Telemach!!!

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Za lastnika res ne, za uporabnike pa.

Sem zadnje čase razmišljal o menjavi ponudnika na Telemach, ampak bolj berem forume, manj mi diši.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik tagelind pravi:
haloski_pepek : na dobro robo je pač treba počakati. Podobno kot za Apple, se tudi za Telemach čaka. :p

Dekster : ti pa že nekaj mlatit prazno slamo v Telemach temi, poslovni rezultati kažejo svoje, ostalo ni pomembno.

Definiraj dobro robo.

Cisco = podn od podna
Storitve = podn od podna
Internetna hitrost = ob večerih podn od podna

Edino določeni serviserji so zlata vredni samo ta pride, če ga izrecno zahtevaš, drugače ti pošljejo pogodbenika, ki ni vreden niti S od serviserja.

Kar je Dexter napisal pa vse drži, razen tistega ne morem rečt kako imajo urejeno na klicnem centru glede trajanja klica, vsekakor pa je večina tam samo za število, redke so izjeme, ki ti znajo pomagat.

Tako, da ti svetujem, da malo zadeve preveriš kot navaden uporabnik, pokliči in omeni da imaš eno težavo in me zanima kako ti bodo kaj svetovali pri odpravi problema..

p.s.
Ko bo telemach " dobra roba " boš klicni center dobil takoj, ne pa da si 20 v vrsti, oziroma takrat klicnega centra sploh nihče ne bo potreboval.
Trenutno pa je Telemach kot Dinos, skoraj vse kar gre od njih je " škart ".
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.264
2.399
113
Pomurje
Jaz pa ti rečem, da so 1A, razen pri računu so podtaknili dodaten sprejemnik za 1,66€+ddv.
Smo pa dobili dobropis, tudi s pomočjo Alterja.

Cisco dela v nulo, internet je stalno 13od13,5, telefon dela,TV nič ne kocka, so pa na eni frekvenci res slabše slike, amapak na srečo, tam ni meni znanivih programov.

V glavnem zadovoljen sem s storitvijo, nimam pa možnosti optike, da bi lahko presedlal kam drugam, tako, da upam, da pri nas ostane Telemach takšen kot je.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
No sedaj pa se postavi v položaj tistega, ki so mu ti programi zanimivi kateri tebi niso.
Podpora iz strani Alterja je boljša kot pa vsa uradna od Telemach.

Internetno hitrost meri med 18h in 22h boš hitro opazil razliko in pa pod server na speedtest nastavi recimo Ruše ali tistega od Amis, ker če nastaviš tistega od Rotovž ti kaže vedno kot da dela vse super, čeprav vse šteka na ostalih dveh bo hitrost opazno drugačna.

To " počepanje " hitrosti boš najhitreje opazil, če boš kaj downloadal ali uploadal tam vidiš kako naenkrat pade vse skupaj ali pa ko kaj iščeš po ebay, naenkrat je stran prazna in čakaš in čakaš da slike končno naloži.

Sem bil na prenosniku povezan na T2 na stacionarnem pa preko Telemacha, na obeh je bila odprta ista stran in razlika je opazna.
T2 tekoče odpiralo strani, Telemach kot da se mu sanja. ( testiral med 21h in 22h )
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Isti pogoji kot zgoraj slika 12 minut pozneje:




Pa naj še sedaj kdo reče da Telemach nudi to kar plačuješ. Imam pa paket mix L kjer bi naj bila hitrost 25 / 2

p.s.
Med 18h in 22h so hitrosti še nižje, toliko o 1A ponudbi.

@jonny77

Naredi teste na Arnes strani in javi kaki bodo kaj rezultati in pa kateri paket imaš.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
2
38
Kranj
rener.info
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Isti pogoji kot zgoraj slika 12 minut pozneje:




Pa naj še sedaj kdo reče da Telemach nudi to kar plačuješ. Imam pa paket mix L kjer bi naj bila hitrost DO 25 / 2

p.s.
Med 18h in 22h so hitrosti še nižje, toliko o 1A ponudbi.

