Telemach!!!

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Citat:
Uporabnik KejsiStoner pravi:
jst (pa pomojem še ogromno drugih) namreč nisem vedel da obstaja več različnih CONAX modulov.

Tole tudi meni ni razumljivo. Različni moduli obstajajo v smislu proizvajalcev, posledično nalepk, barv itd,...conax sistem je pa eden. Sam imam opravka s štirimi različnimi proizvajalci CAM Conax modulov. Opaziti je le razliko med časom prikaza programa med preklpljanjem. "Feferom" deluje ok, neka kitajska zadeva pa rabi bistveno več časa.
 

KejsiStoner

Pripravnik
15. nov 2007
180
6
18
Cabo Verde
Najboljš da GSMobil razloži, jst sem popoln laik. Vem samo to, da me teta v Stegnah prejšnji teden ni nič vprašala, dala mi je tak modul ( slikca: http://www.turbosattrade.com/images/smit-conax.jpg ) in mi ga pol leta star LG ni zaznal. Kot da ga ne bi not porinil. Lohk je bil pa tut kej defekten, ne vem.

Zdej sem dobil "feferona" (izgleda isto, samo da ima spodaj narisan še feferon) in mi ga TV zazna isto sekundo, ko ga porinem v PCMCIA slot.
 

1107

Pripravnik
13. avg 2008
161
0
16
Ljubljana
Odvisno je tudi od modela TV-ja do modela. Pri enih delajo vsi moduli, pri enih ne. Je tud tko, da pri istem Tvju z eni software-om dela, z drugim pa ne dela. Tko, da tukaj na Telemachu zelo težko kej nardijo. Stranki pač pomagajo z menjavo modula, če ji pač kakšen model modula ne dela.
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.512
5
38
KejsiStoner: malenkost
wink-1.gif
. Kar se pa modulov tiče, je pa tudi tako: različni moduli delujejo na različnih voltažah (3,3V - 5V) in ga lahko televizor zazna ali pa tudi ne. Tile Technicryptovi so res dobro narejeni in delajo praktično povsod, dočim prejšnji so bili pa kar malo vprašljivi, kar se je videlo tudi v KejsiStonerjevem primeru.
 

seba33

Zelenc'
2. jun 2010
17
0
1
Pred časom so nam na telemachu oziroma serviser je ugotovil da je osnovni handan izgubil dušo. Potem smo dobili ciscota in je bilo kakšnih 10 dni mir. Sedaj pa mi že kakšnih 10 dni šteka slika. Po določenih minutah se mi slika za par sek ustavi ali pa gre kot počasni posnetek in to se pojavla na vseh kanalih. Vnedeljo 30.5. sem poklical pomoč nakar smo naredili reset in nadgradnjo ciscota vendar je vse enako. Poklical sem nazaj nakar so mi obljubili tehnika da bo prišel pogledat in izmerit signal vendar do danes ni blo nikogar. Enostavno že imam vsega dovolj.
Vse se je že poslabšalo sedaj se mi celo na ard in kanal 1 pojavi črn ekran, ko se premaknem kanal naprej in pol nazaj pa vse deluje ok.
Danes sem jih ponovno klical pa so mi zabrusili da bo že nekdo prišel in me enostavno zabrisali ven.
Mogoče je tudi ta čudež od škatle crknil
confused-1.gif


Toliko o telemachu
 
Nazadnje urejeno:

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.512
5
38
seba33:

1. prosim podatke o naročniku na privat
2. prosim podatek iz katere številke si klical in približno uro na privat
3. hvala
 

seba33

Zelenc'
2. jun 2010
17
0
1
Citat:
Uporabnik GSMobil pravi:
seba33:

1. prosim podatke o naročniku na privat
2. prosim podatek iz katere številke si klical in približno uro na privat
3. hvala


Hvala za pomoč v upanju da se bo zadeva uredila če ne se bom
uf-1.gif
 

seba33

Zelenc'
2. jun 2010
17
0
1
Citat:
Uporabnik mmx pravi:
Jaz bi dal diagnozo na padec signala/prenizek signal.

