Telemach!!!

zakon

Guru
16. maj 2008
8.731
789
113
toti Maribor
Citat:
Uporabnik tajkun pravi:
Če imaš "prehodno" vtičnico, ki preprečuje povratni pas to ni krivda Telemacha.Zato je logično da se ti zaračuna storitev (prihod in storitev.)
grims-1.gif

Pa kaj je s tabo človek. Plačujem soritev za dve TV. V obe imam vklopljeno televizijo, torej mi mora operater na obe vtičnici zagotoviti povratni pas. Teh nevšečnosti ne bi bilo, če bi že naredil prvič tako. Pa žal ni. Sicer pa je že izdan nalog za tehnika in to brezplačno. In kaj sedaj misliš, da je to božičkovo darilo ali , da so spoznali svojo zmoto? Po tvoji logiki ti bo Telemach odrejal v kateri sobi boš gledal zamujeno
stupid-1.gif
Se opravičujem, ampak eni imate res ideje, da dol padeš.
 

1107

Pripravnik
13. avg 2008
161
0
16
Ljubljana
Napačano razmišljaš. Napeljava znotraj tvojega stanovanja ni predmet pogodbe in operater ti ni dolžan, da ti jo vzdržuje.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.731
789
113
toti Maribor
Kaj ima vzdrževanje s tem, če je operater pri prvem obisku napačno zvezal. Ko skleneš z njimi pogodbo so ti oni dolžni plačane storitve omogočit. Če pri tem uporabijo material ki ni vštet v ceno ti ga zaračunajo. Obisk tehnika je brezplačen in zakaj ni omogočil povratnega pasu na obeh vtičnicah že pri prvem obisku ne vem.Vi se menite tako, kot da jaz od njih zahtevam da mi vlečejo nove kable oz. vtičnice. Ko sem jaz prišel v stanovanje so bile aktivne 3 vtičnice. Po posegu telemahovca so ostale samo dve in še to ena na pol. Konec koncev jim plačujem vsaki mesec naročnino, le čemu. Konec koncev, pa jim vi plačujte tehnika, jaz jim ga ne mislim.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Pa si ti povedaj tehniku ob prvem obisku, da boš prestavljal škatlo? Ker kolikor jaz razumem tale povratni pas pomeni, da moraš imeti posebne razdelilnike v hišni napeljavi, ki prepuščajo signal v obe smeri.

Tehnik ti je uredil, da ti je delal na primarnem TV, ti se pa sedaj bemtiš, ker ni bil jasnoviden in predvidel, kaj boš ti delal s škatlo. Velika večina predvidevam, da ne prestavlja škatel.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.545
2.605
113
še v SLO - ampak komaj
A je v pogodbi člen, da "škatle" ne smeš prestavljati med različnimi vtičnicami?
17758-icon_confused.gif
Moram nujno še enkrat mojo prebrati!

Da ne bo nesporazuma - popolnoma jasno je, da je notranja napeljava strošek uporabnika, ampak če je stric od Telemacha bil prvič tam, uredil in pokasiral, potem je Zakonov primer zadeva "reklamacije" in je edino kar bi moral plačati morebitni "materijal" in nikakor ne dela (le-to je namreč že plačal).
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.731
789
113
toti Maribor
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:

Da ne bo nesporazuma - popolnoma jasno je, da je notranja napeljava strošek uporabnika, ampak če je stric od Telemacha bil prvič tam, uredil in pokasiral, potem je Zakonov primer zadeva "reklamacije" in je edino kar bi moral plačati morebitni "materijal" in nikakor ne dela (le-to je namreč že plačal).

467716-post_slo.gif


Končno eden, ki razume zadevo.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
V pogodbi tudi ni, da ne smeš prestaviti modema. Pa tudi internet ne bo delal, če na novi vtičnici ni ustreznega spliterja.

Ko je meni pred leti prišel serviser montirat internet , mi je povedal, da rabi modem poseben spliter, ker sem ga to vprašal. Televizije pa delajo preko navadnih spliterjev. In ko sem jaz sam prestavljal modem, sem enostavno prestavil tudi spliter in je vse delalo brez problemov.