@jonny77

Naredi teste na Arnes strani in javi kaki bodo kaj rezultati in pa kateri paket imaš.

Popravljam zgoraj.. nic ne mores..
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Pa naj še sedaj kdo reče da Telemach nudi to kar plačuješ.
Milijontič: Zakaj folk plačuje nekaj, kar ne dobi?

PS: Obstaja kaki dober merilec hitrosti, ki ne zahteva Jave?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@DJ_Beat

Sem videl ja tisti DO, ampak kljub temu hitrost malo preveč niha?

@jolko
Sem že parkrat reklamiral račun, nekaj krat uspešno, nekaj krat neuspešno, ker je bil izgovor, da so tehniki nekaj delali.
Čudi me, da glede na to da " kao " tolikokrat nekaj delajo, da so storitve še vedno Opub.
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Vidim, da bodo določeni uporabniki TM-jevega interneta umrli, ker jim namesto 50 Mbit/s downloada samo 40 Mbit/s !
smile-1.gif


Nevem, kak lahko živite z nižjo hitrostjo od 15 Mbit/s ?
 
Nazadnje urejeno:

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.264
2.399
113
Pomurje
Speedtest.net 12,5/1,5; 12,63/1,33 server Ruse
Speedtest.si 3 poizkusi 6,8/0,9; 4,48/0,9; 2,28/0,9
Arnes.si 3 poizkusi: 1,25/3,48; 1,24/6,8; 1,2/6,38

Evo to je to. Moralo bi biti 13,5/1,5 po pravici pa ne vem kakšen je paket, neki trojček menda L.

Laufajo pa vsaj štirje PC in na enem torenti 24h, tako, da ne vem koliko je to vplivalo na rezultat.
Bom probal še kasneje ali zjutraj.

Edit: Arnes 11,73/1,27
Speedtest.si 12,51/0,9
Speedtest.net 12,78/1,43
 
Nazadnje urejeno:

mocco

Pripravnik
28. sep 2008
120
0
16
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Ravnokar narejen test odprta samo Arnes stran, vklopljen samo 1Pc izklopljeni antivirus ( da ne bi slučajno posodabljal v ozadju )





Zakaj tako nihanje?

Preveri še z torenti to je najboljši test, če ti ne gre z torenti do konca je nakaj narobe ali na liniji ali z modemom.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.731
789
113
toti Maribor
Upload v redu, download namesto 13Mb, samo 2.20.Na podpori pravijo da je modem v okvari. Je možno? Kaspersky update delalo pol ure, pa je samo 107Mb bilo.
 
Nazadnje urejeno:

zakon

Guru
16. maj 2008
8.731
789
113
toti Maribor
Sedaj malo boljše, ampka vseeno premalo. 13Mb/1,5Mb bi moralo biti. Medtem , ko lahko brskam kolikor toliko normalno.http://www.speedtest.net/ kaže normalno.
zajeta-slika.jpg


zajeta-slika.jpg


sprasujem se.gif

 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
smile-1.gif


Sedaj bodo naenkrat modemi krivi, ga bodo menjali in bo isto sranje me zanima kak bo nasleden izgovor.
Tudi jaz sem dobil odgovor od podpore, da je modem v okvari pa mi niso zali odgovorit zakaj se pokvari samo proti večeru, zjutraj pa dela normalno.
 

Kolimero

Pripravnik
22. apr 2013
185
0
16
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
smile-1.gif


Sedaj bodo naenkrat modemi krivi, ga bodo menjali in bo isto sranje me zanima kak bo nasleden izgovor.
Tudi jaz sem dobil odgovor od podpore, da je modem v okvari pa mi niso zali odgovorit zakaj se pokvari samo proti večeru, zjutraj pa dela normalno.

Modemi niso popolnoma nič krivi. Krivo je to, da je vse skupaj ob določenih urah, ko je ves folk na netu preobremenjeno. Samo tega ne bodo
nikoli priznali.