Ja tudi jaz tako mislim.Pri handanu se je dalo videt kakšen je signal oziroma številke v % so bile v gibanju pri ciscotu pa ne. Edino na diagnostiki v meniju imam napis nivo signala - lock 46%
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Tisti trakec na desni slike, ki se pojavi ko menjaš kanale, na Cisco D3.

Je to jakost signala?
Na prvi pogled bi rekel, ampak včasih je poln, včasih prazen, včasih piše procente zraven, ampak veze s kvaliteto slike nekak ne opažam.

Kaj je pol to?
 

seba33

Zelenc'
2. jun 2010
17
0
1
Citat:
Uporabnik mmx pravi:
46 je absolutno prenizko. zdaj vsaj ves da ni sprejemnik kriv.

hja, sem včeraj imel 56% pa je blo še več štekanja kot je danes.., nisem več tako pameten
confused-1.gif
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.732
791
113
toti Maribor
Citat:
Uporabnik mmx pravi:
Dva modema Telemach po gospodinjstvu ne daje, za delitve je router. Če imaš žično pobvezavo, pol ni panike, če pa brezžično pa na routerju zakleneš na MAC računalnika in mirno spiš.

Sedaj imam urejeno, z 8-mestno kodo in kolebam ali bi na strani proizvajalca vklopil MAC zaščito ali ne. Kakšne so slabosti MAC zaščite, razen tega, da moraš vsakega uporabnika dodajati. Ali koda ni zadostna zaščita?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Govoriš o WLAN?

MAC "zaščita" se lahko zaobide v sekundi.

WPA2 še niso nikoli dokumentirano razbili. (razen še daš geslo "geslo" ali "123456" ipd.)
 

joskec

Zelenc'
4. jun 2010
15
0
1

Sprememba cenika s 1.7.2010

Digitalizacija je prihodnost in v Telemachu želimo stopati v koraku z njo. Naš cilj je, da vam še naprej nenehno zagotavljamo najboljše storitve in televizijske vsebine, hkrati pa ohranjamo optimalno razmerje med ponujeno vsebino in ceno.

S 1.7.2010 se bo spremenil cenik storitev podjetja Telemach.

Spremenile se bodo cene za naslednje storitve:

DIGITALNA TELEVIZIJA
o Paket digitalna televizija (začetni paket) SE POCENI: NOVA CENA 15,50 EUR

Izkoristite največji prihranek do sedaj in preklopite na digitalno!
15,50 EUR je znesek, ki zamenja (če se odločite za prehod) vašo obstoječo naročnino ZA ANALOGNO KABELSKO TELEVIZIJO.
Ne gre za dodatek k že obstoječi naročnini.
o Paketi digitalna televizija (osnovni, razširjeni, premium) za +1 EUR
o Paketi digitalni trojček za +3 EUR
o Paketi digitalni dvojček za +1 EUR


ANALOGNA KABELSKA TELEVIZIJA
o Analogna kabelska televizija: NOVA CENA 17,00 EUR
o Paketi analogni trojček za +3 EUR

LASTOVKA KRIM
o Paketi digitalna televizija Lastovka Krim za +1 EUR
o Paketi trojček Lastovka Krim za +3 EUR

LASTOVKA TV (KRVAVEC, TRDINOV VRH)
o Paket Lastovka TV osnovni: NOVA CENA 15,50 EUR
o Paket Lastovka TV razširjeni: NOVA CENA 18,00 EUR
 

danilo

Pripravnik
18. maj 2008
160
1
16
Če prav razumem, kar za 3 EUR bodo podražili vse pakete "digitalni trojček" in "analogni trojček"?? Kaj bodo mogoče kaj povišali hitrosti interneta ali dodali kakšen program??

lp