Telemach!!!

Mobisux

Pripravnik
18. avg 2007
456
0
16
Povsod omenjate, da imajo naročniki na paket trojček ... naročijo/kupijo aparat/paket pod boljšimi pogoji. In kakšni so ti pogoji?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
Dajmo se probat držat tu teme o telamch kablu, v mobilni telefoniji pa naj bo o telemach mobi..da ne bo ta tema postala popolnoma nepregledna.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
Fantje, a D3GO požere pasovno širino interneta? Če ima nekdo recimo osnovno hitrost, torej 4Mbps, bi potem ob uporabi D3GO pokuril skoraj vso hitrost?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
Imamo kakšen podatek, kolikšni so bitrate-i pri D3GO ?
In ali misli telemach tudi SLO 1 in 2 HD ponuditi preko D3 GO?
 

DIGITel

Pripravnik
19. mar 2012
230
0
16
Citat:
Uporabnik zlom4808 pravi:
Ne, so mi rekli, da ugodnost lahko koristim samo na osnovno številki. Se pravi, da jo lahko koristi mama samo, če z mamo zamenjamo številke. To je tehnično zelo lahko izvedljivo, drugače pa je štala, ker bo vse zmešano. Pa še mama je stara 76 let in verjemi, da ji je to že malo težje dopovedat. Te pa čisto razumem. Tudi jaz sem razmišljal kot ti, ampak na Telemachu se pa ne dajo premaknit. Saj pravim, da je klicala v Ljubljano in so zelo na kratko odgovoril, da se to ne da.

Prosim,če mi na ZS sporočiš,na kateri številki bi rad koristil minute,pa bom uredil
zmaga.gif
.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Sem malo posnifal promet po mreži, ko dela d3go na iPadu. Na iPadu uporabljajo seveda applov http streaming, ki v bistvu ni pravi streaming, ampak je video razbit na več zaporednih datotek in playlisto, ki sporoči url-je teh datotek. Uporablja se variabilni bitrate, kar pomeni, da prva playlista ponudi nizki bitrate, če je dovolj bandwith-a, pa je naslednji playlist z večjim bitratom.

Tako začne z 10 kbps. To je seveda premalo za video, zato je verjetno samo avdio. To je tudi vzrok, da v začetku par sekund slišiš samo avdio, šele kasneje se pojavi slika. Naslednji paket je bil 460 kbps. Mislim, dasem enkrat vmes opazil tudi 768kbps, samo si nisem shranil. Ponavadi potem preklopi na 2440 kbps, ki je tudi največji bitrate. Se pravi vsaj na iPadu je max bitrate 2,4 mbps. Na pc-ju in ostalih napravah je pa verjetno podobno.

Pa še zanimivost, streaming serverji so v Srbiji. Tudi za slovenske kanale.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
Kul info, hvala. Torej ob 4Mbps paketu je še vedno cca 2Mbps na voljo, kar je dovolj za neko normalno delo z netom.

Hkrati pa to pomeni, da bi HD roba potrebovala vsaj 10Mbps paket, ne?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
DIGITel, a bi lahko malce pospešil obdelavo naročila, da prejmemo novi paket in HD sprejemnik še pred koncem fuzbala?
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik mocco pravi:
Citat:
Uporabnik jendomen pravi:
Lp
Pa kaj je ta povratni pas vesoljska tehnika, da mora priti tehnik?
evil.gif

Mene pa zanima, če za menjavo sprejemnika za kartico ravno tako mora priti tehnik, ozirama ali to menjavo moram plačati?

V vecini primerov so potrebne meritve z instrumentom , zaradi vgrajenega modema. Nivoji modema morajo biti v dolocenih okvirih drugace ne deluje. Instalacije so v vecini primerov narejene z data locilnim clenom , ki loci internet in Tv del. Na tako instalacijo sprejemnik ne deluje in jo je potrebno predelati.
Sprejemnik pa lahko zamenjas za modul v poslovalnici.

Kot sem domneval pravilno.

Osebno sem se zglasil v poslovalnici, zamenjal pake L za Mix L, podpisal in odšel domov.
Vse je stvar administrativne narave, nihče ne bo v kočo hodil merit pasa, saj je modem že novejši.
 

DIGITel

Pripravnik
19. mar 2012
230
0
16
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
DIGITel, a bi lahko malce pospešil obdelavo naročila, da prejmemo novi paket in HD sprejemnik še pred koncem fuzbala?
smile-1.gif

Sem posredoval naprej,samo ne obljubim nič,ker je grozna gužva trenutno.
 

mocco

Pripravnik
28. sep 2008
120
0
16
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik mocco pravi:
Citat:
Uporabnik jendomen pravi:
Lp
Pa kaj je ta povratni pas vesoljska tehnika, da mora priti tehnik?
evil.gif

Mene pa zanima, če za menjavo sprejemnika za kartico ravno tako mora priti tehnik, ozirama ali to menjavo moram plačati?

V vecini primerov so potrebne meritve z instrumentom , zaradi vgrajenega modema. Nivoji modema morajo biti v dolocenih okvirih drugace ne deluje. Instalacije so v vecini primerov narejene z data locilnim clenom , ki loci internet in Tv del. Na tako instalacijo sprejemnik ne deluje in jo je potrebno predelati.
Sprejemnik pa lahko zamenjas za modul v poslovalnici.

Kot sem domneval pravilno.

Osebno sem se zglasil v poslovalnici, zamenjal pake L za Mix L, podpisal in odšel domov.
Vse je stvar administrativne narave, nihče ne bo v kočo hodil merit pasa, saj je modem že novejši.

Ti si govoril o menjavi za novi sprejemnik (kateri ima vgrajen modem) in ne o menjavi modema za internet.
sprasujem se.gif

Modema za internet pa ti seveda ne bodo menjali ker je v tem paketu isti.
 

j3rn3j

Zelenc'
12. jun 2012
7
0
1
Jaz pa moram pohvalit hitro obdelavo, včeraj sem ob 11ih na pošto nesel novo pogodbo, danes ob 13ih je že bil nov paket aktiviran
smile-1.gif

Če bi pa dobil še novi sprejemnik brez dodantnih stroškov, bi pa bilo super
smile-1.gif
)))
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Saj ti piše, da je v paketu:

12 HD programov
SLO1 HD
SLO2 HD
Sportklub HD
Sportklub+ HD
Sportklub Premium HD
Golfklub HD
Viasat Nature HD
Animal Planet HD
Discovery Channel HD
History Channel HD
National Geographic HD
Premier League HD

Meni se edino še ne da na tvju vklopiti ponovnega iskanja, da jih spet najde...