Telemach!!!

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Da, bil in odšel. So ocenili, da je bil premajhen trg, brez potenciala rasti. Če pa postane novi lastnik Telekom Austrija, bo zanimiva kombinacija četverčka Telemach + Simobil. Na hrvaškem se je zgodilo natanko to. Telekom Austrija, lastnik VIPneta, je kupil še največjega hrvaškega kabelskega operaterja, B.net.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.676
6.891
113
Ampak če telemach gostuje v tušmobil omrežju, bilo bi malce "nespametno" če si šli v posel s tušem, zdaj pa jih bo simobil kupil? Itak da je verjetno že veliko prej vedelo, da bo telemach "on sale" ?
 

JackSparrow

Pripravnik
29. apr 2013
253
10
18
Slovenija
Citat:
Uporabnik nUUb pravi:
Na obeh raččunalnikih je Win7 in Microsoft Security Essentials antivirusnik. Brskalnik crome.

Imam še pa eno vprašanje: Od časa do časa se dogaja da se hitrost interneta zelo upočasni. pade iz normalnega brskanje na 1-5kbps. Potem je tako nekaj časa potem pa normalno naprej. Sem klical na telemach in klasično restart ruterja in da pri njih ni nič narobe. Pa to že traja kakšne 3 tedne.

HM......nekaj podobnega se je dogajalo pri meni. če sem tisti dan downloudav nekaj torrentov mi po prenosu teh torrentov internet sploh ni več delal normalno. Klub temu da nisem nič prenašal mi je internetne strani odpiralo zelo počasi.Pred prenosom je delalo normalno po prenosu torrentov pa ne. Na speedtestu je pokazalo manjšo hitrost kot jo imam. torrente sem izklopil med testiranjem hitrosti.imam pa paket MIX XL.
Ko nisem nič prenašal je delalo vse normalno, ko pa sem prenesel nekaj torrentov mi internet spet ni delal normalno vsaj tisti dan.
Rešitev je ta, vsaj pri meni da sem download v torrent odjemalcu omejil za 15% in seda po prenesenih torrentih nimam več težav z internetom. Sedaj mi dela tekoče, če prenašam ali ne in po prenosu torrentov. Če pa ti nič ne dawnloudaš je pa nekaj drugega.
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
780
37
28
Pri meni je hec da na očetovem računalniku sploh ni torrent programa in se to dogaja, pri meni pa tudi če niso vkloplejni torenti
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.017
342
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Hm...a ni UPC že bil lastnik telemacha enkrat? Kaj se je zgodilo?

Zgodba je taka: Naprej je bil lastnik dosedanji lastnik Mid Europa Partners. Nato je prodal UPCju. Nato je UPC prodal nazaj Mid Europa Partners. Sedaj ko Telemach spet dela dobiček pa ga spet prodaja. Interesent za nakup je spet UPC.

Mid Europa Partners je pač sklad, ki poceni kupuje in po sanaciji drago proda naprej. Moramo priznati, da je Mid Europa Partners bil odličen lastnik (posodobitev opreme, zgubaško podjetje spravil na dobiček).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.676
6.891
113
To je potem lep primer, kar lahko naredi spospobno vodstvo. Če prej telemach pod UPC delal izgubo, sedaj pa pod Mid dela plus, je to zgolj zaradi vodilnih.

Pri nas pa delamo s vodilnimi kot svinja s mehom...slabši so kot politiki, pa plače bi dali vsakemu največ jurija, češ da lahko vsak to dela. Je pa res, da pravih vodilnih pri nas itak ni, še en razlog več za odprodajo državnega
smile-1.gif
 

JackSparrow

Pripravnik
29. apr 2013
253
10
18
Slovenija
Citat:
Uporabnik nUUb pravi:
Pri meni je hec da na očetovem računalniku sploh ni torrent programa in se to dogaja, pri meni pa tudi če niso vkloplejni torenti

Ma sej to ni bitno.Ne na tablici ne na telefonu ne na računalnikih nimam torrent odjemalca. Jaz imam zunanji disk na katerem je torrrent odjemalec, pa mi nikjer ni delal internet normalno po downloadu. Omejil sem hitrost downloada in sedaj dela povsod normalno po končanih prenosih. Če ne dam omejitev mi potem spet ne dela normalno po končanih prenosih. Strani odpira zelo pačasi ko omejim je spet vse normalno.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Da je prej bil Telemach zgubaško podjetje, se lih ne morem strinjat. Razumeti je treba, da nakupi in prevzemi manjših operaterjev terjajo svoje obveznosti, kar se pri določenih postavkah v bilanci stanja pojavlja kot rdeče številke. Ključno je, da so imeli/imajo velik in konstanten denarni tok. V tistem obdobju, ko je UPC prodal Telemach MEP-ju, je bilo turbolentno. Na trgu je haral T-2 z optiko in dumpinškimi cenami, optiko je začel gradit tudi Telekom, bilo je še en kup drugin punudnikov - Sinfonika, TušTelekom, AdamSlon,.. no, danes je trg bolj umirjen in stabilen.
 
Nazadnje urejeno:

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.017
342
83
www.svetidej.com
Šele po vstopu Mid Europa Partners se je začelo združevati kabelske operaterje in dajati prevzemne ponudbe.

Podatki govorijo svoje (2009 je prevzel Mid Europa Partners):
http://www.svetidej.com/inform...ponudnikov.html

Pa še tržni deleži:
http://www.svetidej.com/informacije/telekomunikacije/173-trzni-delezi.html

Najbolj je Telemach rešilo to, da je Mid Europa Partners nadgradil obstoječo opremo takoj ob vstopu v lastništvo. Direktor je rekel takrat, kar je naredila Mid Europa Partners v 1 letu ne bi naredil UPC 10 let.

Mid Europa Partners je lepo sanirala Telemach in kabelske operaterje na sploh v Sloveniji. Trenutno se skoraj enakovredno lahko kosajo s Telekom Slovenije in T-2jem.
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Se pravi, ce bo UPC zdaj spet kupil Telemach, bomo spet v srednjem veku in bo vse stagniralo...?

@Tiski, ki imate probleme s hitrostjo interneta po downloadu, a si omejite tudi upload? Ker tudi, ce je upload polno zabasan potem lahko vse steka...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.685
758
113
Ali kdo ve, ali so maso HD kanalov FOX HD vsaj cca 3- 4 kanali in Kitchen HD in še nekaj namerno odklenili za HD ali se je moji kartici malo sfuzlalo, ker mi to sedaj kaže in moram jih pohvaliti v HD kanale, vsaj te ki jih omenjam so uspeli vžgati podnapise , ki so tako na sliki, ne posebej, kar je pri HD težava in so tako HD kanali res ratali zanimivi ........... torej imate vsi z razširjenim paketom tole ???
 

TheCableGuy

Pripravnik
20. mar 2012
50
0
6
Pri vseh naročnikih s Razširjeno shemo je isto, saj smo vanjo dodali 19 HD kanalov. V osnovni shemi pa vam tudi pripadajo trije. Vkolikor imate za to primerno televizijo in pretvornik seveda.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.443
338
83
34
Kaj se zdaj najbolj splača vzet pri vas? Net pa dva tv-ja, telefon ni nujen. Pa da je vsaj kakšen HD program, sedaj mamo digitalni trojček 3.0 (8mb net) pa se mi zdi 49€/mesec malo preveč. Lokacija je pa Grosuplje.
 

TheCableGuy

Pripravnik
20. mar 2012
50
0
6

115256

Pripravnik
24. okt 2007
478
2
18
ali so v začetnem paketu pri televiziji samo planet tv in rtvslo 2 v hd ločljivosti ali je še kateri?
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
To se jim ekonomsko ne splača. Na hitro. V večini mest kjer ima Telekom optiko, ima Telemach lastno omrežje. Na svojem omrežju imajo 0 € za najem koaxa, pri Telekomu pa bi imeli 15 € za najem optične parice do uporabnika. S tem je vse jasno.