Svetilke

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Glede na ceno je res verjetno best buy.Svetilnost pa je pri polni bateriji recimo dobrih 600 lumnov.Več kot dovolj za začetek
evil.gif
siicer pa mam toto: http://kaidomain.com/product/details.S020144

Polnilec pa sem vzel sismax in 2 bateriji, ker je po dobri uri na maksimumu, baterija prazna.Pripravi si še olje za navoje zaradi redne menjave baterij.Olje za strižnik las je ok.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.473
-8.416
113
Citat:
Uporabnik vogel pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:

Citat:
Uporabnik ganges pravi:
Ima kdo izkušnje s kitajskimi svetilkami (Deal Extreme gledam in Focalprice)? Ne rabim ne vem kaj, važna mi je mošna svetloba, da je priročna (ampak ne mini)... Ogromno jih je v cenovnem okvirju od 15-25$ pa me zanima best bu v tem cenovnem razredu. Le redke imajo zraven polnilec in baterijo, drugače pa so v glavnem na baterije 18650 in jo je potrebno dokupiti, ravno tako polnilec zanjo. Idealno bi bilo, če bi to bilo vključeno v komplet.

lp

Kar rabiš je:
baterije
To je v tem trenutku best buy.
Pa naroči luč posebej, polnilc in baterije posebej v razmaku nekaj dni, da ti ne bodo smrdeli na carini
wink-1.gif

Je tole trenutno še vedno best-buy, ali je že kaj novega?
To je to še vedno. Pač univerzalna svetilka ter soliden polnilc in baterije.
Če želiš kaj bolj specifičnega(večji "flood", večji domet, zoom,...) pa vzameš kako drugo luč.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.499
246
63
Katero pa priporočaš da bi imela še zoom?

Prav tako iščem še eno naglavno - mogoče kakšen predlog?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.473
-8.416
113
Jaz nobene, ker ne maram zoom svetilk
evil.gif
Preveč svetlobnih izgub.

Naglavna-hja odvisno kaj imaš raje. Da konkretno sveti? Ali da je lahka. Ker to dvoje se izključuje med sabo.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.499
246
63
Nekaj vmes
evil.gif


Za zoom se ti res ne sanja? - nekaj v velikosti zgoraj predlagane...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.473
-8.416
113
Zoom ne
wink-1.gif


Hja, vem za enkratno naglavno luč, ki pa obvezno potrebuje nekaj predelave. Brez nje je kr neki
grin1.gif
Samo predvidevam, da ti tega ne boš počel.
Primer konkretne, a žal masivne lampe je tole Je pa tudi tukaj zaželjena manjša modifikacija-z razdalje malo pošpricati reflektor s prozornim lakom za lase, da dobiš malo mat reflektor in posledično enkraten svetlobni snop.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

maremm

Pripravnik
26. dec 2010
357
0
16
Danes sem razdrl baterijo ki je bila zaraven lučke kupljene na boljšljaku. Microcosmos je res bolj mikro!
evil.gif


20563804.jpg


Odspodaj je bila japonska celica kar z matico podložena!
 
Nazadnje urejeno:

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.698
67
48
Jest, kaj bi pa priporočil kolegu ki rabi neko dobro luč, po možnosti na navadne baterije ki se jih da pri nas kupiti. Pa da ne požre baterij v eni uri. Mogoče kaj na več AA baterij.

Sem mu že svetoval XinTD kot super luč, bi pa rad dal še nekaj za bolj običajen folk ki se mu ne da zafrkavat s polnjenjem in podobno.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.662
151
63
Če lahko kar jaz namesto @jest-a, on bo pa dodal svoje, ko bo tukaj:

http://www.fasttech.com/produc...00-lumen-led-fl

V to svetilko lahko daš navadne alkalne AA, polnilne Ni-Mh AA ali litijevo baterijo 26650 baterijo. Z plastično cevko pa tud litijevo 18650. Res je zmožna porabiti baterije v eni uri, ampak lahko zmanjšaš moč na medium ali low. In potem seveda baterije trajajo mnogo dlje.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
to imam tudi sam.
imaš 3 moči svetenja, na low ali mid (sem pozabil) je pri -10 zdržala 1h:)) No še sedaj sveti;)
Če ne rabiš na full svetet pol kr zdrži.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.499
246
63
V čem pa je SMO reflektor boljši od prejšnjega? (nisem bral celotne teme, tako da je bilo lahko že kje razloženo)...?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.937
3.955
113
SMO = gladek reflektor
OP = hrapav reflektor

SMO da več svetlobe (manjša izguba) OD OP, je pa pri OP svetloba lepše razporejena (pri SMO imaš svetlo piko na sredini snopa in potem okoli malo svetlobe, pri OP pa se svelotba lepše razbije po celem snopu).
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.662
151
63
Malo več svetlobe fokusira. Večja je ralika med fokusirano točko in ostalim delom.
SMO sveti malce dlje, OP pa ima lepši prehod in bolje osvetljeno okolico. Odločitev pa je stvar "okusa".

@jest, se že kaj ve, kdaj bodo montirali XM-L2 v te najbolj priljubljene svetilke? Jaz bi jih rad nekaj naročil in mi je kar malce odveč takoj za tem naročat še XM-L2 ter menjavat. Predvsem pri SRK ne vem, če bi uspel centrirat.V tej:
http://www.fasttech.com/produc...de-280lm-led-fl
Misliš da se da kako menjat driver?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.473
-8.416
113
Aluminij, kar je dobro. Medenina slabše prevaja toploto.
Je pa res, da je na aluminij muka spajkati
tongue-1.gif
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri