Telemach!!!

I

Izbrisan uporabnik #488

Ugotavljam, da so ob nedeljah "klasične" igre pri Telemachu. Malo je nagajal internet, sprejemnik je bilo potrebno potegniti iz elektrike, spet malo zatik slike
smile-1.gif


Mati, ki ima tak sprejemnik me je že 2x klicala, da ji ne dela "tv..." Zdaj se je naučila, da je potrebno v takem primeru izklopiti iz štroma.

Me zanima če kaj delajo na izboljšanju omrežja, ker trenutno stanje res ni zadovoljivo.

Še bolj pa je zanimivo da se je sčasoma v letu 2010 vedno bolj slabšal analogni signal, tako da je sedaj že kar solidno sneženje na večini analognih=prikrito siljenje na prehod v digitalno dobo? (čeprav je po radiu bila reklama, da pri tememachu uporabniki s tem nimajo težav).
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Na katerih kanalih opazis sneg ? Jaz mislim da lahko naredim kaksno slikico direktno s tunerja, za primerjavo ali je problem samo pri tebni ali tudi pri drugih.

Daj kaksen tak kanal, ki ga imam na spisku (npr. nasi programi ali pa Discovery), ne kaksne cudne italjanske/nemske/itd. eksotike, ki sem jo zabrisal dol s seznama
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Bom dal kakšnega za primerjavo.
Istočasno pa je digitalna slika brezhibna
smile-1.gif


Mati je ravno zaradi tega, ker je bilo vedno bolj negledljivo, odšla po sprejemnik, da lahko sedaj v miru gleda.

Zadeva je še bolj zanimiva (pri meni), saj je kabl direkt v tv, digitalni pa so na kartico. Mogoče bi bil potreben kakšen ojačevalec, čeprav je čudno, saj je prej 20 let bilo vse ok.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja normalno da dobiš samo kartico + modul ti še dajo poleg, da ga ne rabiš sam nabavljat.
Dodatna kartica je 2 eur na mesec, sicer pa je v ceni naročnine, če imaš samo en tv.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Na katerih kanalih opazis sneg ? Jaz mislim da lahko naredim kaksno slikico direktno s tunerja, za primerjavo ali je problem samo pri tebni ali tudi pri drugih.

Daj kaksen tak kanal, ki ga imam na spisku (npr. nasi programi ali pa Discovery), ne kaksne cudne italjanske/nemske/itd. eksotike, ki sem jo zabrisal dol s seznama
smile-1.gif

Bolj ali manj je na vseh kanalih "sneg".
tv3
orf1
foptv
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
421
4
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Ja normalno da dobiš samo kartico + modul ti še dajo poleg, da ga ne rabiš sam nabavljat.
Dodatna kartica je 2 eur na mesec, sicer pa je v ceni naročnine, če imaš samo en tv.

Ne mislil sem samo odkodirno kartico brez modula, da ne bi plačeval najemnine za modul, ki bi ga kupil sam.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
prilozil sem sliko kako izgleda TV3 pri meni (to se mi zdi pri tebi najslabse, za druga dva programa bi tezko rekel da me kaj moti).

Je pri tebi na digitalni opazno boljse ?
1089522-TV312201808_02.JPG
 

Priponke

  • 1089522-TV312201808_02.JPG
    1089522-TV312201808_02.JPG
    37,3 KB · Ogledi: 197
I

Izbrisan uporabnik #488

Na digitalni je normalna čista slika (pač glede na tv):)

Evo zdaj na drugem tvju, slo2, vidna razlika.




 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jap, Maribor center je to.
A zanimivo, prej tega ni bilo dokler je bila triera oz. kakšnih 10 mesecev nazaj.

Še na navadni anteni je bil nekoč boljša in čista slika kot preko sedaj analognega kabla.
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.509
5
38
Samo, brez zamere, jaz vas ne razumem. Zakaj debata in slike na forumu? S tem ne bo slika nič boljša. Poklicat in zahtevat tehnika in to je to. Telemach zagotavlja čisto sliko na treh teve sprejemnikih, tehniki pa tudi obvladajo svoj posel, brez skrbi. Bodo že našli napako.
 

1107

Pripravnik
13. avg 2008
161
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik lagunec pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Ja normalno da dobiš samo kartico + modul ti še dajo poleg, da ga ne rabiš sam nabavljat.
Dodatna kartica je 2 eur na mesec, sicer pa je v ceni naročnine, če imaš samo en tv.