Serviserji pa tudi niso niso jasnovidni.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.731
789
113
toti Maribor
Porka madona ste eni trdi. Nimam nobene nove vtičnice, ampak staro. V eni sobi imam Samo TV preko Ciscota. V drugi sobi imam na vtičnici TV in internet. Težava je nastala, ko sem želel gledat zamujeno na vtičnici, kjer je internet in TV. Razumete ali ne? Jaz mislim ,da mora biti povratni pas zagotovljen na obeh vtičnicah in konec debate.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Mene samo zanima, če si to povedal monterju, ko je bil prvič pri tebi? Če ja, potem imaš vso pravivo reklamirat. Drugače pa mislim, da je dobra volja telemacha, če ti to uredijo brezplačno.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.174
820
113
po drugi strani pa stranke pojma nimajo (nimamo), kaj je to povratni pas, zato tudi ne moremo že ob montaži od monteja zahtevati, naj nam povsod namesti ustrezne vtičnice. te stvari bi moral monter že v štartu korektno narediti, saj konec koncev telemach služi tudi s trženjem dodatnih digitalnih sprejemnikov.
torej:
- če bi zakon sam nabavil material in vtičnice v bližnji elektro trgovini in sam polagal napeljavo, bi bilo pravilno, da mu monter zaračuna novo opremo in delo za zagotovitev povratnega pasu na teh vtičnicah
- če je napeljavo že v štartu polagal telemachov monter in ni povsod namestil ustreznih vtičnic, potem bi morali vsi naknadni stroški okoli menjave vtičnic pasti na telemach
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ko pride monter v bajto je na njem, da vpraša, če je to edina vtičnica v bajti ali je še kje kaka druga.
Torej, ko je v našo bajto prišel šef tehnikov ( sem ga moral izrecno zahtevat, ker drugače bi mi zopet poslali tistega mazača, ki navadno hodi ) je bilo prvo vprašanje, če je to edina vtičnica ali imam še kje kako drugo.

Povedal sem da sta dve in je preveril obe in rekel, da bi jih bilo dobro zamenjat za nove in je zadevo uredil.

Torej v primeru od @zakon je serviser naredil delo površno in se ni prepričal, če so v bajti še druge vtičnice in niti podrazno se mu ne plača 2x za isto storitev.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Kaj ima vzdrževanje s tem, če je operater pri prvem obisku napačno zvezal. Ko skleneš z njimi pogodbo so ti oni dolžni plačane storitve omogočit. Če pri tem uporabijo material ki ni vštet v ceno ti ga zaračunajo. Obisk tehnika je brezplačen in zakaj ni omogočil povratnega pasu na obeh vtičnicah že pri prvem obisku ne vem.Vi se menite tako, kot da jaz od njih zahtevam da mi vlečejo nove kable oz. vtičnice. Ko sem jaz prišel v stanovanje so bile aktivne 3 vtičnice. Po posegu telemahovca so ostale samo dve in še to ena na pol. Konec koncev jim plačujem vsaki mesec naročnino, le čemu. Konec koncev, pa jim vi plačujte tehnika, jaz jim ga ne mislim.
Pusti jih. Si na balkanu, izpostava alter.
Šalabajzerstvo je način življenja. Če kje ni kaj zašalabajzeno, je že sumljivo, se že kliče UDBA.
Če pa je kdo mnenja, da bi moralo biti manj šalabajzerstva, je že domači izdajalec.
 

tajkun

Zelenc'
23. dec 2013
24
1
3
Gorenjska
Citat:
Uporabnik sass pravi:
po drugi strani pa stranke pojma nimajo (nimamo), kaj je to povratni pas, zato tudi ne moremo že ob montaži od monteja zahtevati, naj nam povsod namesti ustrezne vtičnice. te stvari bi moral monter že v štartu korektno narediti, saj konec koncev telemach služi tudi s trženjem dodatnih digitalnih sprejemnikov.
torej:
- če bi zakon sam nabavil material in vtičnice v bližnji elektro trgovini in sam polagal napeljavo, bi bilo pravilno, da mu monter zaračuna novo opremo in delo za zagotovitev povratnega pasu na teh vtičnicah
- če je napeljavo že v štartu polagal telemachov monter in ni povsod namestil ustreznih vtičnic, potem bi morali vsi naknadni stroški okoli menjave vtičnic pasti na telemach

