Streljanje v Izoli

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

jest5

Guru
18. avg 2007
25.473
-8.416
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Seveda, kretenov vas je dosti.

Moderator, kaj čakaš? Rabiš mrzlo limonado, da primitivca banaš?
Ali pa si dobil telefonski klic z "višje inštance", da je "njihov" in kot tak - nedotakljiv?
Svoboda govora, saj veš, nanjo se ves čas sklicuješ.
Sicer pa če teletu rečeš, da je tele, to ni žalitev. Enako velja tudi zate. Si kretenski foušljivc
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Seveda, kretenov vas je dosti.

Moderator, kaj čakaš? Rabiš mrzlo limonado, da primitivca banaš?
Ali pa si dobil telefonski klic z "višje inštance", da je "njihov" in kot tak - nedotakljiv?

Johannes, si primitvcu mogoče kdaj mamo štelal, da te ima tako v želodcu?
smile-1.gif

To ne, ampak tudi on, glede na moja leta, mi ni mamo štelal. Letos jih bom 69...
aplauz.gif


Mislim, da je njegova glavna težava predvsem v tem, da ima v vsaki debati zelo malo argumentov...
evil.gif

Če pa jih ima, so iz riti potegnjeni...

Ali pa mogoče Murgle prepočasi reagirajo na Alter, ki po dinamiki očitno NI za ostarele BIVŠE predsednike s 5000 evri penzije.

Zakaj mi gre njegovih 5000 evrov pokojnine v nos? Ker NI desetkrat več vreden kot 70% upokojencev. Niti slučajno!
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Si kretenski foušljivc

Moderator! Si še na dopustu?

Čim prej ukrepaj, da se ne bo zgodila Izola 2. Uporabnik jest namreč očitno izgublja razsodnost...
 
Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.473
-8.416
113
Res je, johanca poziva k izgonom in odstranitvam vseh, ki imajo več od njega. Zrelo za prijavo, ker se mu hitro slabša.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Res je, johanca poziva k izgonom in odstranitvam vseh, ki imajo več od njega. Zrelo za prijavo, ker se mu hitro slabša.

Aha, si se malo fsral in nehal žaliti?

Vsem, ki se malo spoznajo na psiho, je jasno, da boste tako "zagreti" dopisovalci ob morebitni spremembi "režima" morali v najkrajšem času zapustiti državo.
Zakaj? Ker bomo naredili tako vzdušje, ki ga ne boste mogli prenašati!

Tako kot tudi muslimanom (metalec svinjskih nogic)...
Je kdo, ki toliko obvlada Photoshop, da namesto kamnite kugle nariše svinjsko polovico?



2470753-stonethrower.jpg
 

Priponke

  • 2470753-stonethrower.jpg
    2470753-stonethrower.jpg
    66,5 KB · Ogledi: 199
Nazadnje urejeno:

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.727
4.035
113
Te bom hitro demantiral, rudar dela v težkih pogojih za minimalko in je srečen če ima plačane prispevke. Koliko se jih ubije v prometnih nesrečah na poti v službo ne šteje, šteje koliko jih zasuje. Imajo težke pljučne bolezni in ne vem kaj še tudi to ne šteje.....

Policaji statistično ne umrejo zaradi terororja, temveč zaradi prometnih nesreč, ti šment kaj pa poklicni vozniki, katere silijo v vožnjo čez vse meje, v nevarnih krajih, kjer je res nevarno ne tko kot pri nas in čez vse meje zdravega razuma...


nehi razvaji pezdeti ste... Če vam ni všeč job, spakirej in pejt v gospodarstvo... Moje mnenje. Ko rabiš policaje jih ponavadi ni, če se pa kdo slučajno znajde na napačnem kraju pa je itak nesposoben odreagirat... Vsaj 70 proc policajev je predebelih in fizično nesposobnih. V vojski vas šišajo na polno. In ja delajo za mizerijo.

Skratka objektivnost ni tvoja vrlina.... Ste inkasanti in valda folku se pipa in bo teh primerov skoz več, tako kot pri belih haljah. Ni kriv policaj sam je pa kriv sistem. Vendar vas noben ne sili delat to. Tako kot gozarju ali rudarju ne.

Problemiziranje incidentov tam pa ste prvaki in samovšečni pezdeti. U bistvu pa je leva leva vaš midl name.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik buce pravi:
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Citat:
Uporabnik buce pravi:
Matej, hvala za Info. Bom pogledal, ampak bistvo je drugje: zakaj plačevati tako visoke zneske če te na koncu pustijo crknit. Zakaj bi moral ob že tako visokem prispevku 400 EUR plačevat še nekaj zraven, da pa to bo pa res tisto kar bi mi moral že osnovi standard omogočat?

Zato ker je to standard samo za nekaj procentov priviligiranih pri nas. Ker - velika večina ljudi pri nas pa ne doživlja tega standarda, s katerim se ti tule gor fruliš, thatswhy!

