Svetilke

Marxon

Majstr
24. feb 2009
707
368
63
Zna bit problem potem driver menjat, samo za ta denar je to to
smile-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.473
-8.416
113
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
@jest, se že kaj ve, kdaj bodo montirali XM-L2 v te najbolj priljubljene svetilke? Jaz bi jih rad nekaj naročil in mi je kar malce odveč takoj za tem naročat še XM-L2 ter menjavat. Predvsem pri SRK ne vem, če bi uspel centrirat.V tej:
http://www.fasttech.com/produc...de-280lm-led-fl
Misliš da se da kako menjat driver?
Glede na tale test XM-L2 ni tako dober za svetilke, ki laufajo le na 1 baterijo, če želiš imeti tokove okoli 3A in več. Ima žal malo višjo Vf kot XM-L, tako da ne potegne toliko toka v direct drive, linearni regulatorji pa hitro padejo izven regulacije.
Pri nižjih tokovih je jasno super.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

jest5

Guru
18. avg 2007
25.473
-8.416
113
Sicer pa zakaj menjava driverja, saj je že original notri 6 ali 8x AMC7135. Res da malenkost oskubljena vrezija... ki pa je vseeno ok za večino
wink-1.gif
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Marxon

Majstr
24. feb 2009
707
368
63
Osebno me moti 3-5 Mode driver, bi ga menjal za klasičnega 8* AMC7135¸Najing 105c, tistega z zvezdicami in pa nastavljenega na 3 mode. Seveda, za tistega ki ne pozna zadeve ne bo opazil razlike.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.473
-8.416
113
Saj tega tudi lepo daš na 3-mode delovanje
wink-1.gif

Med 3-mode preko zvezdic in tem je razlika le pri medium svetilnosti.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Marxon

Majstr
24. feb 2009
707
368
63
Utrip na low svetilnosti in menjava med 5 in 3 mode "po nesreči" na low načinu. To me bolj moti, tiste razlike v svetilnosti na medium mi niti ni pomembna.
smile-1.gif


PS: če bi se ta mode menjaval kje bolj skirto oz. težje bi bilo čisto ok
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.473
-8.416
113
Ah menjava je možna samo tisto sekundo po utripu. Pač malo paziš, da po mežiku ne pošlataš stikala pa je
tongue-1.gif
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.662
151
63
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
@jest, se že kaj ve, kdaj bodo montirali XM-L2 v te najbolj priljubljene svetilke? Jaz bi jih rad nekaj naročil in mi je kar malce odveč takoj za tem naročat še XM-L2 ter menjavat. Predvsem pri SRK ne vem, če bi uspel centrirat.V tej:
http://www.fasttech.com/produc...de-280lm-led-fl
Misliš da se da kako menjat driver?
Glede na tale test XM-L2 ni tako dober za svetilke, ki laufajo le na 1 baterijo, če želiš imeti tokove okoli 3A in več. Ima žal malo višjo Vf kot XM-L, tako da ne potegne toliko toka v direct drive, linearni regulatorji pa hitro padejo izven regulacije.
Pri nižjih tokovih je jasno super.

Tole me je presenetilo. Po uradnih podatkih naj bi bil Vf celo malo nižji. Nisem vedel, da je Vf odvisen tudi od barve.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.473
-8.416
113
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
@jest, se že kaj ve, kdaj bodo montirali XM-L2 v te najbolj priljubljene svetilke? Jaz bi jih rad nekaj naročil in mi je kar malce odveč takoj za tem naročat še XM-L2 ter menjavat. Predvsem pri SRK ne vem, če bi uspel centrirat.V tej:
http://www.fasttech.com/produc...de-280lm-led-fl
Misliš da se da kako menjat driver?
Glede na tale test XM-L2 ni tako dober za svetilke, ki laufajo le na 1 baterijo, če želiš imeti tokove okoli 3A in več. Ima žal malo višjo Vf kot XM-L, tako da ne potegne toliko toka v direct drive, linearni regulatorji pa hitro padejo izven regulacije.
Pri nižjih tokovih je jasno super.

Tole me je presenetilo. Po uradnih podatkih naj bi bil Vf celo malo nižji. Nisem vedel, da je Vf odvisen tudi od barve.
Tudi po uradnih podatkih je Vf višji. Naj te ne zavede, pri XM-L2 je podan pri 85, pri XM-L pa pri 25 stopinjah
grims-1.gif
Ko imaš oba pri isti temperaturi ima XM-L nižjo Vf
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.662
151
63
Prav imaš, res je pri 85 stopinjah za XM-L2. Opazil sem, da se je na Fasttech pocenil SRK.
smile-1.gif
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
707
368
63
Opazil sem da so rahle razlike med različnimi SRK-ji, kateri je najboljši kar se tiče izdelave in svetilnosti? baje je kar veliko ponaredkov SRKja. Fandyfire je kaj bolša z Fasstech-a?

Par evrov razlike ne igra vloge
smile-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.473
-8.416
113
Glej, originala dejansko ni.
So le boljše in slabše izvedbe
wink-1.gif
. Ta ki si jo linkal je ena od boljših.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Nisem bral cele teme. jest5, si že imel priložnost sprobat novo F1 od LedLenser?
400lm in taka mini svetilka. Me je kar presenetlo. Res dobro sveti za popi...
Potem vidim linke, in svetilke s 1800lm. Je to res dejansko tolko več?
Ko sem primerjal P7 z F1 je razlika zelo očitna v prid F1. Res pa da avtonomija šepa.
A obstaja kaj "močnega" v taki velikosti in robustnosti? LL F1

Tale mi je res top zaradi velikosti.