Telemach!!!

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
na 0802288
evil.gif


Šalabajzerstvo brez primere. Ker če gledaš v brskalniku in se ti zjeba seja in gre takoj nova prijava. Zadnjič mi je zablokiru, ko sem dal beto verzijo iOS 7 na iPada.
uf-1.gif
 

TheCableGuy

Pripravnik
20. mar 2012
50
0
6
Pardon, sem se zmotil (zgodnja ura...
smile-1.gif
). Same si jih stranke lahko pobrišejo samo za HBO-go. Za D3go je (vsaj zaenkrat še) potrebno poklicati na klicni center.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik tagelind pravi:
TheCableGuy : drugi sprejemnik dobi stranka zdaj brez doplačila

Preko TS optike bo možen priklop v kratkem.
Zanimivo
smile-1.gif

Pred kratkim so mi poslali tiste kupone s popusti za MIX pakete, po klicu na 080 pa da je na našem območju možen zgolj Total TV.

Ali bo možno spremljati Telemach shemo preko TS optike? Telekom ima do naročnika dve vlakni, eno UPC (modro za prenos podatkov) in eno APC (zeleno za DVB-C).

Potem je tu še vprašanje dostopnosti - ali je to na vseh FTTH centralah ali samo v večjih urbanih središčih. Ker pri slednjih ima Telemach skoraj gotovo tudi lastni COAX do skoraj vseh naročnikov...
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Zakaj je omejitev pri D3GO samo na 3 naprave? Siol TViN te omejitve nima...
Se dela kaj v tej smeri, da bo lahko vsaj 5, 6 naprav? Ce ze ne more bit neomejeno?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če je že omejitev na samo 3 naprave bi se lahko vsaj po hitrem postopku naredilo, da bi jih lahko sam brisal in dodajal nove, ne pa da kličeš na klicni center in dobiš nekega študenta, ki mu še za dihat ni kaj šele, da bi kaj naredil.
 

jendomen

Pripravnik
30. apr 2008
357
11
18
Domžale
Lp
Pa če bi ga znali urediti da bi deloval. Ob zagonu z explolerjem vrže ven samo error, ob zagonu z cromom, pa manjka pol programov in vsi so brez podnapisov, pa telemach to nezna urediti, oziroma trdijo da je vse dela tako kot mora.
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Vseeno so 3 naprave premalo, ko ima pa ze skoraj vsak 3 razlicne naprave in hoce na vseh to met... Ta omejitev na 3 naprave se mi zdi butasta. Saj pa porabljas svojo pasovno sirino. Ali se bojijo, da bo omrezje prevec obremenjeno, ce bi omogocili na vecih napravah, oz. se boljse, sploh brez neke omejitve...?
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Ja to je tudi res. Do pred kratkim je na Explorerju delalo OK. Zadnje case pa dostikrat zajebava, pa neke errorje ven mece...
rolleyes-1.gif
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
780
37
28
Je pa res da pri Amisu kjer imajo isti sistem gledanja televizije lahko gledaš kjerkoli si
smile-1.gif
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.646
6.053
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik Bush pravi:
Citat:
Uporabnik tagelind pravi:
TheCableGuy : drugi sprejemnik dobi stranka zdaj brez doplačila

Preko TS optike bo možen priklop v kratkem.
Zanimivo
smile-1.gif

Pred kratkim so mi poslali tiste kupone s popusti za MIX pakete, po klicu na 080 pa da je na našem območju možen zgolj Total TV.

Ali bo možno spremljati Telemach shemo preko TS optike? Telekom ima do naročnika dve vlakni, eno UPC (modro za prenos podatkov) in eno APC (zeleno za DVB-C).

Potem je tu še vprašanje dostopnosti - ali je to na vseh FTTH centralah ali samo v večjih urbanih središčih. Ker pri slednjih ima Telemach skoraj gotovo tudi lastni COAX do skoraj vseh naročnikov...


To tudi mene zanima, ali bo možno ali ne?
 

DIGITel

Pripravnik
19. mar 2012
230
0
16
Citat:
Uporabnik JackSparrow pravi:
Že nekaj dni opažam da sta HD HBO in pa HD HUSTLER KOCKASTA.HBO digitalna je uredu. Ima kdo isti problem?

@JackSparrow verjetno bo potreben servis generalnih težav ni pokliči na 080 22 88 in prijavi napako.
 

DIGITel

Pripravnik
19. mar 2012
230
0
16
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Citat:
Uporabnik Bush pravi:
Citat:
Uporabnik tagelind pravi:
TheCableGuy : drugi sprejemnik dobi stranka zdaj brez doplačila

Preko TS optike bo možen priklop v kratkem.
Zanimivo
smile-1.gif

Pred kratkim so mi poslali tiste kupone s popusti za MIX pakete, po klicu na 080 pa da je na našem območju možen zgolj Total TV.

Ali bo možno spremljati Telemach shemo preko TS optike? Telekom ima do naročnika dve vlakni, eno UPC (modro za prenos podatkov) in eno APC (zeleno za DVB-C).

Potem je tu še vprašanje dostopnosti - ali je to na vseh FTTH centralah ali samo v večjih urbanih središčih. Ker pri slednjih ima Telemach skoraj gotovo tudi lastni COAX do skoraj vseh naročnikov...


To tudi mene zanima, ali bo možno ali ne?

Priklop preko TS optike bo možen samo na območjih kjer ni našega omrežja.
Kdaj točno in kje še nimam informacij.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
755
20
18
Citat:
Uporabnik DIGITel pravi:Priklop preko TS optike bo možen samo na območjih kjer ni našega omrežja.
Kdaj točno in kje še nimam informacij.
Saj vašega optičnega omrežja ni kaj dosti po Sloveniji, tako da
zmaga.gif
...
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik DIGITel pravi:
Priklop preko TS optike bo možen samo na območjih kjer ni našega omrežja.
Kdaj točno in kje še nimam informacij.
Jaz sem malo razmišljal glede tehnične izvedbe. Po mojem bi bilo najboljše in najcenejše, če se vlakna, ki se končajo z zelenimi APC konektorji v centrali veže na GPON opremo. GPON (oziroma GEPON) optična omrežja imajo postavljeni kabelski operaterji v tujini.

Primer Verizon FIOS ONT ("modem") - http://en.wikipedia.org/wiki/Passive_optical_network#Network_elements :
mini-co.jpg


Iz enega zelenega vlakna ta naprava naredi:
- COAX RF signal (vklop pod "video")
- RJ45 LAN ethernet (pod data 10/100)
- RJ11 telefonija (pod "voice")

V centrali pa je splitter, ki je vezan na OLT v tej ali bližnji centrali (do 20km stran). To je standardna oprema, ki se jo množično proizvaja, zato je tudi poceni.
 

DIGITel

Pripravnik
19. mar 2012
230
0
16
Na ta način že priklapljamo stranke v Kočevju. Kako bo pa na ostalih lokacijah pa še ne vem.
 

DIGITel

Pripravnik
19. mar 2012
230
0
16
Verjetno bo potreben servis generalnih težav ni pokliči na 080 22 88 in prijavi napako.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Imam eno vprašanje. Telemach naj bi kupil podjetje Elektro Turnšek ( Celje). Zanima me kdaj bo možno v Celju imeti Telemachove pakete ? Ali bo Telemach v Celju ponujal pakete preko Turnškove optike ?