tej podlagi. Če bo komu uspelo dobiti nadomestilo na podlagi TEKONa pa bo lahko izredno vesel, saj je postopek uveljavljanja noro kompliciran.

Edina dobra stvar je to kar sem že omenil. Ponudnik mora povedati kaj lahko zagotavlja na določeni lokaciji in to tudi mora zagotavljati. Če reče 1Mbps je to 1Mbps, če reče 200Mbps, potem je to 200Mbps. Ne pa, da reče 200Mbps, potem pa dela zgolj 50Mbps. To ni OK.

In ne, nisem Telemachov uporabnik, preberem pa vsak dan, da ima cel kup uproabnikov z njimi težave. Ni ga operaterja, ki bi bil brez težav. Težave so prav tako zelo odvisne od mikro lokacije (beri omrežja do uporabnika). Zato enim npr. Telemach deluje čisto OK, drugi pa imajo cel kup težav. Kot so mi pojasnili na Telemachu je bilo na omrežju Elektro Turnšek ogroooooomno težav, ker preprosto nihče ni vlagal v omrežje. Telemach pa je želel omrežje postaviti na raven, ki jo ima drugje v Sloveniji (pa karkoli že to pomeni) in na njem ponuditi storitve, ki jih ponuja tudi na drugih omrežjih. To pa je posledično s seboj prineslo cel kup težav pri uporabnikih, ki so bili navajeni na prejšnji sistem.

p.s. Sem pa tudi jaz jezen, ko pride tehnik in moram biti jaz bolj pameten kot on, da se napaka na omrežju odpravi in da meni zopet vse deluje tako kot je potrebno.

Tvoje vprašanje "Najdi mi enega ponudnika pri katerem je vse tipi topi in da ima isti paket za isto ceno kot Telemach, pa takoj zamenjam. " ima sicer eno napako. Omejil si se s ceno. Praviloma je tako, da se kvaliteta plača oz. da najbolj kvalitetna stvar ni nujno tudi najcenejša. So sicer izjeme, a izjemno redke.

@CIAy LTE morda res še ni namenjen zamenjavi interneta doma, pa čeprav večinoma presega hitrosti, ki jih imamo uporabniki na voljo doma. LTE-A, ki dosega precej višje hitrosti, do 1Gbps pa zagotovo je temu namenjen. Prav digitalna dividenda, ki je bila podeljena na zadnjem mega frekvenčnem razpisu v Sloveniji (800MHz) je namenjena širokopasovnemu mobilnemu dostopu. Simobil pa je npr. v Ljutomeru, ki je bela lisa, že začel s tem projektom. Uporabnikom na tistem območju ponujajo LTE modem, ki je hkrati tudi router in tako dejansko LTE uporabljajo kot omrežje za dostop do interneta.
 

Uporabna_Stran

Pripravnik
25. nov 2011
410
0
16
Tole je sicer precej off topic, ampak delno ja. Od polnoči pa do jutra je unlimited (se ne šteje v kvoto 45GB) drugače je 45GB na mesec popolnoma neomejeno, po tem se hitrost zniža na 64kbps. To je sicer ponudba Mobilni internet 45GIGA , ki stane 39.99€ na mesec. Oni pa imajo nek popust.