Večina ljudi pri nas ima BP krepko pod 1000 Eji, da živimo v moderni Slo mnogo višji standard kot smo ga pa nekoč že imeli, pa kričite zgolj vi, kakih 15 % populacije privilegiranih. To ste tisti, ki smo vas nekako uspeli izobraziti, plačati vašo izobrazbo, s katero se vam dovoljuje tudi malce bolj svobodno organizirati svoj delovni čas, da imate vmes še čas in voljo pamet soliti ostalim, ki pa niso tako srečni.
10.gif


Epilog: dokler se vplačuje v sistem zdravstvo, pokojnine, šolstvo, porodniško varstvo, ... nevemkaj še vse - torej pod obvezno od bruto dohodka, ima čisto vsak državljan pri nas - ne samo pravico, ampak absolutno dolžnost do enakovredne obravnave.

Če si pa ti mnenja, da si upravičen do posebne obravnave, ker pač nekaj več vplačuješ v sistem, bi te pa pozval, da vrneš nekaj svoje plače nazaj v sistem, saj je več kot očitno postavljena previsoko in ruši sorazmerja.

Ne pozabite: v kompletnih 90. letih in še kasneje, so po tekočem traku štrajkali za plače: zdravniki, sodniki, učitelji. In zopet - zdravniki, sodniki, učitelji, ..... Gospodarstvo ni vmes prav nič štrajkalo, če bi pa že, bi bil pa za firmo samomor.

Prvo kot prvo - če bi prebral moje poste, potem bi videl da sem za ENAKOVREDNO OBRAVNAVO. Ampak ne takrat KO JE PREPOZNO, ampak takojšnjo - sploh ko gre za raka (primer izola). Ne glede na to koliko kdo vplača! Kar sem izpostavil je samo to da se zneski ne vplačujejo samo do 150 EUR na mesec, ampak tudi do 400 EUR in VEČ.

Drugo: " To ste tisti, ki smo vas nekako uspeli izobraziti, "
Ti oz. VI me niste čisto nič izobrazili. Izobrazbo sem moral plačati SAM! Ob delu. Za to za kar sem se izobrazil, tega NE učijo na faksih/šolah!
Res je, do srednje šole sta pa fotr pa mat vplačevala. Ne pa TI.

Tretje: "vi, kakih 15 % populacije privilegiranih"
Noben ni priviligiran. Sem zaposlen v gospodarstvu in delam 8 ur na dan. In zvečer (po 10. uri) se še izobražujem 2 do 3 ure VSAK delavnik, večinoma pa tudi vikende. Mene delodajalec NE plača za to.
To je moja konkurenčna prednost na trgu ki skrbi za to, da imam plačo kakršno pač imam. Če je povprečje slovenca 1.7 službe na 40 let delovne dobe - sem jaz krepko to presegel pri več kot pol manjši delovni dobi.
VSAKDO je lahko to kar sem jaz. Vprašanje je bolj: si res želiš to kar delam jaz? Ogromno folka ni pripravljena na to - raje zvečer grejo kam kafetkat / pit / kino / prireditev. Jaz pač ne - ni časa. Čas je denar in je edina valuta ki ga ne moreš kupiti - lahko ga samo prodaš. Za čimveč ko ga prodaš, tem bolje zate.
Nekateri pač prodajo svoj čas za 700 eur bruto, drugi pa za 4000 eur bruto. In večinoma (ne vsi!) tisti za 700 eur bruto samo jamrajo, namesto da bi investirali svoj čas v lastno znanje in ali ideje in si tko zagotovili boljši izkupiček pri prodaji svojega časa.

Četrto: "Če si pa ti mnenja, da si upravičen do posebne obravnave, ker pač nekaj več vplačuješ v sistem,"
Če je zate "posebna obravnava" to, da vse kar želim je imeti šanso in pravočasno zdravljenje pri recimo smrtonosnem raku, potem pa mislim da je bolj problem na tvoji strani, kakor pa na moji. In to želim ne glede na to koliko vplačam. Tudi če bi bil na minimalcu, bi si želel enako.

... sem šel najprej brisat ves nepotrebni špeh, potem sem si pa premislil. Ker je v bistvu čisto vse špeh
tongue-1.gif
.

Namreč, tvoje poste sem prebral in iz njih odseva želja ali zahteva, da si glede zdravstva ali pokojnine proporcionalno obravnavan.

V temi kakšen mesec nazaj ste mi čisto vsi prisotni tule gor z besom zatrjevali, da to ni mogoče, ker ... strici preveč pridno in sproti praznijo blagajne
rolleyes-1.gif


Odseva tudi tvoja izjava o višini plače, ki pove, da si na naših tleh eden vrhunskih managerjev, zaposlen celo v gospodarstvu. Vsi vemo sicer, da je izraz "gospodarstvo" v državnem merilu precej raztegljiva zadeva. Ker - povej, kako s svojimi 13 jurji obremenitve delodajalca mesečno realno opravičiš svojo plačo? Torej delaš mesečni promet kakih 60 - 80 jurjev, in to sam?
Vsaka ti čast, morda se je pa res splačalo te izobrazit.

