Telemach!!!

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Sedaj bi ti že moralo delati. Očitno so imeli neke težave, saj meni in sosedom tudi ni uspelo klicati.Dohodni klici so delovali.
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Citat:
Uporabnik lalan pravi:
Predvidevam, da do dig. sprejemnika ali pa modula pride koaksialec. Le tega bi še preje peljal preko DVD zapisovalnika z trdim diskom ( kot sedaj) in bi ga povezal kar na TV scart. Ciscota pa na HDMI
Ali bo to šlo, da bi še naprej DVD zapisovalnik torej koristil analogni signal, za njim pa bi koristil digitalni signal?
13.gif
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.975
15
38
Bled
Je imel ze kdo mogoce podoben problem? Kupil sem panasonic 46g20 in imam en cuden problem. Na A-kanalu in POP-tvju mi vsako minuto zmanjka signala. Pokaze se crn zaslon in napis NI SIGNALA. Po nekaj sekundah je slika spet nazaj. Uglavnem, stvar je res nadlezna, saj na ostalih programih deluje normalno.
Imamo pa digitalni trojcek M in priklop na conax modul.
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Spet ni EPG (tisti, ko se pokaže pri preklapljanju kanalov, za trenutno oddajo), vsaj pri prvih nekaj programoh (SLO1,2 , PINK SI, TV3,...)
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Hooger.
problem je v Telemachu, ker je kanale POP tv, A kanal in tv3 nastavil na frekfrenco 433 Mhz. Ta debata je potekala nekaj strani nazaj. Fora je pa v tem da je frekfrenca 434 Mhz najbolj uporabljana ali pa zasvinjana frekfrenca. Uporablja se povsod, od vremenskih postaj, daljincev za garažo, alarmnih sistemov, termostatov za centralno.....
Ne nasedaj pametnim tele serviserjem, ki ti bodo poskusili razturiti pol bajte, češ kabel ni v redu. Kar nekaj nas je oz. ima ta problem, samo telefaku se tako kot z večino problemov mal j..... Sam sem zamenjal kable (novi imajo znotraj in preplet in folijo) in jih dodatno zaščitil v vtičnicah pa ni pomagalo.
Rešitev je samo da najdeš vir ki ti prekinja. se pravi poglej ali imate brezični alarm, termostat za centralno, vremensko postajo itd. Če ti vira ne uspe najti, ali pa ga ima sosed si pa v riti. Ker zadeva ne bo delovala pa če se ubiješ.
Pri meni je po odstranitvi virov motenj še kar. Občasno še prekinja (vsakih nekaj dni), ko očitno prileti motnja od zunaj, vendar je zadeva kar ok.
Upam da sem ti pomagal.
Na vprašanje zakaj telemach daje najbolj gledane programe na najbolj jebeno frekfrenco je pa odgovor samo eden, ker je to telemach.....
uf-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Meni so to (da je ze zdaj tako) rekli ob podpisu pogodbe. Torej da ce bi hotel se kaksno, bi moral doplacati.

To je bilo enkrat v prvi polovici decembra 2010.
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Mene bolj zanima za nas stare uporabnike, ki smo si sami nabavili Conax module in prejeli 3 kartice / na eno naročnino.
Se nam bo sedaj povišal račun za 4 € ? Če bo temu tako bo to super novoletno darilo ( da ne pozabim še dodajanje super srbskih TV kanalov, ki jih v shemi zelo primanjkuje ).
 

Blade79

Zelenc'
29. dec 2010
3
0
1
Zdravo!

Do sedaj sem bil zadovoljni uporabnik Telemacha že nekaj časa trojček paket M. Pred kratkim sem naročil 1 digitalni Cisco sprejemnik in ta nov paket Video scena.
Dva dni nazaj se je oglasil tehnik, kateri je delujočo inštalacijo (imel sem delujoče navadne 3 ciscote na razdelilcu - 2CRT in 1 LCD TVju) podrl, obnovil - kar tako kot je bilo ni bilo v redu
confused-1.gif
...odstranil stensko vtičnico, montiral 1-5 razdelilec na kabel in naredil kable za TV (za digitalni sprejemnik in analog) kateri je bil najbližji že prej omenjeni prejšnji stenski dozi.

