Telemach!!!

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.017
342
83
www.svetidej.com
Telemach z novim lastnikom
Ameriška investicijska družba Kohlberg Kravis Roberts & Co. (KKR) je danes podpisala sporazum o prevzemu United Group (skupine SBB-Telemach). Ta zajema slovenski in bosanski Telemach, srbski SBB, Total TV in določene televizijske programe, denimo Sport Klub. Skupaj gre za skoraj 30 družb. Finančne podrobnosti dogovora z dozdajšnjim lastnikom Mid Europa partners še niso znani.

United Group je vodilni kabelski in internetni ponudnik v jugovzhodni Evropi in ima okoli 1,7 milijona uporabnikov. Kot smo že poročali, se je za nakup zanimal tudi Telekom Austria.

Na čelu največjega srbskega ponudnika kabelskih in internetnih storitev bo še vedno ostala ekipa, ki jo bo vodil ustanovitelj družbe Dragan Šolak. Ta je ob podpisu pogodbe dejal, da bodo izkušnje, znanje, resursi po vsem svetu in mreža KKR zelo pomembni faktorji pri nadaljnjem razvoju družbe. KKR sicer investira po vsem svetu, to pa je njena prva neposredna naložba v jugovzhodni Evropi. Konec junija je upravljala s premoženjem v vrednosti 83,5 milijarde dolarjev.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Se da dobit kje njihov naslov, da se jim malo opiše kaj so sploh kupili?

Nedelujoč EPG, internet niha konstantno redko kdaj dosežeš hitrost, ki jo plačuješ, za priklop 4682 te opeharijo za 25€ za to, da serviser pride, priklopi kable in pokliče na centralo, to zna naredit vsak otrok in še bi lahko našteval vse napake, ki jih ima Telemach in se ne spravi toliko skupaj, da bi te težave odpravil.

Res bi pa rad izvedel na podlagi česa je priklop 4682 Ciscota vreden 25€ za dve minuti dela in zakaj ne moreš več sam dvignit sprejemnika na prodajnem mestu, glede na to da je po priklopu kablov potrebno le poklicat centralo in jim javit serijsko številko naprave?
 

Kolimero

Pripravnik
22. apr 2013
185
0
16
Sam sem tudi imel trojček pri Telemachu. Pa nikoli, res nikoli nisem dosegel zakupljene hitrosti. Osnovni problem je, da je na kablu lahko preveč naročnikov, in ob konici se pač vse zabaše in nikamor ne gre. Ob določenih urah dneva, recimo med 15 in 17, med 19 in 22 uro katere so postale stalnica, ni nikamor šlo. Nekako tako je izgledalo, kot da sem na starem analognem modemu, s hitrostjo 33,6 k.
Posebna zgodba so bili vikendi, ali pa ko je bilo slabo vreme, ko smo vsi viseli na internetu. Problem je, če je v enem bloku veliko naročnikov
na internet, saj si potem vsi delijo hitrost. Nekaj časa smo si dopisovali, pa padale so obljube, da bo centrala nadgrajena itd itd.
Pa mi je bilo tega dovolj, in sem šel na T2. Tukaj pa dela vse kot urca, in dejansko imam hitrost, katero plačam.
Tako imam sedaj na telemachu dvojček. CATV in telefon. Pa še tega bomo verjetno skenslali, saj imamo vsi mobilne telefone.
Mislil sem, da so v vsem tem času kaj poštimali, pa vidim, da niso, saj so težave, pa niti ne težave, ampak prenasičenost centrale še vedno
prisotne.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@Kolimero

Kako to, da imaš samo internet od T2 in da nimaš še TV?
Kaj TV se ne splača vzeti pri T2?

Staljno bolj razmišljam, da grem vstran od Telemacha, ker to je pa že višek vsega kaj se gredo letošnje leto, še posebej njihov serviser, ki se mi zdi da je edini za MB, saj pride vedno isti in vedno enako pameten, stalno je kriv kabel, pa čeprav si ga po njegovem nasvetu menjal en teden prej.
 