Ne mislil sem samo odkodirno kartico brez modula, da ne bi plačeval najemnine za modul, ki bi ga kupil sam.

Če imaš digitalni paket, ti pripada osnovni digitalni sprejemnik ali conax modul+1 kartica. Na isto pogodbo lahko vzameš še 2 dodatni kartici, ki imata isti paket iz zanju ne plačaš ni več.
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.509
5
38
Saj to smo že predebatirali. Ali osnovni sprejemnik plus dve kartici, ali modul s kartico, ki je zamenjava za osnovni sprejemnik plus dve kartici.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik GSMobil pravi:
Samo, brez zamere, jaz vas ne razumem. Zakaj debata in slike na forumu? S tem ne bo slika nič boljša. Poklicat in zahtevat tehnika in to je to. Telemach zagotavlja čisto sliko na treh teve sprejemnikih, tehniki pa tudi obvladajo svoj posel, brez skrbi. Bodo že našli napako.

Lej pač debatiramo.
Iščem neko vzročno zvezo, zakaj je bilo PREJ vse ok, potem pa je ščasoma analogni signal postal nemaren... pa je očitno, da je to po celem Maribor centru.

Saj veš da sva "reševalo" neverjetno zadevo z modemom, ki je čez noč zaradi telemacha začel delati na 512kbs... Jaz sem to opazil in so menjali "nekompatibilen" modem (pred tem sem bil deležen seveda opozoril o okuženem PCju in podobne), a koliko je še "zunaj" ljudi ki nimajo pojma in plačujejo večjo linijo, dejansko pa jim še vedno dela na 512.

Jih je kdo obvestil da pridejo menjat?

Sem čez kakšen mesec še službenega nesel zamenjat, ki je tudi delal na 512 pa so nekaj momljali in le menjali za novega, ki je takoj delal spet na polno.

Pa ni nihče obveščal ljudi da naj pridejo menjat... Kakšen mesec nazaj sem dobil edino pismo, da naj si nastavim na DHCP
smile-1.gif
(kar je tudi že zdavnaj mimo).

Ti nimaš nič s tem, si do sedaj vedno pomagal ali zrihtal, ampak Telemach kot celota pa je skoraj, da bo potrebno Pezdirja poklicati.

Čudne stvari se definitivno dogajajo v MB center odkar ni več triere.

In tudi tebe ne razumem zakaj naj jaz zdaj kličem tehnika, ko pa je prej VSE delalo brezhibno
smile-1.gif
in se je še vedno ugotovilo, da je problem "zunaj" in ne pri meni.

Bom pa poklical, ko se mi bo dalo, če se mi bo dalo, ker zdaj itak samo digitalno gledam (kocke so vmes izginile po menjavi vodov, za katero uporabniki tudi nismo vedeli in sem klel novo tv, slučajno se je tako poklopilo).
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.302
18
38
MB
@GSMobil: Še vedno čakam na "veselo" novico glede FoxLifa. Je kakšna opcija??? Daj me razveseli
Ni mi jasno, kako lahko naenkrat ukine(jo)te program
confused-1.gif
 

EFX

Pripravnik
13. nov 2007
90
1
8
ksz...

Pri nas imamo dva HD snemalnika, VOD pa dela samo na enem. Na drugem se še vedno izpisuje sporočilo, da naj naredim power cycle oz. pokličem support (ok, tega še nisem naredil ker mi ni do pol urnega čakanja...). V čem je catch?
 

joskec

Zelenc'
4. jun 2010
15
0
1
Objavljeno je bilo, da naj bi bil vključen program KCN Music (regionalna/glasbena TV postaja, ki pokriva področje bivše Jugoslavije): http://www.tvkcn.net/main.php. Zaenkrat ga še ni. GSMobil, imaš kaj informacij, kdaj naj bi bil ta program vključen v digitalno shemo?
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.509
5
38
joskec: program je že v DTV shemi. Če imaš Cisco sprejemnik, ga daj samo iz elektrike in nazaj pa ga bo našel, če imaš pa Handan sprejemnik, pa ga prestavi na program RTVSLO HD recimo, ki je na isti frekvenci pa ti ga bo posodobil in dal na konec seznama. Glede Fox Life programa pa žal, ostaja v razširjeni shemi.