Telemach!!!

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Tajkun, jaz pri 3 km oddaljenosti ne morem imeti več kot 1 Mbit. Čeprav sem bil več let na Siolu, pa sem iz sinhronizacije 12 Mbitov prišel na en megabit. Ko sem novembra hotel naročiti T-2 za starše, ki bi bili zadovoljni z 1/256, pa še to ni delal.
Optiko imam 178 metrov od doma, pa sem po enem letu izgubil vso energijo, da bi dosegel priklop.
Jaz največ potrebujem zanesljiv internet. Vse dokler ni TM prevzel Turnška sem imel zanesljiv internet. Jaz vse razumem. da so na začetku problemi, samo naj o tem obvestijo tudi uporabnike, pa nebo nepotrebnega navala na helpdesk. . Tam na FB, so se pa neki ven metali o nadgradnji omrežja v Celju. Zato me zanima, kakšni nadgradnji omrežje je govora ? Zdaj samo koristimo storitve, nismo še pa dejansko v Telemachovem omrežju, glede na routing.
 

tajkun

Zelenc'
23. dec 2013
24
1
3
Gorenjska
Se pravi, da še vedno lahko dobiš največ pri TM.Zato malo potrpljenja pa se bo uredilo.Smo pa zaradi prehoda iz ET na TM prizadeti tudi na Gorenjskem, saj v zadnjem mesecu ne moreš priklicati LJ.Vzrok je v pospešenem prehodu na Celjskem območju (menjava opreme in aktivacija opreme pri novih strankah).Še enkrat, malo potrpljenja in stvari se bodo normalizirale.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
1
36
Kar se mene tiče je Telemach še vedno najboljši ponudnik storitev v Sloveniji ampak kvaliteta eksponentno pada!
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@tajkun

Ti pa si optimist.
Sem že od vsega začetka pri Telemachu pa ti lahko rečem samo tole, da se boš prekleto načakal oziroma nikoli dočakal, da bi se zadeve normalizirale.

Dokler je bila Triera ( pri vas ET ) je vse delalo kot mora, kaj je to help desk sploh nismo vedeli, ko je vse skupaj prevzel UPC in nato Telemach se je pa začelo sranje, največje z Ciscoi opremo.

Me zanima kaj boš rekel spomladi oziroma čez poletje kako boš takrat zadovoljen s Cisco.
 

tajkun

Zelenc'
23. dec 2013
24
1
3
Gorenjska
@popotnik
Saj sem ti že povedal.Telemach imam že 15 let (od Handanov, Thomsonov, Arrisov, do TP Linkov in Ciscotov, Conaxa) in vse mi dela OK.Nikoli težav (in tudi kolegi in znanci prav tako).In to pričakujem tudi v prihodnje.Help Desk (razen zadnji mesec, po informacijah drugih) pa tudi vedno na razpolago in pripravljen pomagati.Imam pa ogromno informacij o slabih (in dragih) storitvah ostalih ponudnikov, in veliko teh strank je že (v kolikor imajo to možnost) prestopilo k TM (in so zadovoljni).
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Svaka ti čast, ti si bil pri Telemachu že prej, ko je pa ta kupil prvega operaterja, ja pol pa ni čudno, da ti vse dela, če sanjaš z odprtimi očmi
bonk.gif
 

tajkun

Zelenc'
23. dec 2013
24
1
3
Gorenjska
Nič ne sanjam z odprtimi očmi.Ne vem pa če si zasledil da sem iz Gorenjske.Pri nas stvar dela in samo to sem hotel povedati.
cheer.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
@tajkun, zaenkrat še imam potrpljenje, samo me bo kmalu minilo. Kdaj se bodo pa stvari normalizirale. Malo potrpljenja pomeni, lahko 14 dni, 1 mesec, pol leta ali več.
 

tajkun

Zelenc'
23. dec 2013
24
1
3
Gorenjska
Poglej, nimam te vizije, da bi ti točno povedal, ker to ni v moji moči.Hotel sem te le pomiriti.Upam samo, da bodo stvari delale tako ko pri nas Se pravi BP.
zmaga.gif
lp
 

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
Da še malo jaz pristavim;

pri tastu prešli iz Turnška na Telemach... Vse potekalo dokaj hitro, te pokličejo, prinesejo modem, kartico itd...

TEŽAVE:
po dveh dneh ugotovimo, da so nekateri programi kockasti (prej na turnšku so delali)... Poklicali help desk, čez 3 dni dobili klic nazaj, kaj je narobe in da pač bo moral priti pogledati eden od njih.
Pride in na podstrešju "vgradi" nekakšno škatljo ki omejuje signal??? Meni nič jasno, tako pač mi je povedal tast, mene takrat ni bilo tam.

Kot že večina predhodnikov - v večernih urah internet katastrofaln... slaba hitrost + izguba paketkov... Pomaga ne nič, ne reset, ne kaj drugega.

Sprejemnik je izjemno počasen. CHA+ in CHA- preklapja po skoraj 2s, to pač zame ni normalno. Zamenjati škatle nočejo, je baje "normalno".


