Svetilke

jest5

Guru
18. avg 2007
25.472
-8.417
113
Nisem in tudi ne bom. Škoda denarja
wink-1.gif
Imam lahko za 10€ svetilko z enako ali večjo svetilnostjo. Sicer pa zadeva nima 400lm. XP-G2 ima maksimalno svetlinost okoli 450lm. Ampak potem imaš tukaj še izgube v optiki svetilke in tudi skoraj 100% ta lučka ni gnana na 1,5A, kolikor je potrebno za tako svetilnost.

Drugače pa tiste 1800lm lepo deli z 2 ali 2,5 , pa boš nekako pri realni svetilnosti
grin1.gif
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Se pravi, da se lahko DIY naredi neko podobno svetilnost v cca 9cm ohišju? Sem gledal malo po temi in so neke majhne - celo z obročkom za na ključ. Bi kaj takega lahko "spackal" doma? Predvsem velikost?
Sicer pa ja, je draga F1. Sem mislil samo tako, če si jo imel možnost sprobat.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.661
151
63
Da se še jaz vključim. :D

Končno XM-L2 ki je super ravno za te male lučke. @upiwalley, meni je @jest5 že odgovoril, kako bi naredil malo lučko z brutalnimi specifikacijami. Tam samo zamenjaš tisto XM-L z današnjo povezavo za XM-L2 in imaš mrcino. Žal ni z obročkom za na ključe.
Brutalno svetilko za ključe na RCR123 imam tudi sam v načrtu, tako da lahko skupaj naredimo "recept" in "skuhamo". :D
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
@upiwaly
predno se prehitro zaženeš v te "kitajske" svetilke si kr preber celo temo oz lahko samo poste ki govorijo o teh posebnih baterijah;)

Nimam nič proti njim, niso pa za nas navadne uporabnike;)
Sem tudi sam kupil tukaj gor predlagano kitajsko svetilko, sem čisto zadovoljen z njo. Je pa bil pogoj da uporablja AA/AAA baterije;) Polnilc je že doma, na vsakem vogalu dobim nadomestne ali vem kje kupit eneloop, ni straha s ponaredki in kakim vžigom...
Če pa si frik kot @jest5, pol pa pozab kar sem napisal;)!
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Ja, sem gledal potem malo o teh Li baterijah, pa ni heca s prekomernim polnjenjem/segrevanjem. Oziroma so bili tudi preverjeni polnilci gor, ki jih je jest5 nalimal.
Imam par teh čunga lunga svetilk v štacuni. Sicer so OK. Svetijo vsaj tako dobro kot P7. Pač s to svetilko največkrat primerjam, ker je najbolj prodajana.
Kar pa me moti je ohišje - oziroma tisti navoji, ki se včasih zelo slabo zašraufajo(kar škripa ipd ali pa opilke dela, ker je malo šlampasto narejeno). No, ampak kak balistol bi rešil zadevo.
Pri LL te "šlamparije" ni, je pa tudi cena ohoho v primerjavi s kitajcem.
In včasih se kitajc spomni, da ne bo delal. Potem malo razstavim, pregledam, pretresem zadevco in potem dela naprej. Spet - pri LL tega problema ni. Ko rabiš, dela. Tudi padci po tleh, voda itd - še vedno upališ in dela.
Sem pa enega kitajčka razstavil. Bi porabil ohišje za kakšno močno ledico.
Nima leče, ampak ravno šipco. Cerka 12,5cm dolžine. Prostor za baterijo - bi šla noter dolžine 6,5-7cm, širine pa 2,2cm. Nisem zasledil mer teh litijevih baterij.
Ledica(pač tist 6 kotnik) in vezje pod njo je premera točno 2cm. A so kakšne mere podane za te zadeve, če bi jih naročil, ali je nekako standard 2 cm?
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Bo to moj prvi projekt, potem pa če mi uspe, probamo eno zelo majhno zverino sestavit
smile-1.gif

@bajkman - saj ima tudi LL F1 cr123 baterijo noter, tako da bi nekaj v tem stilu spackali skupaj
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Malo pomoči prosim, da se ne bom zaj, ko bom naročil.
Skratka: baterije
Ta bi pasala v ohišje, kar se mer tiče.
polnilec - bi imel 220V.
Zdaj pa me bega izbira ledice in vezja. Pač katero kombinacijo naj vzamem.
ledica - kaj takega? Bi sploh funkcioniralo s to baterijo? In kakšno vezje za zraven? To mi ni čisto jasno. Mora pa bit 20mm, da bom stlačil v to ohišje.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.472
-8.417
113
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
Kar pa me moti je ohišje - oziroma tisti navoji, ki se včasih zelo slabo zašraufajo(kar škripa ipd ali pa opilke dela, ker je malo šlampasto narejeno).
Malo silikonske masti reši vse probleme.

Drugače pa slabo gledaš
grin1.gif


Ti rabiš 16mm LEDico
Rabiš 16340/17340 baterije
Driver za LEDico
adapter
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Ja, tvoji linki se nanašajo na tisto manjše ohišje, sem pa napisal, da imam tudi že eno ohišje pripravljeno doma. 12cm dolžine, 22mm širine. tam pa paše tista baterija noter, ki sem jo nalepil. In pa 20mm driver in emiter. Se pravi, driver za ledico 20mm za moj primer doma
smile-1.gif


To, kar si nalepil pa bi se lahko zapakiralo v tole ohišje
sprasujem se.gif


Po merah sodeč bi šla baterija noter. Ne rabim CR123? Ali pač?
Edit - sem si prebral DIY na tistem linku - so jo naredili s 16340. Bom kar naročil, da si sestavim ene 2 skupaj
smile-1.gif

Hvala ti zaenkrat
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Tam, kjer je ledica in driver je 20, tam kjer gre baterija noter je 22.
Sedaj sem pa za začetek naročil tisto, ki je v opisu na forumu od katerega si dal link.
Pa sem kar dvojno naročil, da slučajno kaj ne zaj...pa da čakam na novo
grin1.gif


Se pravi. Ohišje, ledica, driver, baterije, polnilec. Sem kar tisto naročil, za kar si dal link.

Me pa res zanima, koliko ima to kaj avtonomije. Vem, da kaj dosti ne. Ampak kakšno urco bi pa lahko delala na neki srednji jakosti. Ali sem preveč optimista?
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Hvala za pojasnilo oznake
smile-1.gif

Kot pa sem rekel, sem naročil tiste dele, ki mi jih je jest5 predlagal. Tako da imam sedaj žepno verzijo z 16340 baterijo.
Če bo projekt uspel, bom pa še kakšno 18650 probal sestavit s sanyo baterijami
smile-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.472
-8.417
113
Zdej sem naročil še 3 convoy s2 ohišja, da ponucam te 3 XM-L, ki sem jih nekoč prifejkal pri dinodirect(če plačam sledenje naj mi ga dajo! če mi ga ne jim ne morem pomagati, če se paket "izgubi"
evil.gif
) Za podarit bodo fajn
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.698
67
48
Pozna kdo kakšno dobro [vsaj] 3000mAh polnilno ni-mh AA baterijo? Gledam na fasttech pa piše 3000, potem pa da je dejansko 800, 1200.