Telemach!!!

sass

Guru
1. sep 2007
5.174
820
113
preobremenjeno na katerem odseku: med mojim modemom in centralo, med centralo in telemachom, med telemachom in svetom?
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Načeloma lahko na speedtest.net to ugotoviš, če izbiraš različne strežnike. Probaš kakega, ki je na telemachovem omrežju in kakega, ki je pri katerem drugem operaterju. Potem pa še kakega iz tujine. Če se ne motim smo večinoma povezani preko Avstrije. Čez lužo gre pa večinoma preko Nizozemske.

V mojem primeru pred časom je bil problem lokalni link do našega kraja. Pač so prehitro priklopili preveč naročnikov. Po parih mesecih in reklamiranih računih, so zadeve uredili.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik doto pravi:
Po parih mesecih in reklamiranih računih, so zadeve uredili.
Poudaril za tiste, ki še ne vedo, kako svet deluje.
wink-1.gif
 

Kolimero

Pripravnik
22. apr 2013
185
0
16
Citat:
Uporabnik sass pravi:
preobremenjeno na katerem odseku: med mojim modemom in centralo, med centralo in telemachom, med telemachom in svetom?

Na kablu med centralo in tabo. Očitno vas je na kablu preveč in si hitrost delite. Tako je bilo v mojem primeru. Ob določenih urah dneva med 15 in 16 uro, in med 18 in 22 uro je pri meni hitrost padla tudi za 90 %, ali pa je dejansko vse obstalo. Še hujše je bilo ob vikendih. Obup, kot da sem na starem analognem modemu. Opravili so tudi meritve in uspel sem dobiti graf moje povezave, kar je potrdilo moje sume. Ob vsej teh urah je bila preobremenitev zaznana. Pa sem pisaril klicaril in dobival obljube o povečanju kapacitet. Ker pa ni bilo nič od tega, sem šel lepo stran. Verjamem, da jihm h*ebe za eno stranko. Meni pa sedaj lepo internet dela, tako kot mora.
graf.jpg
 
Nazadnje urejeno:

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.426
414
83
Poglej si tule

Ima pa to sranje nek custom firmware, ki ima izklopljene določene funkcionalnosti, ampak upam da ti uspe.
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
780
37
28
Ker se hitrosti internetne povezave stalno dvigujejo pri isti ceni, me zanima če je možna menjava paketa navzdol, saj zaradi stanja v hiši (slabi kabli) ne moremo koristiti hitrejše povezave. Iz mix m bi se prestavili na mix s
 

1107

Pripravnik
13. avg 2008
161
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Nič jasno. Žal.V kateri zavihek vpišem kaj?

Greš na Applications & Games, Port range forwarding.
Vpišeš katere porte želiš forwardirat na kateri lokalni IP naslov + protokol + daš kljukico na enable
in potem Save settings (čist dol spodaj)
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.426
414
83
Ta opcija med drugim omogoča, da se program znotraj omrežja in router sama "dogovorita" o preusmerjanju portov. Edino vklopljena mora biti na obeh straneh (in pri tebi očitno je, vsaj jaz tako razumem tisti "avtomatsko preslikovanje vrat").

Z drugimi besedami: tebi ni treba storiti ničesar, razen vklopiti upnp.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Na ruterju imaš (hočeš-nočeš) NAT, ki 99% ekvivalent požarnemu zidu.

Če mene vprašaš, ni potreben, ampak se ga ne moreš rešiti.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Seveda je potreben. Ravno na ruterju mora biti FW, ker je to vstopna točka iz interneta v tvoje domače omrežje.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.731
789
113
toti Maribor
Evo CISCO kot CISCO. Prej sem imel router TP-LINK z vklopljenim požarnim zidom. Pri Ciscotu, pa je zadeva malo zakomplicirana. V poštev pride samo opcija Low, vse ostalo je za kura... Pri opciji medium ne dela pol programov, pri High, pa skoraj nič. Ne razumem kaj ima router za blokirat inštalirane programe.