Telemach!!!

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
To bi bilo idealno ampak ne moreš narediti univerzalnega firmwara. Vsi modemi nimajo istih čipov - broadcom.... Kar pomeni prilagajanje firmware za različne modeme, tukaj je to enega dela. Testiranje,... Potem tehnična pomoč v tem primeru bi bila še slabša kot je sedaj. Različni modemi, različne specifikacije, ....

popotnik takoj podpišem to izjavo en osnovni modem in 3 malo boljše ampak vsaka firma pač gleda na stroške
smile-1.gif
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
1
36
Za vse ki imate probleme z sprejemniki, če je le možnost zamenjajte z kartico. Problemov ni, dela 3x hitreje, nobenega štekanja, vklop ne traja 15minut!
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik iMM pravi:
Za vse ki imate probleme z sprejemniki, če je le možnost zamenjajte z kartico. Problemov ni, dela 3x hitreje, nobenega štekanja, vklop ne traja 15minut!

Evo in to je dokaz, da je Cisco oprema škart, ampak ne, Telemach se bo še naprej sprenevedal in iskal izgovore za ta plastik fantastik, namesto, da bi že enkrat te Ciscote vrgli na odpad in dejansko dajali naprave, ki delujejo.

Očitno bomo morali zadevo prijavit na ustrezne službe, ker drugače bodo še naprej uporabnikom ponujali " škart " robo in za nedelovanje krivili antenske kable.

Odkar NE uporabljam več nič od Ciscota je mir in vse deluje, ko sem imel še Cisco pa problemi v eno.

Za vse, ki razmišljate o prehodu k Telemachu en nasvet: Če nimate lcd zahetvajte Handan v nasprotnem primeru si sprejemnik nabavite sami, če ne želite imeti problemov.
Če vam bodo dali karkoli od Ciscota vam svetujem, da si telefonsko od help deska kar shranite v telefon ( jo boste tedensko rabili ) in pa seveda prekleto dobre živce, ker moraš imeti isto srečo kot pri Lotu, če hočeš dobit zvezo na Help desk-u.
 

delfinus

Zelenc'
22. feb 2014
19
0
1
Pozdrav,
vidim, da ste tudi na tem forumu aktivni glede Telemacha in bom objavil svoj post tudi tu. Sem nov uporabnik Telemacha iz CE regije.

Problem: Od priklopa dalje opazam, da se Cisco EPC3925 samodejno reboota na vsake 35 do 36 ur brez izjeme. Opazil sem tudi, da so podobne tezave imeli tudi v drugih Slo regijah in to se vlece ze nekje od meseca oktobra. V postih na Slo-techu je mogoce tudi zaslediti, da so potem tezave na Telemachu tudi nekako odpravili. Kako? zal ni pojasnila. Vec o tem na Slo-tech. Z webcamom sem ujel trenutek reseta, da sem se preprical, da to dejansko pocne Cisco. Tudi v tej temi sem opazil nekaj userjev, ki so opazili ta isti problem s tem Cisco EPC3925 modem/routerjem.


Odkril sem tudi, da nekaj trenutkov pred rebootom preneha delovati vsi zahtevki za dostop do novih spletnih strani (stream ali download se deluje), potem pa se cez cca 3-4 minute zgodi reboot. Cisco se postavi v cca. 2 minutah in deluje naslednjih 35-36ur.

Klical sem na tudi na tehnicno pomoc, nekateri so poznali problem bezno in omenili, da so to kao ze uredili, za druge je to cist nov problem za katerega niso nikoli slisal. Predvidevam, da za bivse Turnskovce to se ni porihtano in Telemach nekako prozi rebootanje Cisco modemov po dolocenem casu, ko so online. Ima kdo kaksno informacijo vec?

lp, d.
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Poptnik malo vseeno pretiravaš, sicer pa mislim, da delujočih Handanov že zdavnaj nimajo več. Kak pokvarjen pride nazaj, novih pa itak ne dobavljajo. Mogoče, če bi ga ravno nekdo vrnil....
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Evo, v Celju spet vse dela "kot mora":
evil.gif


Ping statistics for 77.38.38.38:
Packets: Sent = 45, Received = 9, Lost = 36 (80% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 6ms, Maximum = 32ms, Average = 13ms

Se je isto modem reseetiral kot delfinusu. Pa pol ure prej nič ne deluje. Telefonija mi je pa skoz do reseta delala, ker sem skoz govoril z stranko. Me zanima, kako dolgo bomo mogli gnjavit, da bodo sploh kaj uredili.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@XSIDE

Če hočeš samo na tvojo željo nazaj priklopim Ciscota in ti bom poslal račun za vsak obisk serviserja, ko bo brihta rekel, da je kabel kriv, pa čeprav sem ga, ko je prvič to omenil zamenjal vse kable s tistimi, ki jih je predlagal.

Za vsako, ko bo kaj štekalo pokličem prvo tebe in boš ti potem poklical na Help desk.

Boš potem videl, če pretiravam ali ne.

Imam visok prag tolerance, samo ko mi je tega Telemach konstantno prestopal se je pa začelo malo bolj divje pogovarjat.

p.s.
Men Handan že od samega začetka deluje odlično, kocka le vsako pomlad in pred vsako zimo, ko se razštela CATV omarca.
Odkar imam zopet vse sprejemnike od Handan imam mir.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.545
2.603
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
ksz

A še komu na celjskem ne dela internet?

TV in telefon normalno, reset modema ne pomaga - linije ne helpdesku vse zasedene (me pokličejo nazaj - če ne uspejo naj pokličem jutri 6
rolleyes-1.gif
).

edit : ne rabim več povratnega klica - net spet dela. Zdaj pa ne vem ali jih naj pokličem in jim povem, da me ne rabijo klicati nazaj.?
17758-icon_confused.gif

Hmm - teden je naokoli in spet isto vprašanje - še komu na celjskem ne dela Telemachovo internet?
confused-1.gif


Sicer je pa do "edit" vse enako - me bodo klicali nazaj.

edit: net je nazaj - a je možno, da je "reboot" samo pri meni (kot nekaj postov zgoraj) ali je "reboot" na celotnem omrežju?
17758-icon_confused.gif
 
Nazadnje urejeno:

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Ni samo pri tebi. Sinoči okoli 23 ure se je meni v Črnučah resetiral modem - ni neke panike, ca minuta brez neta me ne bo požrla.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.545
2.603
113
še v SLO - ampak komaj
Če bi bila "le minuta" se sploh ne bi pritoževal. No - saj se tudi sedaj ne pretirano - iščem le vzrok in če je le-ta pri meni si lahko mogoče sam pomagam, če pa je vzrok "zunaj" pa ga naj oni porihtajo.

So me pa klicali nazaj (sicer po tem, ko se je net spet spostavil) in povedali, da je bil izpad na njihovi strani.
 

delfinus

Zelenc'
22. feb 2014
19
0
1
Glede reboota Cisco EPC3925 router/modema: ce imate v sistemu svoj router je reboot mozno identificirati skozi System log na routerju. Jaz imam Asus WL-500GP in lahko tocno identificam, kdaj se je rebot zgodil. Se lepo vidi kdaj je WAN padel dol in kdaj pride nazaj. Naslednji reboot pricakujem jutri ob okrog 6 zjutraj, saj zadeva, se pojavlja v intervalu, ki je odvisen od zadnjega reseta Ciscota.
Zadeva je nadlezna, ce se ti pojavi sred dneva, ko si npr. na kaki web konferenci ali imas telefonski razgovor. Se najhujse pa je, ce se Cisco EPC3925 uporablja v funkciji LAN routernja in takrat celoten cas reboota Wi-Fi in LAN ni nedosegljiv.

Cudi me le to, da je bil na Slo-techu v septembru in oktobru problem identificiran. Uporabniki so takrat klicali na tehnicno in zadevo so na Telemachu kao porihtali, kar se dolocenim ljudem slednje po intervenciji reboot na Cisco EPC3925 ni pojavljal vec.
Sem imel tudi osebni chat z enim uporabnikom na Slo-tech prav glede tega problema. Je pa res, da ni s CE regije. Ima tudi ta nesrecni Cisco modem/router in se mu od oktobra 35 urni reboot ne pojavlja vec. Sam sem tudi klical na Telemach, ampak zgleda da jim problem ni splosno znan in predocen. Vedno govorijo, da bodo problem posredovali naprej.

Ce si malo na netu te morda reboot sploh ne zmoti. Mogoce ga osebno dozivis parkrat na leto, ko si ravno takrat ob racunalniku pa se takrat morda ne polagas veliko pozornosti, ko je net pac dol. Ce pa je internet veliko v rabi in ti je vir za tvoje delo in imas celo LAN in telefon preko Ciscota pa je zadeva kriticna in popolnoma neprimerna.

lp, d.
 
Nazadnje urejeno:

tajkun

Zelenc'
23. dec 2013
24
1
3
Gorenjska
@popotnik
Čeprav ne spremljam ravno pogosto tega foruma pa TI iskreno priporočam da ZAMENJAŠ operaterja.Ker to kar ti počneš tu gori ni več normalno.Če ti operater ne omogoča tistega kar ti pričakuješ od njega ga ENOSTAVNO ZAMENJAŠ.Verjetno ti bodo razni SIOLI, T-2-ji in AMISI nudili tisto kar hočeš in kar plačaš.Samo ne JOKAJ tu gori, ker si že DOLGOČASEN.Pa brez zamere.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@tajkun

Če bi malo prečital še ostale poste bi videl, da imajo drugi težave sam jih več nimam odkar sem se rešil Cisco opreme.
Če si pa eden od Serviserjev pa ti priporočam, da greš na kako izobraževanje, ker take ko zadnji čas pošiljajo res niso za nikamor.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Sej ne morejo serviserji pri uporabniku nič narediti. Škoda časa in denarja, da jih sploh podijo. Seveda si je TM mislil, da bodo oni samo ponudili pakete in konec. Ali bocdo vsem menjavali modeme, da bomo dobili arrise, thomsone, motorole, zyxele, ali pa bomo vedno imeli take probleme. Bomo videli, kako hitri bodo, ko jim ne bom plačač položnice.
 

tajkun

Zelenc'
23. dec 2013
24
1
3
Gorenjska
Nisem serviser, imam pa Conax, imam Cisco in mi VSE DELA BREZ PROBLEMA.Ne vem v čem je težava, ampak vi na Štajerskem koncu ves čas nekaj jokate
frown-1.gif
 

tajkun

Zelenc'
23. dec 2013
24
1
3
Gorenjska
Kako ne moreš?Tehnologija ostalih ponudnikov (razen TM ki ima COAX) je prihod po bakreni parici (to pa imajo, mislim da skoraj vsi v SLO).Problem je ta, da TM ni mogoče imeti povsod, ostale pač.Ali si mogoče mislil zaradi vezave?