Lahko kaj storimo? Se da sorazmerno zmanjšat položnico, dokler se to ne popravi? Na kaj se naj sklicujem? Je pa pogodb podpisana za eno leto (če se pravilno spomnim), tako da prekinitev ni možna.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
V pritožbi na položnico napiši to kar si v postu in ti jo bodo zmanjšali, vendar boš to moral počet vsak mesec dokler ti ne bo delalo kot mora.
Ti bodo pa kar hitro ponudili drugi Cisco za katerega pa bodo zahtevali 25€ za priklop in prihod tehnika čeprav bo ta pri tebi iz prej omenjenih razlogov.

Glede na 2s čas preklapljanja sem skoraj 100% da je govora o Cisco SD3375 kateri bo pa po 1 tedenskem delovanju porabil cca 5 sekund za preklapljanje in če ga boš resetiral okoli 2 minuti, da se pobere oziroma najde NIT in CA Tabelo.

Za vse, ki imate Cisco predlagam, da se zberete skupaj in jim pošljete dopis, da naj se nehajo delat norca iz uporabnikov.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Ampak kaj ni bilo Telemachu jasno, da so menjali vso delujočo opremo ET? A je bil dogovor, da oprema ostane last prejšnjega lastnika ali kaj?
 

Pokovc

Pripravnik
22. mar 2011
233
1
16
Pri OŠO ali gostovanju na Telekom optiki je IPTV in ne DVB-C, dobiš le dva sprejemnika švicarske znamke, več jih ne moreš imeti, problem pa je da so zakupili le del povezave in s tem je pogojena hitrost interneta. Žal je Telemach tu naredil napako in ni zakupil cele povezave.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
@XSIDE

Če hočeš samo na tvojo željo nazaj priklopim Ciscota in ti bom poslal račun za vsak obisk serviserja, ko bo brihta rekel, da je kabel kriv, pa čeprav sem ga, ko je prvič to omenil zamenjal vse kable s tistimi, ki jih je predlagal.

Za vsako, ko bo kaj štekalo pokličem prvo tebe in boš ti potem poklical na Help desk.

Boš potem videl, če pretiravam ali ne.

Imam visok prag tolerance, samo ko mi je tega Telemach konstantno prestopal se je pa začelo malo bolj divje pogovarjat.

p.s.
Men Handan že od samega začetka deluje odlično, kocka le vsako pomlad in pred vsako zimo, ko se razštela CATV omarca.
Odkar imam zopet vse sprejemnike od Handan imam mir.

Glej se strinjam, da te Cisco sprejemniki niso nek presežek, še posebaj tisti prvi ne. Se mi zdi, da tale prevzem Scientific Atlante ni bil najbolj pametna poteza Cisca, če ne drugega zaradi slabe reklame. Cisco drugače poznam iz drugega segmenta, kjer je zgodba nekoliko drugačna.

Želel sem samo povedati, da ni vsa Cisco oprema crap in da Handonov ni več. Zato ni treba nič priklapljat in mi pošiljat položnic, ker nimam s tem nič. Imam pa doma Cisco 3212 modem, ki deluje brezhibno, ravno tako STB Cisco 4682DVB. Tudi z 4398DVB nimam nekih težav, je pa po mojem mnenju bolj češki vmesnik.
 

tagelind

Pripravnik
2. sep 2007
228
0
16
Citat:
Uporabnik joshyslo pravi:
zanima me kako laufa telemach na optičnem omrežju
V našem kraju je celotna vas na optiki in kako je zdaj z temi sprejemniki . kateri modem dobiš v paketu. A je potrebno dokupit sprejemnike če je že v lcd-ju
razpoložljivi paketi
http://info.telemach.si/pdf/dtv-oso-mix.pdf

V 2h letih sem imel samo 2 izpada pa še to ko sem vrgel fid ven
smile-1.gif
Na OŠO optiki dobiš v vsakem primeru dodatni sprejemnik (Albis), ker dobiš IPTV in ne klasični DVB-C.

Glede Ciscota... če nimaš 150 eur za primerni TV za conax modul, potem raje denar investiraj v kaj druga in si odklopi kabelsko. Powerkey platofrma (cisco) je uporaben samo za VoD, vse ostalo maš na conaxu. Malo dnarja, malo muzike
smile-1.gif
 

tagelind

Pripravnik
2. sep 2007
228
0
16
Citat:
Uporabnik Pokovc pravi:
Pri OŠO ali gostovanju na Telekom optiki je IPTV in ne DVB-C, dobiš le dva sprejemnika švicarske znamke, več jih ne moreš imeti, problem pa je da so zakupili le del povezave in s tem je pogojena hitrost interneta. Žal je Telemach tu naredil napako in ni zakupil cele povezave.

Telekom daje v najem samo eno vlakno. Telemach bi se moral samo dogovoriti za posebni VLAN za IPTV; potem bi lahko dosegal maksimalno hitrost interneta ob gledanju TVja.