Telemach!!!

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Tisti, ko imate STB od ciscota, me zanima ali je aktiven priključek Cable Out, Ethernet in Multi TV ?
 

tagelind

Pripravnik
2. sep 2007
228
0
16
Zanimivo, jaz pa ga nimam med reklamami. Fora je v tem da zvok preklaplja med stereo in 5.1 in očitno TV ne skapira tega, če ročno spremenim zvok dela.
 

B81

22. jul 2007
36.377
10.183
113
Eh med reklamami sem mislil, torej vmes med filmi, ko so reklame
smile-1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.425
413
83
ksz

Je še komu v zadnjih tednih crknil D3 GO? Imam Win 8.1 in zadnjo verzijo firefoxa (auto update), pa mi stvar naenkrat ne deluje več, javlja da manjka plugin:
Citat:

ViewRight vtičnik ni nameščen.

Različica na voljo: 3.3.0.0, win-x86.
V primeru, da se posodbitev ne prične samodejno, kliknite tukaj.

Prosimo, ponovno zaženite vaš brskalnik po zaključku nameščanja vtičnika.
Plugin je nameščen in viden v FF, sem ga odstranil in na novo namestil, pa še vedno ista zgodba
confused-1.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Kaj pa se zadnja dva dni dogaja po Celju ? Internet dela, kot bi dialup dostop imel. Očitno nisem edini, ker na FB je tudi govora o tem
smile-1.gif

Pa če bi delal počasi bi še vse šlo. Ko le nebi bilo packet lossa, bi še bilo nekok za zdržat.
 

tagelind

Pripravnik
2. sep 2007
228
0
16
ClAy samo dve možnosti sta: šum na omrežju ali preobremenjenost terminalne opreme. Če je kriv šum, bo kr trajalo preden locirajo izvor...
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Kaj pa tretja možnost, nekompatibilnost opreme ? Zanimivo je da tisti, ko imajo Thomsonov modem ali Arrisov niso pred dnevi imeli problemov z delovanjem interneta.

Že to, da se modem po 35 urah resetira sam od sebe je že znak, da prihaja do "sporov" v omrežju. Potem pa po tem resetu diagnosticiraj napako :D :D
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Delam z Ciscotovim modemom in ciscotovim dvb-cjem na neki lokaciji. Včeraj sem skoraj nekoga ubil pri Telemachu.

Do kdaj dela tehnična pomoč?
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Cisco vmesnik se po hitrosti lahko primerja z Sagem vmesnikom od Amisa. Torej počaaasno. Pa tudi njihovi meniji ko greš z ch+- so obupni. Kaj pa mene zanima malo morje informacij če brskam po kanalih. Hočem videti sliko kaj se trenutno dogaja. Če me zanima več informacij bom kliknil Info ali pa EPG.
Slika je lepa in Telemach je super v navezi Conax Modul + kartica in TV
Ostalo je pa bolj tak tak
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Conax Modul in Handan sta zakon vse kar diši po Cisco je pa navadno " sranje " in kljub temu, da že več kot dve leti odkar so dali ta zmazek ven so problemi v eno še kar ti, ki se imajo za vodilni kader pri telemachu ne razmišljajo o menjavi Ciscotov za nekaj kar dejansko deluje.

Očitno bo res potrebno, da vsi začnemo reklamirat račune zaradi nenehnih problemov in se bo morda potem kaj premaknilo pri teh trdih bučah, ki so očitno prišli do vodilnih stolčkov kar iz vrtca, pa še ti v vrtcu bi prej pogruntali, da je nekaj prekleto narobe z opremo.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Ja tukaj bo pa težava popotnik. Težava v tem da firma kupuje cenejšo varianto. Zakaj? Ker noben uporabnik ne bi rad doplačal za boljši modem.
Firma gleda na stroške. Če je ogromno opreme za zamenjati (zaradi malomarnosti ljudi (udar strele, prenapetost mehanske okvare) potem ne bodo iskali opreme za 200€ če jo lahko dobijo za 50€ (karikiram).
Najboljši modemi kar se mene tiče so tako ali tako fritzbox. Ti so tudi v prosti prodaji.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Kot, da so modemi tako dragi. Recimo kar poglejte si koliko zahteva Telekom za modem, če ga sam uničiš, potem si pa poglejte iskratelovo trgovino na bolhi.
Operater bi mogel imeti na voljo, da si lahko izbereš modem. Določen model, pač osnovni se daje zastonj, kot sedaj. Če pa si kdo želi boljši modem, pač doplača, isto se pač naredi za ostalo opremo. Ampak še nekaj, na voljo naj bi bila tudi varianta terminalne opreme z original firmwarom.