Svetilke

jest5

Guru
18. avg 2007
25.479
-8.409
113
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
@jest5, še eno idejo mi morda lahko pomagaš udejanjit. Umislil bi si še eno svetilko z 1x 16340 baterijo. Razlog je samo to, da je manjša in da o imaš lahko vedno pri sebi v žepu, torbi, ključih. sicer že imam tole:
http://dx.com/p/new-10bb-cree-...3a-16340-123088

Ampak kot vidiš, je zadeva zastarela. Ima še XR-E. Vprašanje, če se da menjati in kako bi bilo z driverjem. Zato te sprašujem za nasvet, kaj kupiti? Seveda če se sploh zanimaš za ta tip svetilk.
In pa še, katera 16340 baterija je najvoljša izbira?

LP
sam
tongue-1.gif
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.662
152
63
Hehehe, kar XM-L? Vsekakor se odločim za ta korak. Pravi moški.
smile-1.gif


Svojo pa prepustim partnerki. Misliš, da lahko tudi v svojo montiram XM-L, predno jo oddam? Verjetno je reflektor za XM-L drugačen kot za XR-E?
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.662
152
63
Sem pozorno prebral, in vidim, da je tvoje predlagano ohišje ravno za XR-E ali XM-L. Torej lahko enostavno pri svoji menjam emiter. Pa še preveril bom, če lahko tudi driver. 1A je maksimum, kar je še smotrno za to svetilko?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.479
-8.409
113
Lahko. XR-E in XM-L imata podobne reflektorje. Vsaj pri teh majhnih reflektorjih ni kakšne velike razlike, tako da je izguba minimalna v primerjavi z reflektorjem delanim z XM-L. Pri večjih pa je že razlika, ker ni fokus reflektorja čisto enak. Se pa da malo popraviti z različno debelino izolatorja med reflektorjem in LEDico.

Aja, baterije pa jasno tele
1A je max, kar je priporočljivo za to velikost baterij. Itak pa tudi ohišje ne zdrži kaj več, če imaš prižgano dalj časa.(kar pa ne ovira nekaterih, ki tlačijo 2+A driverje v taka ohišja
evil.gif
)
 
Nazadnje urejeno:
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.662
152
63
Dečko, hvala za nasvete. Kratki, jedrnati, hitri.
smile-1.gif
Koliko A sicer kaj zmorejo tele Xtarke?
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.662
152
63
Super, hvala. Koliko lumnov ima sicer XR-E pri 1A? Nekako ne uspem najt. Da vem,kakšen napredek bom naredil.
smile-1.gif


Edit: Sem našel, baje da ima XR-E Q5 maksimum 228 lumnov pri 1A. Pa še segreje se, tako da je pol še manj.
 
Nazadnje urejeno:

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.662
152
63
Pri moji obstoječi pa ne morem menjat driverja, sem pravkar preveril. Ni iste dimenzije, tako da bo treba zgradit vse na novo.
smile-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.479
-8.409
113
O fajn, to je pa dokaj sveže. Še malo nazaj so imeli Xtar zadeve le pri nakupi.net, pa še to zelo revno izbiro.
Je pa jasno večina stvari dražjih v primerjavi s kitajci. Razen ene izjeme, čeprav se kar bojim, da je napaka pri ceni
wink-1.gif
SP2 za cele 20€

Imajo pa tudi oderuško poštnino, ter "obdelavo paketa". Pri tem te ocurijo za 6+€
uf-1.gif
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.662
152
63
Pa WP6II se mi zdi tudi cenejši kot po teh ebay-ih in podobnih zadevah. Ostalo nisem preračunaval, poštnina pa seveda je. Ampak mislim da ima skoraj vsak možnost tudi osebno tja. Ko je mimogrede kaj v LJ. Razen seveda če se mudi, v tem primeru pa dobiš prej kot s čajne.
smile-1.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.662
152
63
Jebentiš, ko sem gledal malo o WK21 sem spotoma zasledil še Trustfire mini 01. Ta mi je pa še bolj všeč, ampak baterije prazni nad 2A. Driverja se baje ne da menjat. Je kaka druga pametna možnost omejevanja toka. Razen s slabo baterijo?
smile-1.gif


Tista "samogradnja" je vsekakor boljša, ampak z WK21 in mini 01 sem "zavohal" priložnost, da bi lahko kar na ključih imel vedno pri sebi XM-L gnano z 16340, kar si nikoli nisem mislil, da bi šlo.

Vsekakor sem sedaj pred dilemo, ali malo slabša lučk za na ključe ali boljša, povrhu še cenejša brez te možnosti. Upam, da se kmalu pomenim sam s sabo.
smile-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.479
-8.409
113
Nimam pojma. Je pa kot kaže riskantno povezovati zvezdice za izbiro grup.
Enim delajo, drugim pa se krmiljenje pokvari in jim dovaja le še majhen tok tudi če povezavo odstranijo. Verjetno napaka v programiranju čipa.
Ta driver je najbolje pustiti tak kot je, če hočeš menjati grupe, daš par centov več za tega

btw, Fasttech je zadel v nulo s Convoy znamko. Danes sem dobil še C8. Super izdelava, zadeva praktično ne zaostaja za XinTD kar se tega tiče. Ima pa jasno OP reflekor, tako da kar se tiče svetlobnega snopa nista primerljivi.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.662
152
63
Ampak saj verjetno je reflektor standardne dimenzije, ga lahko enostavno menjaš, če že želiš snop.

Ima pa XinTD globlji reflektor. Jaz sem predvčerajšnjim dobil če en XinTD C8 XM-L U3. Pa niti ni vidna razlika moči glede na U2.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.479
-8.409
113
Razlika je težko vidna, še posebno, če imaš dobro U2 in slabo U3.
Med T6 in U3 se pa že opazi
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.938
3.956
113
Ej majstri a obstaja kak poceni driver z "real" memory mode, kitajci ponavadi itak pridejo brez memory mode-ja, Nanjg ima pa "timeout" kar je včasih še slabše od brez.

Torej driver ki mode shrani na "OFF", pa cenovno naj bo v okviru smiselnega!
grin1.gif
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.500
246
63
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:

Citat:
Uporabnik ganges pravi:
Ima kdo izkušnje s kitajskimi svetilkami (Deal Extreme gledam in Focalprice)? Ne rabim ne vem kaj, važna mi je mošna svetloba, da je priročna (ampak ne mini)... Ogromno jih je v cenovnem okvirju od 15-25$ pa me zanima best bu v tem cenovnem razredu. Le redke imajo zraven polnilec in baterijo, drugače pa so v glavnem na baterije 18650 in jo je potrebno dokupiti, ravno tako polnilec zanjo. Idealno bi bilo, če bi to bilo vključeno v komplet.

lp

Kar rabiš je:
baterije
To je v tem trenutku best buy.
Pa naroči luč posebej, polnilc in baterije posebej v razmaku nekaj dni, da ti ne bodo smrdeli na carini
wink-1.gif

Je tole trenutno še vedno best-buy, ali je že kaj novega?