Telemach!!!

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
1
36
Če imam vse položnice poravnane lahko napravo (računalnik) dobim pri njih na obroke kljub temu, da nisem redno zaposlen, prejemam pa štipendijo in preživnino?
 

Pokovc

Pripravnik
22. mar 2011
233
1
16
Citat:
Uporabnik mlacar pravi:
Eno vprašanje, je možno dobiti paket Gold s Conax modulom, če optika ni Telemachova (Telekomova)?

Dobil sem par različnih informacij, da je potrebno internet vzeti od Telekoma, TV pa lahko uzamem Telemachov?

Hvala za pomoč!

LP


Če si na Telekomovi optiki potem imaš lahko le IPTV na Telemachu, žal modula ne moreš uporabiti, pa še2 televizorja imaš lahko aja pa internet ti pade, in to zato, ker je Telemach zakupil le del kablovja.
 

tagelind

Pripravnik
2. sep 2007
228
0
16
Ne, ker na Telekomu lahko dobiš samo IPTV, sprejemnik Albis. Razlog tega je, da Telekom daje v najem samo eno vlakno, Telemach pa uporablja dva vlakna (RF in IP).

Edit: ups odgovarjal sem na citat v odgovoru
 
Nazadnje urejeno:

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
441
5
18
Hvala za odgovora!

Ok, če pravilno razumem, lahko potem vzamem naprimer paket D3i Optika MIX S? Se poleg paketa dobi Albis box? Če že ne morem imeti Conax modula, bi vsaj rad imel box z HDMI CEC podporo, da bi lahko preko TV daljnica upravljal box in soundbar.
 
Nazadnje urejeno:

djdanny

Pripravnik
6. avg 2013
48
0
6
Okolica LJ
Zanimivo
zmaga.gif
.

 

wabb

Pripravnik
6. dec 2008
270
0
16
Pa to ni normalno, skoraj vsakič, ko malo zabliska udari v omarco ter skuri drobovje. Tokrat je šel po gobe še moj ARRIS
cry12bpy.gif
 
Nazadnje urejeno:

shit

Zelenc'
8. nov 2013
27
0
1
Zivjo, mene pa zanima glede kablov in razdelilnika, namrec doma nameravamo potegniti vse koaksialce na novo ker pac dvb-c prevec steka, kateri so najbolj primerni ker obstaja jih veliko z velikim cenovnim razponom.. nameravam pa jih narociti kar prek spleta in tudi kaksen razdelilnik bi bil primeren za cim manj izgub na dvb-c (sedaj smo imeli cisto navadne T razdelilnike 900 ali 1000Mhz..) hvala, lp.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.319
297
83
39
Ljubljana
Citat:
Uporabnik shit pravi:
Zivjo, mene pa zanima glede kablov in razdelilnika, namrec doma nameravamo potegniti vse koaksialce na novo ker pac dvb-c prevec steka, kateri so najbolj primerni ker obstaja jih veliko z velikim cenovnim razponom.. nameravam pa jih narociti kar prek spleta in tudi kaksen razdelilnik bi bil primeren za cim manj izgub na dvb-c (sedaj smo imeli cisto navadne T razdelilnike 900 ali 1000Mhz..) hvala, lp.

s kje pa si?
 

tagelind

Pripravnik
2. sep 2007
228
0
16
Potegni Belden H126, vse v sistem zvezda* do telemachovega razdelilca na podstrešju/omarici na bajti. Delilnik ti potem Telemach zmontira.

*(do vsake vtičnice posebej kabel)
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
ksz

Svak ima problem na Telemach optiki (ne vem kateri paket). TV je Samsung 40H6400 s Conax modulom. Problem je s snemanjem enega kanala in istočasnim gledanjem drugega. Če npr. da snemati na SLO1 lahko preklopi samo na SLO2 in 3. Če da snemati npr. na A kanalu lahko preklopi samo na POP TV in TV3 ipd. Vsi ostali programi so v seznamu sivi in nanje ni možno preklopiti brez prekinitve snemanja. Telemach first level support pravi, da oni nimajo nič s tem in da je problem v nastavitvah TV-ja. Ali kdo slučajno ve kje je catch?
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Oh, crap. Se mi je zdelo, da bo kaj takega. Zdaj vidim, da sem veselo bral specse za 6500, ki pa ima dva tunerja.
smile-1.gif
Nič, grem sporočit slabo novico.

TNX za odgovor.
 

geo

Zelenc'
16. okt 2010
23
0
1
Danes sem dobil nov letak od telemacha(poleg racuna seveda).

Novi paketi - GOLD TROJKA - 'trojne internetne hitrosti'

1. paket Gold trojka(60/2Mbps, 120 prog., klub scena,8HD....) 44.5eur =>(stari podoben paket 40/2Mbps 43.5eur )
2.paket Gold trojka Extra (120/4Mbps, 180 prog, zamujeno, klub scena, 27HD,..) 50.5eur =>(stari podoben paket 80/4Mbps 49.5eur )
3. paket trojka Premium (200/6 Mbps , 180prog, zamujeno, klub scena, 31 HD,..) 64.5eur =>(stari podoben paket 120/6Mbps 70.9eur )

Ponudba od 15.7- 15.8 2014

Na njihovi spletni strani se ne duha ne sluha o tem.

Saj ne, da sem jih pred nakaj dnevi namerno dreznil in vprasal ce bodo po obstojecem terminu stare akcije('dvojne hitrosti') ponudili nove akcije - je 'svetovalka' odvrnila da o tem nic ne ve. Se pred nekaj mesecih so se hvalili da posodabljajo do 480Mbps oz. nekaj odobnega pa je potem vse potihnilo. Sem na vodi v kolenu cutil, da bodo maherji kot so (ultra 'nepredvidljiv' marketing pa to..) kaj takega ven prinesli.

Novo nagradno vprasanje, bodo po tem akcijskem obdobju ponudili 'stririkratne hitrosti'? :D

ps: saj ne da so spet samo download povecali, upload pa se na ravni iz pred nekaj let (= zalostno).