Telemach!!!

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Sej ti sprejemniki cisco so tak katastrofa. Ne vem zakaj Telemach ne ponuja kaj boljšega.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Kot sem rekel, nočem njihovih škatel. Vse kar mam od telemacha je modem in dve naročniški kartici. Conax module sem nabavil sam.
Ciscota sem sicer videl le pri sosedu. Sicer je precej počasen, dela pa normalno.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Na enem tv imam kartico, napram analognem sistemu,je hitrost pretikanja porazno počasna.
Res pod nivojem dtv
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Preklaplanje digitalnih kanalov ne bo nikoli tako hitro kot pri analognih. Razlog za to je v naravi multipleksov in kompresiranega digitalnega videa na splošno. Kriptiranje signala pa tudi ne pomaga.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik doto pravi:
Preklaplanje digitalnih kanalov ne bo nikoli tako hitro kot pri analognih. Razlog za to je v naravi multipleksov in kompresiranega digitalnega videa na splošno. Kriptiranje signala pa tudi ne pomaga.

S tem se strinjam, vendar, če imaš Handan in Cisco in na obeh istočasno preklopiš kanal opaziš, da na Handanu preklopi skoraj takoj medtem, ko boš na Cisco čakal še vsaj 2 do 5 sekund, preden se spomni preklopit.
Isto je, če pimerjaš Conax modul in Cisco, slednji porabi več časa za preklop kanala.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Kakšna je pa alternativa ? Daj mi potem še najdi kak sprejemnik, na katerem bom lahko uporabljal VOD in ostale storitve, ki jih ponuja TM. Pa misliš, da mi bodo potem kak alternativni sprejemnik aktivirali na Telemachu ? So se ti pri Telemachu dobro zaščitili, da nebi folk kakšne boljše opreme uporabljal.
Kot je že popotnik omenil, gre meni najbolj na organ, ko na prižgem ciscota in traja pol minute, da se prižge, potem ko šaltaš programe traja celo večnost. Za kake upokojence je to idealen sprejemnik.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
2
38
Kranj
rener.info
Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
Original EPC3925 ima možnost bridge mode. Wifi je pa nasplošno slab pri teh cisco modemih. Kar si jaz osebno želim pri Telemachu je edino več uploada. Recimo kak 100/10 paket. Samo problem je v tem, ker se po kabelskem omrežju prenašajo tudi radijske postaje ( v analogni obliki). Kar je v bistvu potrata frekvenčnega spektra. Samo tega se še na balkanu ne zavedajo. Lahko se radijski signal v kabelskem omrežju prenaša na višjih frekvencah in se razkira kak € in se tisti peščici uporabnikov vgradi filter, pa lahko isto poslušajo radio. Na tem področju se še od začetkov kabelskih omrežij na področju prenosa radijskega signala ni nič spremenilo. Jih je očitno že čas povozil.
Ti bi radijske frekvence prestavljal?
hysterical-1.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Samo filter daš pred sprejemnik ( mišljeno za tiste, ko imajo coax vštekan v kako HI-FI opremo.
Pa jaz ne razumem, da se ponuja analogni radio prek kabelske. Če dobiš večino radijskih postaj, že skor v rudniku :D :D. Nebi rekel, da imamo tak za en drek radijske oddajnike, da so problemi z sprejemom signala po državi.
 

mocco

Pripravnik
28. sep 2008
120
0
16
Izgleda da živiš v mestu kjer ni problema z signalom, veliko jih nima te sreče in lovijo samo nekaj radijskih postaj . Z elektroniko pa izgleda nisi ravno na TI.
 
Nazadnje urejeno:

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.989
167
63
Citat:
Uporabnik mocco pravi:
Izgleda da živiš v mestu kjer ni problema z signalom, veliko jih nima te sreče in lovijo samo nekaj radijskih postaj . Z elektroniko pa izgleda nisi ravno na TI.

Če imaš internet, si naloži Rarma Radio, pa boš lovil cel kup radijskih postaj, ki oddajajo preko neta. Tudi slovenskih je okoli 80.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.425
413
83
Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
Original EPC3925 ima možnost bridge mode.
Kar ti pomaga bore malo, ker originalnega Ciscota ne boš dobil. Dobil boš škatlo z UPC-jevim custom firmwareom, kjer je ta funkcionalnost onemogočena.

Zgoraj je nekdo od Telemacha potrdil, da je temu še vedno tako, lahko pa se spremeni v prihodnosti.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Kakšna je razlika med UPC FW in Originalnim razen onemogočenega Bridge mode?

Mogoče se bi pa dalo kje staknit originalen FW in ga nato ruknit na modem.

p.s.
Torej, če UPC daje svoje Custom FW na Cisco škatle in modeme, to pomeni, da dejansko z originalnim FW vse deluje kot mora, ko pa se da gor custom FW pa dejansko UPC spravi škatlo v napol delujočo zadevo oziroma zrelo še samo za v kanto?
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Ni nujno, da je ravno Telemachov firmware. Kolikor sem najdu na internetu, je ta opcija izginila tudi pri drugih operaterjih z nadgradnjo kaki dve leti nazaj. Nekaj časa se je dalo to shekat, tako da si spremenil html kodo od admin vmesnika. V poznejših firmwareih so pa zgleda to onemogočili. Sem probal, pa ob shranjevanju sedaj javi Access denied napako, če omogočiš bridge mode.
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
Mislim, da pri docsis 2.0 ne gre več kot 50 Mbitov. Sej Docsis 3.0 pa v bistvu tak ni čist nič druga, kot Docsis 2.0 z podporo več upstream in downstream kanalov. Kolikor vem imaš pri upstreamo lahko 4 kanale, pri downstreamu pa bi vsaj v teoriji imel neomejeno število kanalov.


Točno tako. Za več kot 50 Mbitov Telemach da potem Cisco modem, ki pa zna ustvarjati določene probleme.


Lp.
 

tagelind

Pripravnik
2. sep 2007
228
0
16
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Na enem tv imam kartico, napram analognem sistemu,je hitrost pretikanja porazno počasna.
Res pod nivojem dtv

To je odvisno od TV sprejemnika in tudi dvb-c modula. Technisat se od vsega najbolj obnese. Tehnisatov TV je sicer prekleto drag, conax modul pa stane cca 30 eur (feferon). Tudi dvb-c sprejemnik preklaplja programe praktično v trenutku.