Telemach!!!

gr69

Guru
15. dec 2009
11.545
2.603
113
še v SLO - ampak komaj
ksz

Pri meni bil včeraj tehnik - pobral stari ET modem - dal Ciscota EPC3925 - hotel dati Ciscota za sprejemnik - ga poslal po conax modul in kartica in ga mimogrede vprašal ali so mu povedali, da naj vsaj 1 dan prej pokliče preden pride, ker sem v službi na drugem koncu Slovenije in si moram zrihati fraj ("k sreči" me je kaos na Notranjskem prikoval doma) - o tem seveda ni imel pojma.
crazy1.gif


Status:
Televiziji delata na - "moja" Samsung povsem OK - druga Blaupunkt se še nisem poglobil - "standardni" kanalil delajo kot so delali brez CI (le-ta je pa tudi zaznan - in ni videti, da bo kak problem)
Telefona delata
Net laufa - na Cisco prehodu skenslal WIFI - gor obesil TP-Link - mreža doma dela normalno - PC preko kabla na TP-Link vezan - še nisem nagruntal ali bom šel mrežo delat via Cisco prehod

Sedaj pa še nekaj "bučk":

- ne morem se prijaviti na Moj Telemach - ker potrebujem šifro iz računa
- ker se ne morem prijaviti na Moj Telemach ne morem aktivirtati D3GO
- kličem na podporo - in prvo kar mi "avtomat" svetuje, je da naj urejam stvari preko Moj Telemach
crazy1.gif
- se počutil kot elastika (torej nategnjen) (glej EDIT)
- na podpori nobenega za dobiti (smešno, na podizboru 1 (NAROČILA) sem prišel pred dnevi takoj skozi - samo je očitno tako, da ko si enkrat njihov te ne j.ebejo več
jezen.gif
(glej EDIT)

EDIT

Čudna so pota g... - mah ponudnikov storitev.

Ravnokar prejel klic nazaj iz TM podpore - dobil podatke, ki jih potrebujem in si grem urejati D3GO
cheer.gif


Bottom line - jim lahko
aplauz.gif
 
Nazadnje urejeno:

peetras

Pripravnik
11. sep 2012
36
0
6
gr69, katero blaupunkt tv maš? jaz bi tudi rad menjal debelo katodno tv(81cm) za nekaj tankega, samo pa ne bi rad preplačal, ker ne gledam veliko tvja..
 

tagelind

Pripravnik
2. sep 2007
228
0
16
Citat:
Uporabnik mimika pravi:
Kdo ve zakaj mi net na telefonu ne dela v roamingu Mobitela? Če mam na tušmobilu (telemachu) pa dela ok.. PA imam obkljukano data roaming in national data roaming... JE mogoče treba še APNje od mobitela vpisat?

Moraš vpisat prave APNje ja.

*** Internet nastavitve ***

APN

Ime dostopa

Access point name


telemach.net

Username

ID uporabnika

Uporabniško ime


telemach

Password

Geslo


internet

Proxy

HTTP Proxy

Naslov


91.185.221.85

Port

Proxy Port

Port number

Vrata


8080

Domači URL


http://telemach.net

Nosilec


GPRS nastavitve

DNS Nastavitve


(pustite prazno)


*** MMS nastavitve ***

APN

Ime dostopa

Access point name


telemach.net

Username

ID uporabnika

Uporabniško ime


telemach

Password

Geslo


internet

Multimedia message center

Domači URL

Strežnik MMSC


http://mms.telemach.net:8002

Proxy

MMS Proxy

Naslov

Posredniški strežnik MMS


91.185.221.85

Port

Proxy Port

Port number

Vrata MMS

Vrata


8080

MMSC Proxy

Strežnik MMSC


91.185.221.85:8080

MMS Max Message Size


614400

DNS Nastavitve


(pustite prazno)

*** Skupna nastavitev MMS in Internet (Android Jelly Bean) ***

APN


telemach.net

Uporabniško ime


telemach

Geslo


internet

Strežnik MMSC


http://mms.telemach.net:8002

Posredniški strežnik MMS


91.185.221.85

Vrata MMS


8080

MCC


293

MNC


70

Vrsta potrjevanja


(Brez)

Vrsta APN


default,mms,supl

Protokol APN


IPv4

Omogoči/Onemogoči APN


APN omogočen

Nosilec


Ni določeno
 

Mobisux

Pripravnik
18. avg 2007
456
0
16
D3GO mi dela v T2 omrežju. Hvala Telemach, končno ste odstranili to neumno omejevanje na vaše omrežje.
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Zdaj mi je jasno, zakaj vsi tak šinfate "tehnično" podporo na TM-ju
smile-1.gif


Sem šel danes z dedejom na TM da spremenima naročnino iz analogna KTV na digitalno TV ( smo mu kupli novi LCD z DVB-C kanalnikom ).

Ko sem vprašal gospodično za šalterjem če lahko sami prevzamemo modul in kartico je rekla, da to ni mogoče in da jo more "priklopit" serviser !!! Sem ji razložil, da znamo to sami ( je dedek imel par dni za test moj modul in kartico in da dela vse v nulo ).
Nakar mi je razložla, da more serviser obvezno pri "prehodu" iz analogne v digitalno še ojačat signal !!!
smile-1.gif


Zdaj pa mene zanima, kolko bo še treba plačat serviserju, da bo prišel do njega domov in vstavil v TV dekoder s kartico ?

Upam samo, da tega "strokovnega vstavljanja" nebodo dodatno kasirali ( ker se je deda odločil za največki paket + podaljšal pogodbo ).