1. Sedaj pa po tem tisti dan nisem niti gledal nič tv - nisem bil doma, zdaj opažam da se nekateri tuji programi zatikajo -prej se niso, piska zvok, dig. sprejemnik je počasen, ko pritisnem tipko VOD in grem izbrat vsebine na zahtevo mi napiše Koda14 ni možno dostopati do VN.
2. Sam sem potegnil dodatni kabel iz razdelilca še do enega ciscota navadnega in ta mi dela...za 3jega pa mi ne uspe nikakor da bi bil signal oz tekoča slika na 3 televiziji. Skratka ni to to kar sem pričakoval
sprasujem se.gif

3. Klical 2x na pomoč so rekli za sliko da naj resetiram sprejemnik- sem nič bolje, za tisti VOD ki ga ni...pa da to je moral tehnik vse zvezat oz da more...ja ok sam men ne dela vseen... na digitalnem sprejemniku mam povezan kabl sam v Cable In pa Scart to je to...Nekaj očitno ni povezan kot je treba.
confused-1.gif


Še to: za piko na i- tehnik je želel za 5m kabla, 1 razdelilec 1/5, in 8 konektorjev 20€ na roke.... malo smešno saj je m kabla 0.25€, konektorji so skoraj tudi drobiž, tak razdelilec se dobi v Lj za 3€...
13.gif


V glavnem razočaranje čist!!!! Za kak nasvet se priporočam!
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Take genije imam najraje; grdigrdi monter je hotel celih 25 evrov (ali kolikor pac ze) za kabel in tisto eno uro svojega zivljenja, ko je poslusal enega debila, ki mu serje po gl;avi, hkrati je pa moral montirati en kabel, tvoj bratranec od seke ima pa tipa, ki ima takabel zares poceni, no vsaj videl ga je enkrat na eBayu za 0.45 EUR na kilo, in zdajlahko stresa pamet, medtem ko fehta srebrne Marlice.

Resno, kje se vi phucktardi najdete ? Ce premores 25 EUR, pojdi namontirat zadevo po svoje. Potem pritisnes tipko VOD in si zmagal ! Ponudnik ti pripleje TV do bajte in ko tam enkrat deluje, je njegov posel opravljen. Kar bi ti in tvoja sestricna/zena rada imela naknadno, je pravzaprav vajina stvar in znotraj svojega stanovanja bosta uredila zadevo po svoje. Ce Jovan iz prvoga nadstropja naredi za pola eura ceneje, budeta pri njemu nabavla, kenede ? Nije se treba vama pickit na jednom forumu od nekog Interneta pol, ti samo idi i nabavi tamo gdje ima jeftinije, jel' ?
 
Nazadnje uredil moderator:

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Mah, se ce odmislis to, da je treba odsteti lep del tistega zneska cesarju ali neposredno (davek) ali konec meseca (prispevki), pa da moras nekako priti na lokacijo, je vse skupaj zalostno. Ce bi moral kaksen pametnjakovic sam vse to narediti, po moznosti se za koga drugega, ki mu za povrh zraven se nabija, bi bil pa kar naenkrat kup izgovorov zakaj ne
rolleyes-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.984
6.687
113
Pri nas je pa monter vse naredil zastonj. Mislim, da je rekel, da nam 10 ali 15m, kabla pripada zastonj, vse kar je več pa bomo doplačali. Tudi "splitter" je bil zastonj in vrtanje stene.
 

Blade79

Zelenc'
29. dec 2010
3
0
1
Nimam nič proti sicer da je monter želel 20€ za tist drobiž od materiala , ne iz ebaya ampak iz LJ v HTE trgovini dobim tok materiala z računom.
No ok, ampak pustimo zdaj to, ni v redu da je kasiral € na roke brez računa, in niti narejeno ni tako da bi delalo, kot se zagre.

@Radirko: Daleč od tega da je kdo bil tečen,pameten ali sral oz nabijal monterju po glavi ko je bil na lokaciji na katero ga je poslal Telemach-po tvoje zaradi enega debila ki ima pri njih slučajno naročniško razmerje. Enostavno on je imel in čas in mir da opravi svoje delo kot se gre...Poleg tega je pred njegovim posegom vse delalo tip top...Tko da če se jst po tvoje pickim tle po forumu, se ne zato da bi ti imel veselje oz take nevmesne komentarje za nabijat poste...Če ti deliš tkole naokoli po 20,30 € za 1 uro dela in je rezultat za en qrac prav, ampak jaz ne mislim ker delam za ta denar cel šiht...Če pa ne zna narest kot je treba ampak zna sam pokasirat naj gre pa skrete pucat , vsak naj dela kar zna a ne.

Če ne naj pa telemach napiše pridte sami iskat škatlo na firmo in sestavljajte sami doma, ne pa tkole....