Telemach!!!

Pokovc

Pripravnik
22. mar 2011
233
1
16
Citat:
Uporabnik tagelind pravi:
Citat:
Uporabnik Pokovc pravi:
Pri OŠO ali gostovanju na Telekom optiki je IPTV in ne DVB-C, dobiš le dva sprejemnika švicarske znamke, več jih ne moreš imeti, problem pa je da so zakupili le del povezave in s tem je pogojena hitrost interneta. Žal je Telemach tu naredil napako in ni zakupil cele povezave.


Telekom daje v najem samo eno vlakno. Telemach bi se moral samo dogovoriti za posebni VLAN za IPTV; potem bi lahko dosegal maksimalno hitrost interneta ob gledanju TVja.


In zakaj to ne naredijo?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.545
2.603
113
še v SLO - ampak komaj
Fotolia_24566784_Subscription_L-360x320.jpg
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
@tajkun, zaenkrat še imam potrpljenje, samo me bo kmalu minilo. Kdaj se bodo pa stvari normalizirale. Malo potrpljenja pomeni, lahko 14 dni, 1 mesec, pol leta ali več.

Za povprečni čas za rešitev in normalizacijo lahko vzameš čas rešitve problemov in težav z EPG, sodeč po statistiki, bo to NIKOLI.

Že večkrat sem napisal, kje leži problem Telemacha in eden izmed problemov je tudi ta,da nimajo vzpostavljen QoS in management quality je neznani pojem pri njih. To, da izstopa po kakšen posameznik s pomočjo in nasveti, to ni rešitev težav na način, kot bi moralo biti za eno telekomunikacijsko podjetje, če to sploh je.

P.S.
Cisko STB, mislim, da je Telemach prvi in če ne edini ki to uporablja kot kablovski operter.


Lp.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Če imajo cisco CMTSe, potem ne morejo oz. ne smejo uporabljati druge terminalne opreme kot Cisco. V Celju pa ravno to delajo.
Z ciscoti ni čisto nič narobe ( mislim na STBje). Ciscota naredi slabega custom firmware.
 

Pokovc

Pripravnik
22. mar 2011
233
1
16
Vau in to je merilo? Sicer pa je gr69 lepo napisal kako za vraga Telemach ni mogel zakupiti cele optike pri gostovanju na Telekomu, vse je v kešu in pri Ciscotih je isto, balkanska posla.
 

Ales888

Pripravnik
22. jul 2010
87
0
6
Knežje mesto ***
Mineva četrti (4) teden, odkar smo zamenjali paket, od serviserjev še ni ne duha ne sluha. Tudi po tretjem klicu na help desk in obljubi, da serviser pride narediti priklop, se do danes ni zgodilo nič. Problemi in nezadovoljstvo v celjski regiji naraščajo, na help-desku so sicer prijazni, ampak serviserjev nimajo "pod kontrolo" in nimajo pojma, kaj se po terenu dogaja.
Torej; prekinitev pogodbe in drug ponudnik.

off topic: United Group je naprodaj, stvari bojo šle samo še navzdol.
 

tagelind

Pripravnik
2. sep 2007
228
0
16
Citat:
Uporabnik Pokovc pravi:
Vau in to je merilo? Sicer pa je gr69 lepo napisal kako za vraga Telemach ni mogel zakupiti cele optike pri gostovanju na Telekomu, vse je v kešu in pri Ciscotih je isto, balkanska posla.

To je krivda Telekoma in njihove politike, da bodo samo eno vlakno dali konkurenci v najem. Za ostale operaterje to ni problem ker itak vsi furajo IPTV, za telemach pač je. Skrajni čas je že, da se telekom proda, da se bo začel obnašati tržno in ne kot ostali javni sektor.

Nekdo je spraševal o Fritzbox modemih... ta modem dobiš, če imaš ADSL trojček pri telemahu.

Csico sprejemniki so socialna roba, ostali majo conax module. Kupite si primerni TV in stfu ali pa menjajte operaterja.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.668
6.883
113
Ve kdo kakšen je postopek za spremembo IP naslova pri telemachu? Lahko kdo to tu uredi?
 

zigax1

Zelenc'
1. mar 2014
3
0
1
Zdravo, mene pa nekaj zanima.
Jaz želim gledati televizijo na računalniku preko D3 GO in se mi na vsakem kanalu ko stisnem predvajaj izpiše tole:
Prišlo je do napake, koda=8.
Predvajanje vsebine ni možno.

Prosim za pomoč. LP
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Tebi vsaj kockajo - pri meni sploh ne delajo. Enako HD Fox-i.
jezen.gif


Drugače pa celjski konec. Grem klicat helpdesk.
Ja tudi meni HD Foxi ne delajo. Ocitno neka generalna napaka.