Do zdaj sem še vsem v Mariboru priporočal TM pri izbiri TV ponudnika, če bodo pa karkoli kasirali pa lahko naredim eno veliko protireklamo
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Drugače pa vsa čast pubecu, ki me je poklical nazaj, ker je bila 080 linija celi čas zasedena ( pravzaprav so bili zasedeni vsi operaterji ) in sem že obupal ( sem moral javit davčno številko, ki jo je deda pozabil zraven vzet ).
 
Nazadnje urejeno:

hdx

Guru
1. jun 2011
1.548
2.262
113
Če snemam določen TV program z handan 6000 in povežem PC in TV s HDMI kablom in gledam film, ali bo vsebino ki jo snemam posnelo normalno ali ne?
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
"Dual-tuner allows different channels of simultaneous playback
and recording"

Lahko tudi nekaj snemas in se nekaj drugega gledas na tv. To pa da bos iz PC gledal film pa sploh ne more vplivati na snemanje.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
755
20
18
Citat:
Uporabnik DognerDJ pravi:
Nakar mi je razložla, da more serviser obvezno pri "prehodu" iz analogne v digitalno še ojačat signal !!!
smile-1.gif


Zdaj pa mene zanima, kolko bo še treba plačat serviserju, da bo prišel do njega domov in vstavil v TV dekoder s kartico ?
Kaj ojačat mora signal? Zakaj pa? A to pomeni da so mu do sedaj pošiljal švoh signal, češ, pa saj je v redu? To mi je res smešno slišati, da ti ne dajo modula in kartico, ampak mora to "strokovno" opraviti serviser... In ne, za to mu ne smejo nič računati...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.545
2.603
113
še v SLO - ampak komaj
ksz

A še komu na celjskem ne dela internet?

TV in telefon normalno, reset modema ne pomaga - linije ne helpdesku vse zasedene (me pokličejo nazaj - če ne uspejo naj pokličem jutri
rolleyes-1.gif
).

edit : ne rabim več povratnega klica - net spet dela. Zdaj pa ne vem ali jih naj pokličem in jim povem, da me ne rabijo klicati nazaj.?
17758-icon_confused.gif
 
Nazadnje urejeno:

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
50
Ze dva dni mi ne dela net.Ko pa poklicem teh.pomoc so pa vsi operaterji vedno zasedeni.Katastrofa a imajo sploh koga tam cez vikend?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.533
5.701
113
Jaz pa imam probleme z D3GO. Dela mi na SG Note 2, a ne dela na tablici Note 10.1. Ko zalaufam mi javi network error. Obe napravi sta na enem wifiju z DHCPjem. Nič mi ni jasno.... Note 2 ima Android 4.3, Note 10.1 pa Android 4.1.2.
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
422
5
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Mobisux pravi:
D3GO mi dela v T2 omrežju. Hvala Telemach, končno ste odstranili to neumno omejevanje na vaše omrežje.

Kako ti je uspelo to aktivirati, meni ne uspe na Telekom omrežju - naročen imam pri Telemachu Digitalni TV Razširjeni paket, internet pa pri Telekomu.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
A so vsi operaterji na šalterjih tak neprijazni?
Ženska v Mariboru v Mercator centru je bila tak neprijazna, da se ji je točno videlo da ji gre cel svet na živce. Razumem da ima človek slab dan ampak se vsaj trudi. Ta se niti trudila ni!
Če res ne bi nujno rabili interneta (zaradi šole) bi čakali na TS ali Amis.
No pa saj bo tudi to leto hitro minilo
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.545
2.603
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik gonilnik pravi:
Ze dva dni mi ne dela net.Ko pa poklicem teh.pomoc so pa vsi operaterji vedno zasedeni.Katastrofa a imajo sploh koga tam cez vikend?

Mene do sedaj (2 x) isti dan klicali nazaj. Danes celo v roku ene ure. Tako, da ne vem, ali imate le tako srečo, ali pa ne sledite navodilom "avtomata".
17758-icon_confused.gif


Zaenkrat še kaže, da je bil prestop od ET pravilna (knock, knock on wood - aua glava boli
tongue-1.gif
) odločitev.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
1
36
V MB Mercaturju je prijazna samo ena mlada, manjša punca, ostali so pa tečni in neprijazni.

Jih že 2 dni kličem pa me ne pokličejo nazaj. Eni gospe na analogni tv ne dela ID Discovery, kaže zamrznjeno sliko, obvestilo o zaklenjenem programu in spodaj tisti opis programov. To je zgleda moglo njim nekaj zamrznit, ker ona nima sprejemnika, gleda analogno TV.
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Včeraj mi je zmrznil cisco sprejemnik...No slika je zmrznila, zvok je normalno delal naprej, na komande z dalijnca se ni odzival... Zdej pa mene zanima, glede na to, da je bilo dosti govora o zmrzovanju teh cisco sprejemnikov... a je kaka rešitev? Zmrzuje zadeva čist random, ali zaradi pregrevanja ali imajo kako software težavo? Ker načeloma imam eno stikalno uro odveč in bi recimo lahko naštimal, da se 1x na dan (recimo ob 4 uri zjutraj) zadeva resetira .. Bi to pomagalo?
 

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
580
5
18
Jao.. kakšne "a je to" metode
wink-1.gif

Pa hudiča, to morajo porihtati na TM. Turnškov Technisat se mi nikoli ni obesil v vseh teh letih.
 
Nazadnje urejeno:

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Tudi meni se Technisat ni nikoli obesil... Ampak imel je dosti slabšo sliko, pač prek scarta, ni imel HD programov,...Sicer mi je cisco kar všeč, ima dosti funkcij....ene so celo uporabne :D . Pač to zmrzovanje bi rad rešil, pa bo super.
 
Nazadnje urejeno: