Telemach!!!

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Janch po zakonu imaš 15 dni da odstopiš od pogodbe . Čeprav ko sem sam vprašal glede tega na Telemachu mi je ona na šalterju samo jecljala češ, če ti dela zakaj bi prekinil pogodbo. Potem smo šli gledat zakonov in dejansko lahko odstopiš brez pogodbene kazni. V najslabšem primeru torej prekineš pogodbo in skleneš novo pogodbo. Če so gumpci so pač gumpci
smile-1.gif


ZVPot
(1) Pri pogodbah, sklenjenih zunaj poslovnih prostorov, ima potrošnik pravico, da v petnajstih dneh podjetju pisno sporoči, da odstopa od pogodbe, ne da bi mu bilo treba navesti razlog za svojo odločitev. Šteje se, da je sporočilo pravočasno, če je poštna pošiljka oddana v roku.
 

wabb

Pripravnik
6. dec 2008
270
0
16
Citat:
Uporabnik haloski_pepek pravi:

Jaz še hvalabogu imam Arris, ki deluje brez problemov. Zanima me, kakšna je najvišja hitrost, ki jo Arris še zmore? Mislim, da je
še DOCSIS 2.0. Kje je meja?

Ima 4MIX L paket in od 1. aprila bo hitrost 50Mb, zanima me, ali bo modem to še zmogel. Sedaj pri 40Mb še zmore....

Moj ARRIS ima DOCSIS 3.0 in hvala bogu da sem ga obdržal
zmaga.gif
. Trenutno laufa na 50MB brez problema, teoretično pa kolikor sem gledal zmore do 105MB

System Uptime: 16 d: 10 h: 27 m
smile-1.gif
 

matejgaga

Pripravnik
23. okt 2012
40
0
6
A še komu ne dela D3GO na tablici Sony Xperia Z. So rekli na Telemachu, da kao ta tip tablice še ni podprt. Pa nič ne vejo, kdaj bodo zadevo uredili. Ali se da kako drugače usposobiti, da bi lahko gledal d3go na tablici?
 

bizkit

Pripravnik
16. dec 2011
141
1
18
Živjo! Jaz sem dobil ta odgovor od tehnične pomoči, ko sem jih povedal za moj problem glede izgube povezave oz. WiFija.
Citat:
Pozdravljeni,

preveril sem delovanje vašega modema in opazil, da se posodobitev, ki jo je omenil sodelavec ni izvedla.
Trenutno imamo zaznane tehnične motne programske opreme na CISCO 3925 modemih, kakršnega imate tudi vi.
Nadgradnja vašega modema naj bi bila mogoča tokom tega tedna, toda ta informacija ni zanesljiva, ker so težave obsežnejše kakor smo pričakovali.
Seveda bo ustrezno urejena in ko bo posodobitev možna tudi na vašem modemu težav z prekinitvemi ne bo več.
Do takrat vam lahko svetujem le izklope iz elektrike, kadar ne deluje internet, ter reklamacijo računa zaradi motenj delovanja interneta.

V primeru dodatnih vprašanj smo vam na razpolago.
A mejbi kdo ve kdaj bi tole lahko pričakoval? Danes sem probal pa mi še vedno dol vrže vse. Sem pa z gorenjske, Tržič.
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
723
29
28
tile gold paketi so pa itak ne vem kaj naj rečem, vzel sem MIX-L, ker je bilo rečeno, da vsaj do 30.4 ne bo dodatnih ugodnosti, novih paketov,... OK nej bo je vsej kaka položnica 15€ manj. S prvo položnico pride reklama za gold pakete 80/4 internet za par € več kot plačam za 25/2
uf-1.gif
Za programe me ne gane, ker bolj malo TV gledam,..
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Citat:
Uporabnik matejgaga pravi:
A še komu ne dela D3GO na tablici Sony Xperia Z. So rekli na Telemachu, da kao ta tip tablice še ni podprt. Pa nič ne vejo, kdaj bodo zadevo uredili. Ali se da kako drugače usposobiti, da bi lahko gledal d3go na tablici?