Kolimero

Pripravnik
22. apr 2013
185
0
16
Sem imel, oz. sem preiskusil. Pa mi je šlo na živce, ker sem imel 2 daljica, pa sem na enem mogu štimat glas, na drugem menjat kanale na tistem vmesniku, pa takrat so imeli en vmesnik, kjer je daljinclovil če si ga skoraj držal pred vmesnikom. Pa šaltalo se je programe počas............sploh če je bil HD kanal.............brez veze. Raje dam malo več denarja, pa dobim to, kar plačam. Ne pa kar nekaj.
Aja, pa še nekaj je bilo takrat, ko sem imel še TV pri T2. mogoče je zdej kaj drugače. Če sem preko neta vlekel dol kakšen film, je slika na tv
kockala kot nora. SD kanali še nekako, pa tudi tle se je zatikalo, HD pa se sploh ni dalo gledat, ker je kar zmrzovala slika. Kaj naj pol s tem.
Brze veze. Tudi IP telefonijo sem probal, pa je bilo na momente, kot da se pogovarjam sam s sabo, saj mi je odmevalo.............sogovornika sploh slišal nisem. Kaj naj s tako storitvijo. NIma smisla. Raje malo več denarja, pa dobiš to, kar plačaš.To je bilo, kako imajo, oz je sedaj, pa ne vem. Optike pa pri nas žal ni.
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
A mi lahko kdo razloži, razlog za kaj takega ?

Od 10.9 imam paket 100/4 nekaj časa je delovalo pravilno potem pa v enem dnevu padec a 30Mbps in sploh ne gre čez. Kot, da je paket narobe nastavljen ?

 

Kolimero

Pripravnik
22. apr 2013
185
0
16
Imaš morda kakšnega soseda, ki ima tudi tako visoko hitrost? Posledično si jo potem delita. Se ti to dogaja stalno, ali samo ob določenih urah? Kaj pa pravijo Telemachovci?
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Predlagam, da tehnik preveri kakovost signala. Morda se je po 15. sept znižala. Deljenje hitrosti tukja ne bo pravi indic, saj od takrat hitrost konstantno ni presegla več kot 30 Mb.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Živjo,
pri nas imamo Telemach (analogni) kabelski trojček. Vsaj trikrat na leto me kličejo iz Telemacha in poskušajo prepričat, naj preidemo na digitalni paket. Pa iz različnih razlogov nočemo. Argument, s katerim so me danes poskušali prepričati je bil, da bodo ukinili 10 programov v analognem paketu. A kdo ve kaj več o tem, kdaj in kaj se bo ukinjalo? Na njihovih straneh nič ne najdem. (Zanimivo, število programov zmanjšujejo, cene na položnicah pa ne, a ne...)
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Se da dobit kje njihov naslov, da se jim malo opiše kaj so sploh kupili?

Nedelujoč EPG, internet niha konstantno redko kdaj dosežeš hitrost, ki jo plačuješ, za priklop 4682 te opeharijo za 25€ za to, da serviser pride, priklopi kable in pokliče na centralo, to zna naredit vsak otrok in še bi lahko našteval vse napake, ki jih ima Telemach in se ne spravi toliko skupaj, da bi te težave odpravil.

Res bi pa rad izvedel na podlagi česa je priklop 4682 Ciscota vreden 25€ za dve minuti dela in zakaj ne moreš več sam dvignit sprejemnika na prodajnem mestu, glede na to da je po priklopu kablov potrebno le poklicat centralo in jim javit serijsko številko naprave?

Dokler bo tale zraven Dragan Šolak, eden glavnih pralcev denarja na balkanu bo to še trajalo in v bistvu bo še slabš, razvoj košta, tile pa, ki so kupili niso pripravljeni sedaj dati, ampak kvečjemu jemati še več kot so bili tile pred njimi. Sklad je sklad, kaj pa oni vedo o tehnologiji ter uporabniški izkušnji uporabnika, kot zgolj to, da je to strošek ob enem pa še zaslužek.


Lp.
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik ptil pravi:
Živjo,
pri nas imamo Telemach (analogni) kabelski trojček. Vsaj trikrat na leto me kličejo iz Telemacha in poskušajo prepričat, naj preidemo na digitalni paket. Pa iz različnih razlogov nočemo. Argument, s katerim so me danes poskušali prepričati je bil, da bodo ukinili 10 programov v analognem paketu. A kdo ve kaj več o tem, kdaj in kaj se bo ukinjalo? Na njihovih straneh nič ne najdem. (Zanimivo, število programov zmanjšujejo, cene na položnicah pa ne, a ne...)

Ta zastarela tehnologija ( Analogna TV ) bi po načrtih naj šla iz kabelskega omrežja že pred mnogimi leti.
Noter bodo ostali le nacionalni TV programi ( ti, ki jih lahko tudi sedaj gledaš preko DVB-T-ja ).

Kdaj pa bo to, pa noben točno ne ve.
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
DaVinci Learning ?

Vsi ga pogrešate, nikoli pa ga nismo meli v shemi
smile-1.gif