Telemach!!!

imi

Pripravnik
30. sep 2011
264
5
18
Citat:
Uporabnik delfinus pravi:
Toliko, da se tukaj zapisem glede ciklicnega rebootanja Cisco EPC3925 in alternativne resitve. Klik.

Točno taka težave imam jaz od zamenjave starega modema za tega EPC3925. Januarja je prišel k meni Telemachov tehnik in mi zamenjal starega za novega (seveda isti model), pa se težave le ponavljajo. Žalostno, da so seznanjeni s s tem problemom, pa ne ponudijo rešitve. Verjetno upajo, da se bom naveličal reklamirati težave s povezavo.

frown-1.gif
 

TheCableGuy

Pripravnik
20. mar 2012
50
0
6
Težave s EPC 3925 bi morale biti ob zadnji nadgradnji odpravljene. Med drugim to odpravi tudi ciklično izklapljanje in par drugih manjših težav. Modemi bi se morali nadgraditi sami, vkolikor se vam ne pa lahko pošljete naročniške podatke na PM da vam jih nadgradim.
 

delfinus

Zelenc'
22. feb 2014
19
0
1
467716-post_slo.gif


Vsaj nekdo, ki na Telemachu ve za ta problem
smile-1.gif
. Sam sem ob klicu na tehnicno vedno naletel na ljudi, ki te resitve niso poznali. Ampak tudi ta resitev sedaj z instalacijo modema EPC3212 mi je po svoje se bolj elegantna, saj nimam nobene potrebe po Cisco routerju. Upam lahko samo, da bo zadeva stabilna na dolgi rok.

lp, d.
 
Nazadnje urejeno:

cerdobeer

Zelenc'
25. maj 2012
4
0
1
Bi mi lahko kdo prosim pomagal?

Imam namreč problem dostopati do vpn serverja od zunaj. Lokalno deluje vpn server,ter se nanj povežem bp,

Moja postavitev je naslednja:
Imam telemachov modem Cisco EPC3925
ter nanj priklopljen ruter tplink tl-941nd z ddwrt v24


Vrjetno moram samo na Ciscu odpret port za Vpn (1723) ali kaj podobnega, vendar ne najdem kje.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Ker modem deluje tudi kot usmerjevalnik, ki izvaja NAT, moraš na modemu nastaviti port forwarding za ustrezen port. Če imaš postavljen PPTP strežnik je to TCP port 1723.

To lahko nastaviš iz web vmesnika modema, mislim da je pod Applications & Gaming -> Single port forwarding, kjer nastaviš portokol TCP, source in destination port 1723 ter IP naslov VPN strežnika na lokalni mreži. Kako točno vse skupaj izgleda na EPC3925 se ne spomnim več, ker ga nimam. Če nimaš opcije Single port forwarding pa nastavi Port range forwarding in nastavi range od 1723 do 1723 tako za destination kot source.

Če ne bo šlo, pa napiši malo več, ker je odvisno od tega, kje ti teče VPN strežnik in kako je tplink priklopljen na Ciscota (LAN-LAN in je vse skupaj 1 mreža, ali imaš LAN-WAN in tplink še enkrat izvaja NAT).
 

1107

Pripravnik
13. avg 2008
161
0
16
Ljubljana
Ce imas svoj router se dogovori, da ti zmontirajo navaden modem brez routerja( EPC3212 ali 3208), da ne boš imel dvojnega NATa.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Prej 46,50eur, po novem 48,50. Paket že vsebuje 2 digitalna sprejemnika cam /modula.
 
Nazadnje urejeno:

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.319
297
83
39
Ljubljana
 MIX L 48,50
DTV razširjeni paket + 2 digitalna sprejemnika1
+ internet (do 30/2 Mbps) + telefonija osnovni paket2 + D3 GO + WiFi

to je nova cena.

za 1eur več pa dobiš nov paket Gold Extra? TV kanali ostanejo isti, pa hitrejši net dobiš?
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Fak, sem pa po dveh letih zdaj videl, da sem plačeval 2eur na mesec za handana, ki mi je ostal od prejšnjega paketa, kjer je bil zastonj. Sem skozi mislil, da je tisto bilo za drugo odkodirno kartico. Zdaj pa vidim, da sta v mix l že dve vključeni.
uf-1.gif


A za novi gold premium nujno rabim cisco modem? Pri spletnem naročilu mi ga ne pusti odstrsniti. Ker mam na mojem ruterju vpn, nočem dodatnega ruterja.

Sicer pa bo treba čarovniške kapacitete povečat
evil.gif

1971939-image.jpg
 

Priponke

  • 1971939-image.jpg
    1971939-image.jpg
    41,7 KB · Ogledi: 742

delfinus

Zelenc'
22. feb 2014
19
0
1
Hoj,
Izogni se EPC3925,ce se le da. Ob narocilu povej, da zelis zgolj modem Cisco EPC3212 in ne bo tezav, ki jih EPC3925 lahko prinasa (reboot, wifi problemi,drugi problemi dveh routerjev).

lp, d.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
V wizardu pri oddaji sploh ne piše, da gre za router. Piše, da je modem EPC3925 Zgleda, da jih bo treba klicat, ker online oddaja naročila ne dela.
bonk.gif


Še nekaj. A lahko kje na moj telemach vidiš do kdaj je vezava trenutnega paketa? Pri nekaterih storitvah piše 20.2.2012, pri paketu pa 1.7.2012. Tak da, a lahko že menjam MIX L za Gold Premium? Menjal bi itak samo zaradi višjega uplouda , ki je sedaj v akciji do konca aprila.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
delfinus, jaz od nadgradnje modemov pred dnevi več nimam problemov z packet lossom in resetiranjem modema, pa imam tudi na ta modem priključeno mikrotik opremo ( CCR in en starejši routerboard). Je pa sedaj problem nastal, da po nadgradnji modema več ne dela upload z 6 Mbiti ampak največ z 5. Po klicu na helpdesk so mi rekli, da sej vam v ceniku piše hitost "DO", pa da je hitrost odvisna od obremenitve omrežja. Pred nadgradnjo sem vedno imel 6 Mbitov uploada. Zakaj pa imam potem 98 Mbitov downloada ? :D. Meni sploh ni download pomemben ampak potrebujem večinoma upload službeno ( ne za kaka p2p omrežja). Raje imam več uploada, kot pa več downloada.
Imam še pa en problem: Kreiran imam e-mail naslov ime.priimek naročnika@telemach.net, za katerega sploh nisem dobil up. imena in gesla. Ker treuntuno imam še mail z domeno @t-1.si, rad bi pa v prihodnosti ustvaril še kak mail, vendar ne morem, ker nimam gesla.