Težava je pri proizvajalcu software-a. Kitkat še ni podprt in avtomatsko javi da je rootan telefon. Zaenkrat je rešitev, da se namesti kak program ki skrije root. Hide my root ali kaj podobnega.
Proizvajalec je zamudil
smile-1.gif


http://www.zappware.com/solutions/twintv.html
 
Nazadnje urejeno:

dzoni2k2

Pripravnik
3. avg 2013
62
1
8
S tehnično službo Telemacha se enostavno ne pride do konca. Bolj kot jim skušaš razložit težave s cikličnim restartanjem EPC3925 modema, manj dosežeš. In ko ne vejo več kaj bi, ker njihov domnevni solution za to težavo ne deluje (vsaj ne trajno), napovejo prihod tehnika in s tem tratijo svoj in moj čas. Kaj neki bo prihod tehnika tle pomagal? Bo prišel izganjat hudiča in škropit modem z blagoslovljeno vodo ali kaj? Problem je pri vas in tam ga rešujte, naj si bo z nadgradnjo softwera v modemu ali CMTSu ali oboje.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Dobro bi bilo vedet ali sploh razvijalci oz "sekundarna" tehnična kaj dela na tej težavi. Če je težava na CMTS-u potem bi se moralo vsem to dogajat. Lahko je pa firmware
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
2
38
Kranj
rener.info
Citat:
Uporabnik bizkit pravi:
Živjo! Jaz sem dobil ta odgovor od tehnične pomoči, ko sem jih povedal za moj problem glede izgube povezave oz. WiFija.
Citat:
Pozdravljeni,

preveril sem delovanje vašega modema in opazil, da se posodobitev, ki jo je omenil sodelavec ni izvedla.
Trenutno imamo zaznane tehnične motne programske opreme na CISCO 3925 modemih, kakršnega imate tudi vi.
Nadgradnja vašega modema naj bi bila mogoča tokom tega tedna, toda ta informacija ni zanesljiva, ker so težave obsežnejše kakor smo pričakovali.
Seveda bo ustrezno urejena in ko bo posodobitev možna tudi na vašem modemu težav z prekinitvemi ne bo več.
Do takrat vam lahko svetujem le izklope iz elektrike, kadar ne deluje internet, ter reklamacijo računa zaradi motenj delovanja interneta.

V primeru dodatnih vprašanj smo vam na razpolago.
A mejbi kdo ve kdaj bi tole lahko pričakoval? Danes sem probal pa mi še vedno dol vrže vse. Sem pa z gorenjske, Tržič.

V Trzic se veter ni dober.. baje
tongue-1.gif


Ok, resno... da bi pa tehnik rocno namestil posodobitev pa ni mozno, ce si jih ze kontaktiral?
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Tisti, ki imate probleme z resetom ciscota 3925, dajte za foro izključiti WLAN pa poročajte. To mi je danes svetoval en poznavalec cisco opreme.
Meni ko so posodobili modem oz. vsem v Celju od takrat nisem še imel nobenega izpada ali pa reseta modema. Občutek danes je glih tak kot da bi operaterja menjal :D :D :D
Upam, da me on spodaj ni slišal :D :D :D
 
Nazadnje urejeno:

delfinus

Zelenc'
22. feb 2014
19
0
1
Glede resetiranja modem/routerjja EPC3925
Vec tukaj.

No, prihod tehnika pomaga v primeru, da Telemachu predhodno poveste, da zelite zamenjati Cisco EPC3925 za navaden modem Cisco EPC3212. Sam sem imel dovolj tega ciklicnega resetiranja in sem to tako tudi naredil in to ravno par dni pred tem popravkom, ki ga je omenjal TheCableGuy. EPC3212 sedaj deluje brez prekinitev ze vec kot teden in pol.

Kar se tice Wi-Fi na Cisco EPC3925 morda nasvet, in to je, da se ga sploh ne uporablja. V tej temi in na Slo-Tech, in tudi na tujih forumih sem zasledil, da pretiran promet preko Wi-Fi povzroca zmrzovanje in tudi reboot. Vendar to nima veze s tem ciklicnim 36 urnim rebootom. V glavnem nasvet, nabavite si svoj lasten boljsi Wi-Fi router, da bo povezava potekala brez tezav in pa prehod na EPC3212, ce morda popravek firmwara za EPC3925 ni trajna resitev.

lp, Davor.
 
