Telemach!!!

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Tu pri routerjih pa je res Cisco zakon
smile-1.gif


Se vidi, da so zajebali ko so kupli kitajsko firmo za izdelavo digitalnih sprejemnikov in jih opremili z njihovim logotipom
smile-1.gif
 

B81

22. jul 2007
36.385
10.193
113
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Imam enega TP-Linka, ki pa tudi ni blestel, ker se mi je tudi redno obešal. Sem "upal", da bom zmogel s samo eno škatlo
smile-1.gif
.

Enako, ampak wifi na ciscotu je zelo slab. Bel TPlink, ki so ga prinesli zadnjič, je tudi slab.

Tako imam moj komp povezan s kablom s ciscom, nanj pa 10 let stari router Digitus, ki nikoli ne zmrzne in vleče tako treba, nanj je povezano vse drugo v hiši. Bel Tplink pa je ostal za okras.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Nekateri šimfate čez cisco. Imel sem sprejemnik 4682DVB z original firmwarom in mi v enem letu ni niti enkrat ni niti malo nagajal. Poleti mi ga je skurila strela. Jaz ga nisem mogel prehvaliti in sem si vedno mislil svoje ko sem bral forume, ko eni nakladajo o problemih. Pa si potem nabavim tega z Telemachovim firmwarom. Ta pa res ni za nikamor drugam, kot za v smeti. Pa največja fora je to, da ga sploh ne moreš fleshati z original ciscotovim firmwarom, ker bog si ga vedi, če imamo opravka z original Cisco sprejemniki.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Poznam ene, ki so tudi bel TP-Link dobili in je delovalo nikakor.
So preklopili na lasten ruter (imeli ga že od prej) in je deloval brez napak (kot jim je že prej, novega je serviser priklopil, sicer sploh ne bi menjali).

Čez čas žal ta ruter crkne, pa TP-Link fleshajo na custom FW. In glej ga zlomka, od takrat dela OK.

Kot da namerno pokvarijo opremo z zanič FW-ji.
sprasujem se.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Tudi pri sosedi je bilo isto na TP-Link, dokle je imela naložen FW kateri je pršel z routerjem so bili problemi v eno, ko sem ji flashal gor drug FW je zadeva začela delovat v nulo in še sedaj deluje.

Me zanima kaj bi se zgodilo, če bi na Ciscote dali original FW, po vsej verjetnosti bi bilo naenkrat konec vsem težavam, ki so sedaj, ko sami šarijo po FW.

p.s.
Ima original Cisco oprema kje kak znak na plošči po katerem se razlikuje od ponaredka?
Bi bilo zanimivo odpret enega Ciscota in preverit kaj dejansko imamo z eno " škart " robo.

@ClAy

Sem poslal maile vsem in bom videl kak bo odgovor.
Hvala za link
nahrung002.gif
 

wabb

Pripravnik
6. dec 2008
270
0
16
Pred dvema mesecema sem presedlal iz T-2 na El. Turnšek, ki btw ni nek biser med operaterji ampak doslej deluje vse kot je navedeno v pogodbi
zmaga.gif


Btw, ve kdo iz prve roke kdaj bodo na voljo vse storitve in paketi Telemach v Celju?
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Če ti je omrežje do sedaj delalo bp pol ne rabiš skrbet. Jaz sem bil prvo pod KKS Online, pol pod Triero, pol pod UPC zdaj pa pod Telemachom in nikoli nisem imel problemov. Res pa je, da sem za opremo in inštalacijo poskrbel sam.

Kateri sprejemnik pa imašsedaj od Turnška ? Verjetno boš lahko obdržal tega !

Podpora pa sigurno nebo na istem nivoju
wink-1.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Upam, da bodo Telemachovi paketi kmalau na voljo. Turnšek ima tak vredu pošlihtano omrežje. Jaz nimam nikakršnih problemov z delovanjem. Turnšek je pač pred leti izkoristil priliko, ko je T-2 peljal svinjarijo po Celju in glede na njihovo stanje, da nimajo za sabo cerkve ali države, so tak omrežje porihtali kot se šika.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Storitve Telemacha pa bi naj bile v Celju možne konec tega meseca ali na začetku decembra.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Kaj še komu danes kocka FOX?

Kateri programi so še na isti frekvenci kot FOX, da vidim, če se je zopet ojačevalec razštelal zaradi temperaturnih razlik.

hysterical-1.gif


Kaj tebi na ciscu kocka? ker tam samo zatika, preko kartice so kocke.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.320
299
83
39
Ljubljana
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Kaj še komu danes kocka FOX?

Kateri programi so še na isti frekvenci kot FOX, da vidim, če se je zopet ojačevalec razštelal zaradi temperaturnih razlik.

dons je tud men fox trokiral, mam pa conax modul.

btw, ima kdo zadnje dni proti večeru težave z internetom?
 

wabb

Pripravnik
6. dec 2008
270
0
16
Citat:
Uporabnik DognerDJ pravi:
Kateri sprejemnik pa imašsedaj od Turnška ? Verjetno boš lahko obdržal tega !

Brezžični modem oz router je ARRIS TG862, pol pa mam še TechniSatove sprejemnike 1x Digyboxx HD CX in 2x Digit K3X e
Definitivno želim obdržat, ker HD-ja sem si mogu kupit sam
10.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Kar se tiče sprejemnika. Sej sprejemnik, kolikor vem ostane tebi. Če boš pač vzel pri TM paket MIX, dobiš enega oz. 2 ciscota, ti pa lahk uporabljaš obstoječega, katerega boš lahko uporabljal
Kako si pa kaj z modemom zadovoljen, ti deluje kot bridge ali kot router ?
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.508
842
113
Če se ne motim oziroma če govorimo o istih sprejemnikih, Cisco sprejemnik nima user-dostopnega conax modula in kartice. Tako da mu pripada (en ali dva) (sprejemnik ali kartica).