Telemach!!!

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Kdo je zahteval zatemnitev ZDF-a med tekmo Bayerna ? Nobena slovenska TV postaja ( ki jih prenašate v TM omrežju ) ni prenašala te tekme ( niti posnetka ) !

Sem moral na silo gledat Kristino in njihov kao beli balet.

OK, razumem da se zatemnijo tekme, ki jih istočasno prenaša katera od naših TV postaj, da pa se zatemnijo še vse ostale tekme pa je res malo preveč tudi za ta smrdljivi Sazas ( očitno je to zahteval Telekom zaradi njihovega Siol-a !? )
 
Nazadnje urejeno:

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.508
842
113
To *mora* zahtevati ZDF. Kupec ekskluzivnih pravic ne more od tretje osebe zahtevati, da mu uveljavlja te pravice, saj gre za pogodbe na razmerja civilnega ali temu podobnega prava in se ne preganja po uradni dolžnosti. Telekom bi lahko torej kvečjemu jokal pri prodajalci pravic.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Se je pa malo signal popravil pri Telemachu.

Poleti sem imel take kocke, da sem skoraj že klical, zaradi slabega signala pa je TV programe s slabim signalom pobrisal.

Kakšen mesec nazaj pa se je vse uredilo samo od sebe, vrnili so se tudi programi.

Po moje je digitalna tv v slo nedorasla tej tehnologiji, ker ne zmorejo zagotavljati za vse naročniki zadosti kvalitetnega signala.
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik jekleni pravi:
To *mora* zahtevati ZDF. Kupec ekskluzivnih pravic ne more od tretje osebe zahtevati, da mu uveljavlja te pravice, saj gre za pogodbe na razmerja civilnega ali temu podobnega prava in se ne preganja po uradni dolžnosti. Telekom bi lahko torej kvečjemu jokal pri prodajalci pravic.

Niti ne - ZDF sigurno ni (prvi oziroma edini) zahteval od Telemacha da zatemnijo njihov program.
Mam še nekje kopijo starega dopisa od Sazas-a kak vse to zgleda.

Vglavnem, nosilec ekskluzivnih avtorskih pravic za slovenijo preko Sazas-a zahteva, da vsi njihovi "člani" zatemnijo prenos tega dogodka na vseh programih, razen na svojem. ( to je bolj na kratko opisan postopek ).

Drugače pa bi naj med tem še Sazas kontaktiral ZDF, ki potrdi da nima zakupljenih pravic za Slovenijo in na podlagi tega napiše, naj kabelski operateri zatremnijo njihov program v času tega dogodka ).
 
Nazadnje urejeno:

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
2
38
Kranj
rener.info
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Se je pa malo signal popravil pri Telemachu.

Poleti sem imel take kocke, da sem skoraj že klical, zaradi slabega signala pa je TV programe s slabim signalom pobrisal.

Kakšen mesec nazaj pa se je vse uredilo samo od sebe, vrnili so se tudi programi.

Po moje je digitalna tv v slo nedorasla tej tehnologiji, ker ne zmorejo zagotavljati za vse naročniki zadosti kvalitetnega signala.

Ti imas po mojem mnenju problem s signalom. Poleti je topleje in se uporanost kabla spremeni. Povezi se na modem http://192.168.100.1/ in napisi kaksen signal imas (downstream in upstream).
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
2
38
Kranj
rener.info
Downstream zgleda ok - ce me spomin ne vara je dopustna meja od -10 do +10dBmV. Odvisno je, kje poteka kabel in koliko se poleti segreje in do kam gre signal.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Po vroči strani stene, tako da bi lahko bilo to.

Ampak saj ne živimo v ultra vročem okolju
smile-1.gif


Pač hecno mi je, ker od trenutka se spominjam, ko so prešli na DTV, je analogen signal postal tudi slab. Dobesedno čez noč.

Prej pa je bilo super, tisto je bila ziher zadeva.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
2
38
Kranj
rener.info
Ja, lahko je to to. Ce ti povem v Kranju, kjer gre kabel pod delavskim mostom so razlike in nihanja ogromna.

Ob prihodu digitalne je bilo verjetno potrebno menjati en kup ojacevalcev, ker stari niso podpirali visjih frekvec. To zna biti razlog.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Moral bi poklicat, da mi menja ojačevalec, ki mi ga je montiral pred 12. leti
smile-1.gif


To bi po moje rešilo a ne.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Kateri gumb je že potrebno držat na Cisco, da narediš vsiljeno nadgradnjo ali nekaj takega?
Serviser je enkrat rekel, da če to narediš je potem hitrjše preklapljanje med kanali, vendar sem pozabil kateri gumb je držal.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Prvic slisim. Mam pa cisco v hisi, obupen izdelek, obcasno treba izklopiti iz stroma, epg katastrofalen, odzivnost tu pa tam cudna. Neresno
 

janb

Pripravnik
12. maj 2011
49
0
6
Mogoče še komu danes ne dela Cisco 4682. Problem je sledeč:
Premaknem kanal iz enega na drugega, ko to naredim prvič lepo premakne na drug program, ko pa še enkrat preklopim spet na drug program pa mi Cisco zamrzne. Ga potem izklopim in vklopim nazaj pa se potem postopek ponovi, kot sem opisal zgoraj.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.426
414
83
Enako
10.gif


Težave so se začele danes, čeprav so bili enaki simptomi tudi ob priklopu. Takrat se je tehnik nekaj trudil z reseti in nadgradnjo in po pol ure zaključil, da je sprejemnik fuč in ga je zamenjal.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.545
2.605
113
še v SLO - ampak komaj
ksz

ljubijezusinmarijafrančišekpašekakisvetnik - ko tole berem mi stojijo vsi lasi pokonci!
shocked-1.gif


Februarja sem šel iz siola (internet), telekoma (isdn) in turnška (kabelska) na trojček k ElektroTurnšku - do sedaj vse BP (no - enkrat se je modem obesil) - sedaj pa je Turnšek postal član "velike srečne družine" Telemach
cry12bpy.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Imam modem genexis (optika) in opazam, da ga wifi serje. Vsak drugi dan ga moram resetirat. Ima kdo podobne tezave in ali se da kaj nastavit v nastavitvah modema?

LP,
PIC
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
WiFi modema je zanič.

To velja od kar je prvi ISP uvedel to možnost in velja še danes.

Modem uporabljaj le kot modem, torej da je adapter med zunanjim kablom WAN in tvojim ruterjem (spet, priključek WAN). Razen če iščeš trpljenje. (presenetljivo veliko Slovencev to počne)
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Imam enega TP-Linka, ki pa tudi ni blestel, ker se mi je tudi redno obešal. Sem "upal", da bom zmogel s samo eno škatlo
smile-1.gif
.