Nazadnje urejeno:

bizkit

Pripravnik
16. dec 2011
141
1
18
Par vprašanj glede teh modemov.
- a Cisco EPC3212 ima možnost WiFija?
- če ohranim Cisco EPC3925, kateri WiFi router kupit in kakot se to poveže potem?
- zakaj mi je prve 3 mesece Cisco EPC3925 deloval brez kakršnih težav kar se tiče WiFija?
 

delfinus

Zelenc'
22. feb 2014
19
0
1
Hoj,
- EPC3212 ni router je zgolj modem in nima Wi-Fija

- kar se tice novejsih routerjev ne vem. Sam uporabljam ze par let Asus WL-500Gp Premium in deluje super za Wi-Fi. Preko njega tudi vidim vse kar se dogaja s povezavo. Preko njega sem tudi odkril, da je nekaj narobe s Ciscotom. Sicer pa debata o routerjih je tule in sigurno najdes kaksno priporocilo glede novejsih zadev.

Kako se poveze? Iz LAN1 na EPC3925 na WAN na routerju.
Sledijo nastavitve na zunajem routerju: Zunanji rotuer je najbolje postavit na Static IP.
IP Address: 192.168.1.2 <- lokalni naslov tvojega PCja., lahko je drugacna stevilka, slednje moras imet specificirano tudi v PC pod Local Area Connection properties za tvojo mrezno kartico) Malo znanja bo tu potrebno.
Subnet mask: 255.255.255.0
Default Getaway: 192.168.0.1 (to je pa po defaultu lokalni naslov Cisco EPC3925)
DNS: 192.168.0.1
To bo pa bolj ali manj to, kar se tice nastavitev na zunanjem routerju.
Sam imam se dolocene fine nastavitve zaradi varnosti in forwardiranje portov, ampak to povprecnem uporabniku ni ponavadi treba nastavljat.

- na tretje vprasanje ne vem odgovora, ker nisem uporabljal Wi-Fija na EPC3925, ko sem ga imel.

lp, d.
 
Nazadnje urejeno:

Kolimero

Pripravnik
22. apr 2013
185
0
16
Mene pa zanima, zakaj program Animal planet HD nima podnapisov, medtem ko jih program v običajni ločljivosti ima?
Je pa na obeh kanalih enak program.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Citat:
Uporabnik ptil pravi:
A ima še kdo problem s HRT1 na analogni kabelski? Slika je zelo zrnasta. Sem opazil mogoče kakšen mesec nazaj, ker redko gledamo HTV - toda takrat, ko gledamo, bi bilo fajn, da se kaj vidi, a ne... Vsi ostali kanali zgledajo normalno, samo HRT1 je tak čuden. Probal sem ponastaviti vse kanale na TV, ampak ni bilo sprememb.

Citat:
Uporabnik TheCableGuy pravi:
ptil: Na katerem območju pa?

Ljubljana Šiška.

(Sorry za pozen odgovor, življenje je prišlo vmes...)
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.326
11
38
Kak pri piz.i lahko tukaj koga prikličeš na 080 22 88, če pa so non-stop vsi operaterji zasedeni!!!
jezen.gif


fak ej, prokleti nesposobneži
jezen.gif


tudi sam imam med drugim posla s strankami preko telefona in če slučajno kateri ne dvigneš, je že cela štala, tukaj pa kličeš cel teden, pa ne moreš dobiti nobenega, pa nikome ništa. Me full čudi, da sploh imajo stranke, glede na to, da je njihova podpora tako v ku...., da bi prej dobil nekoga na Antarktiki, kot pa njih
uf-1.gif
 

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
580
5
18
Hm, možno, da Celjani nismo prebrali dobro drobnega tiska.
Verjetno tam piše: pri Telemachu je povsem normalno, da vam internet in telefonija ne delata vsak drug dan!
hysterical-1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.530
5.698
113
Citat:
Uporabnik matejgaga pravi:
A še komu ne dela D3GO na tablici Sony Xperia Z. So rekli na Telemachu, da kao ta tip tablice še ni podprt. Pa nič ne vejo, kdaj bodo zadevo uredili. Ali se da kako drugače usposobiti, da bi lahko gledal d3go na tablici?

Meni je nenadoma nehal delat na tablici Note 10.1. Dela pa mi na telefonu Note 2. Tak da mi nič jasno... Na support niti nočem klicat, ker itak vem da nebo nič od tega.