Se popolnoma strinjam s postom.Težava je le v tem, da so včasih (ko še ni bilo potrebe po povratnem pasu na sprejemnikih CISCO 4682 dvb) tehniki montirali Data kretnico TRIS 210, katera je ločila vejo za internet (povratni pas) in vejo (kateri ne omogoča povratnega pasu) na kateri so bili osnovni sprejemniki ali le TV.Če sedaj prestavljamo sprejemnike ga lahko priključimo na vtičnico kjer nam ne dela EPG (POVRATNI PAS).In kako v tem primeru lahko "zlivamo" slabo voljo na tehnika?V tem primeru vam tehnik mora to urediti brezplačno, če ste naročili dodatni sprejemnik.Če pa sami prestavljate sprejemnik pa je že stvar diskusije.V vsakem primeru se mi zdi da je od primera do primera to drugače, in zelo težko posplošujemo zadevo.Tako ima uporabnik "zakon" prav, lahko pa tudi ne. lp
sprasujem se.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Torej iz tvojega posta je za razbrat, da je Telemach nabavil Cisco sprejemnike samo zato, da obira naročnike s tem povratnim pasom, ko kasira za stvar, ki na Handan dela.

Na Handan-u dela EPG že od vsega začetka, le Cisco začuda rabi storitev za 25€ da začne kazat EPG.

Čas bi že bil, da Telemach vrže te Ciscote na odpad in nabavi sprejemnike ki so podobni sprejemnikom, ker ta Kitajski Cisco je tako čudo tehnike, da bi ga lahko dajali zraven pralnega praška.

Bo potrebno po praznikih malo iz pravnega vidika preverit vse zadeve, ker pri Telemachu stalno bolj " smrdi " vse skupaj.

Na podpori mu rečejo, da ko prestavi škatlo, da je potrebno poklicat, da aktivirajo, tehnik pa pride pa reče, da je kriv povratni pas in hoče imeti 25€.

Sedaj ali tehniki mešajo " luft ", ko odprejo vtičnico in zakasirajo ali pa je na podpori nesposoben kader, ki ne ve kaj govori.
V vsakem primeru bi bilo potrebno prevetrit celoten Telemach in marsikaterega zaposlenega dat na cesto in vzet nekoga, ki zna delo opravljat kot je potrebno.
 

tajkun

Zelenc'
23. dec 2013
24
1
3
Gorenjska
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Torej iz tvojega posta je za razbrat, da je Telemach nabavil Cisco sprejemnike samo zato, da obira naročnike s tem povratnim pasom, ko kasira za stvar, ki na Handan dela.

Na Handan-u dela EPG že od vsega začetka, le Cisco začuda rabi storitev za 25€ da začne kazat EPG.

"popotnik" ne gre toliko za EPG kot za ČASOVNE FUNKCIJE (CATCH UP), gledanje za 72 ur nazaj, ter VOD (VIDEO ON DEMAND), kjer mora biti vzpostavljen povratni pas.To pa Handan ni omogočal.Zato ne mešat jabolk in hrušk.

Čas bi že bil, da Telemach vrže te Ciscote na odpad in nabavi sprejemnike ki so podobni sprejemnikom, ker ta Kitajski Cisco je tako čudo tehnike, da bi ga lahko dajali zraven pralnega praška.

Bo potrebno po praznikih malo iz pravnega vidika preverit vse zadeve, ker pri Telemachu stalno bolj " smrdi " vse skupaj.

Na podpori mu rečejo, da ko prestavi škatlo, da je potrebno poklicat, da aktivirajo, tehnik pa pride pa reče, da je kriv povratni pas in hoče imeti 25€.

Sedaj ali tehniki mešajo " luft ", ko odprejo vtičnico in zakasirajo ali pa je na podpori nesposoben kader, ki ne ve kaj govori.
V vsakem primeru bi bilo potrebno prevetrit celoten Telemach in marsikaterega zaposlenega dat na cesto in vzet nekoga, ki zna delo opravljat kot je potrebno.
 

tajkun

Zelenc'
23. dec 2013
24
1
3
Gorenjska
"popotnik" ni čisto tako.Na Ciscotu je potrebno vzpostaviti povratni pas (ne zaradi EPG-ja) zaradi časovnih funkcij (catch up-a) ter VOD-a (video on demand-a).Vidiš tega pa Handan ni omogočal, zato ne mešati jabolk in hrušk.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@tajkun

Potem mi pa prosim odgovori še na tole:

Torej, če želim imeti CISCO 4682 moram plačat 25€ za to, da naredijo povratni pas?

Ne rabim ne VOD in ne časovnih funkcij, torej mi povratnega pasa ne rabi vzpostavit.

Se pravi v tem primeru, ko ne rabim teh funkcij in tudi ne povratnega pasa pomeni, da lahko dobim ta sprejemnik brez da bi plačal 25€?