Telemach!!!

I

Izbrisan uporabnik #488

Aha, hvala, dela, me je zanimalo, kaj je tam
smile-1.gif
samo ni nič posebej zanimivega zame.
 

DIGITel

Pripravnik
19. mar 2012
230
0
16
@doto

žal trenutno ni možno omogočiti bridge mode-a

@Rotty in @haloski_pepek

Program je bil že večkrat posredovan na naš programski svet in upam, da bo v kratkem na voljo

@popotnik

Gre se za različne verzije modema in Firmware-a.
ARRIS-a 2.0 ni možno programsko nadgraditi, da bo delal kot 3.0 .

@Snecer

Gesla se generirajo avtomatsko na dnevni bazi možno jih je tudi dobiti preko določenih internetnih strani...

P.S. nič posebnega se ne da nastaviti v tem meniju, da bi ti kaj to geslo pomagalo...
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
960
22
18
@Digitel - sem pogledal svoj Arris in ima Docsis 2.0 - koliko pa je sploh možen DL preko Docsis 2.0. Imam paket MIX XL, pa še nisem izmeril hitrosti DL preko 40 Mbps. Je lahko to vzrok?

Hvala,

lp
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Mislim, da pri docsis 2.0 ne gre več kot 50 Mbitov. Sej Docsis 3.0 pa v bistvu tak ni čist nič druga, kot Docsis 2.0 z podporo več upstream in downstream kanalov. Kolikor vem imaš pri upstreamo lahko 4 kanale, pri downstreamu pa bi vsaj v teoriji imel neomejeno število kanalov.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.425
413
83
Citat:
Uporabnik Dwayne pravi:
Razmišljam, da bi se rešil starega modema in ruterja in vzel ta nov modem/ruter 2in1.
Opusti razmišljanje, jaz sem ekspresno zamenjal nazaj na modem-only, mislim da EPC3212.
Wifi je katastrofa, poleg tega ima onemogočen bridge mode.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Original EPC3925 ima možnost bridge mode. Wifi je pa nasplošno slab pri teh cisco modemih. Kar si jaz osebno želim pri Telemachu je edino več uploada. Recimo kak 100/10 paket. Samo problem je v tem, ker se po kabelskem omrežju prenašajo tudi radijske postaje ( v analogni obliki). Kar je v bistvu potrata frekvenčnega spektra. Samo tega se še na balkanu ne zavedajo. Lahko se radijski signal v kabelskem omrežju prenaša na višjih frekvencah in se razkira kak € in se tisti peščici uporabnikov vgradi filter, pa lahko isto poslušajo radio. Na tem področju se še od začetkov kabelskih omrežij na področju prenosa radijskega signala ni nič spremenilo. Jih je očitno že čas povozil.
 
Nazadnje urejeno:

wabb

Pripravnik
6. dec 2008
270
0
16
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Citat:
Uporabnik wabb pravi:
Citat:
Uporabnik haloski_pepek pravi:

Jaz še hvalabogu imam Arris, ki deluje brez problemov. Zanima me, kakšna je najvišja hitrost, ki jo Arris še zmore? Mislim, da je
še DOCSIS 2.0. Kje je meja?

Ima 4MIX L paket in od 1. aprila bo hitrost 50Mb, zanima me, ali bo modem to še zmogel. Sedaj pri 40Mb še zmore....

Moj ARRIS ima DOCSIS 3.0 in hvala bogu da sem ga obdržal
zmaga.gif
. Trenutno laufa na 50MB brez problema, teoretično pa kolikor sem gledal zmore do 105MB

System Uptime: 16 d: 10 h: 27 m
smile-1.gif

@TheCableGuy

Kako je možno, da je en ARRIS na DOCSIS 3.0 medtem, ko so vsi ostali na DOCSIS 2.0?
Imaš možnost nadgradit ARRIS na 3.0?

Mogoče sem si jaz narobe razlagal status mojega Arrisa bom priložu slikce.


 

jab1

Pripravnik
17. feb 2014
242
0
16
A zato ste tako živčni na forumu.
Internet vam šteka.
To marsikaj razloži.

Upam, da vam čimprej spedenajo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

On ima drugačen modem kot midva, drug tip, ki podpira 3.0, vendar pa če prav vidim na drugi sliki, mu deluje na 2.0
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
1
36
Jaz imam tudi tega arrisa kot vidva (dobil sem ga pred 9 mesci), ko sem 6 mescev nazaj menjal paket iz 12mbps na 25mbps mi je rekla, da pride tehnik in mi bo zamenjal arrisa za ciscota, sem vprašal če je nujno potrebno ker sem bral da ciscoti štrajkajo in je rekla da lahko ostanem tudi na tem. Ta mesec sem preklopo na 40/4 linijo in še vedno dela OK (38/4 realno). Se pravi jas ne bi tako ali tako prišo do kakšne izboljšave z ciscotom. Arrisa nisem niti enkrat rabo resetirat od kar ga imam.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sedaj pa poglej hec:

Modem: Arris
Sprejemnik: Handan

Dela kot švicarska ura.

Modem: Arris
Sprejemnik: Cisco

Pri modemu vse brez problemov, sprejemnik dela ko mu je.

Modem: Cisco
Sprejemnik: Cisco

Telefonska številka za Tehnično pomoč mora biti OBVEZNO na tipki za hitro klicanje, ker bodo problemi v eno.

Torej, vsi naročniki vidijo kje tiči problem, le pri Telemachu si zatiskajo oči in na vso silo posiljujejo z nedelujočo Cisco opremo, namesto, da bi že enkrat zamenjali Ciscote za nekaj drugega kar dejansko deluje kot mora.

Očitno imajo raje vedno zasedeno linijo na tehnični pomoči in vse tehnike na terenu po cele dneve ( eni jih čakajo tudi po 14 dni da pridejo ), kot pa da bi vrgli v kanto to nedelujoče čudo in dali nekaj delujočega.

p.s.
Pa ne se spet sedaj oglašat določeni posamezniki z " meni pa dela bp ", če vam deluje potem je super, ampak po statistiki sodeč ima ostalih 99% naročnikov konstantno težave s Cisco opremo.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Jaz sem tudi ta teden dobil epc3925. Zaenkrat dela brez problemov, oz nisem zaznal nobene prekinitve. Edino kar me moti, je da moram imeti dvojni NAT, ker imam vpn clienta na mojem primarnem routerju. Cisco pa ne podpira openvpn, samo ipsec. Če se resetira na 36 ur me načeloma niti ne moti, če se pobere nazaj brez mojega posredovanja.

Oglašajo se ponavadi tisti, ki jim ne dela, tisti, ki jim pa ne. Zato bi prej rekel, da večini dela. Jaz bi sicer mel optiko, imam pa pomisleke zaradi TV. Sedaj imam dvbc in ne bi šel na eksterno škatlo, ker vse dela super. Dejansko je TV najboljša telemachova storitev.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Sploh epg, ki še danes ne dela. :) obupni cisco sprejemniki, počasni, frizajo, ni da ni.

Ta telemachov dtv je polom.