Namreč sam praviš, da te nisem jaz, ampak zgolj tvoji starši prej in sedaj sam osebno.
Dragi smrkavec, najprej opravi OŠ in srednjo, potem pa junaško naprej v delovne zmage. Tvoj zapis namreč ne odseva inteligence za fax - vsaj v mojih časih je bilo tako.

Pa tole vse skupaj sploh ni predmet teme, je zgolj osebni odgovor na tvoj zapis. Koliko v resnici zaslužiš, me prav boli kjurac. Drugo vprašanje pa je, če si tisto zares zaslužiš, pa če je preveč ali pa premalo.

Ter hkrati odgovor enemu zgoraj, ki je izjavil, da bi lahko tisti z nadpovprečnimi plačami lahko šli tudi ven delat,
hysterical-1.gif
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
U Mejduš, danes pa levaki dobivate po pički, policaji pa tudi dobivajo po pički...

Najbolje bo, da se tema kar zapre.
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.861
6.478
113
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
Te bom hitro demantiral, rudar dela v težkih pogojih za minimalko in je srečen če ima plačane prispevke. Koliko se jih ubije v prometnih nesrečah na poti v službo ne šteje, šteje koliko jih zasuje. Imajo težke pljučne bolezni in ne vem kaj še tudi to ne šteje.....

Policaji statistično ne umrejo zaradi terororja, temveč zaradi prometnih nesreč, ti šment kaj pa poklicni vozniki, katere silijo v vožnjo čez vse meje, v nevarnih krajih, kjer je res nevarno ne tko kot pri nas in čez vse meje zdravega razuma...


nehi razvaji pezdeti ste... Če vam ni všeč job, spakirej in pejt v gospodarstvo... Moje mnenje. Ko rabiš policaje jih ponavadi ni, če se pa kdo slučajno znajde na napačnem kraju pa je itak nesposoben odreagirat... Vsaj 70 proc policajev je predebelih in fizično nesposobnih. V vojski vas šišajo na polno. In ja delajo za mizerijo.

Skratka objektivnost ni tvoja vrlina.... Ste inkasanti in valda folku se pipa in bo teh primerov skoz več, tako kot pri belih haljah. Ni kriv policaj sam je pa kriv sistem. Vendar vas noben ne sili delat to. Tako kot gozarju ali rudarju ne.

Problemiziranje incidentov tam pa ste prvaki in samovšečni pezdeti. U bistvu pa je leva leva vaš midl name.
Ce povzameva, jaz sem ti vsaj dvakrat argumentiral kje mimo sekas, ti pa si na koncu zmogel le to da si (spet) falil primerjavo z rudarji ter spisal par odstavkov na racun mojega poklica.

Naj te potolazim da sam sploh ne morem napisati poloznice (tko da sem tezko inkasant) ter da sem svoje mnenje o tem izrazil v enem daljsem prispevku nekaj casa nazaj.

To da ti ocitno organsko ne preneses policije pa je koristen podatek, ker se odslej ne bom vec odzival na tvoje poste. Misli si pa itak vsak svoje o najinih postih.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.861
6.478
113
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ne, edini fact je, da ti nimas pojma o statistiki oziroma zbiranju in vzorcenju vhodnih podatkov.

Primerjava (ki bi lahko sla v isto statistiko) je recimo smrt geodeta nekaj let nazaj v laščah. Tam je storilec ustrelil geodeta samo zato, ker je bil geodet.

Primerjava bi bila, ce bi nekdo ubil sekaca, ker ne mara sekacev....
Roko na srce- žrtev in sorodnikov kaj malo tolaži vzrok smrti. Tako za sekača kot za policista (in njune sorodnike, prijatelje...) velja, da sta šla v službo in se nista vrnila.

Drugače pa ne govorijo zastonj: laž- velika laž- statistika. Identične podatke lahko s statistično obdelavo obdelaš tako, da dobiš rezultate, katere si želiš (ti pač izpostaviš nekaj značilno le za policaja- umrl zato, ker je bil policaj in v tem nihče drug na Svetu ne more biti bolj ogrožen od vas policajev). Če pa potem drugemu očitaš, da nima pojma o statistiki je pa zadovoljstvo toliko večje
stupid-1.gif
Kot prvo, jaz nisem relativiziral smrti nobenega sekaca ali kakega drugega poklica.
Kot drugo, mislim da sem jasno argumentiral zakaj primerjava ni na mestu.
Kot tretje, poklic policista je specificen, hkrati pa je dejstvo, da ce komu kaj ne pase, da gre lahko tudi kaj drugega delat (samo da ne bo na koncu tako da nihce ne bo tega delal).

O lazeh in statistiki pa ti tezko na tem forumu komurkoli kaj ocitas, ker kot je razbrati iz tvojih rpispevkov, fanaticno castis ljudi, ki potvarjajo zgodovino, prenarejajo arhive, itd. Me ne moti, samo ne vtikaj se vame.

Manda se zavedaš, da ko si šel izbrat poklic policaja nisi ravno veliko pridobil na splošni priljubljenosti med neznanci.

To je pač FAKT.
In? Hotel sem probat, zadeva me je zanimala. Pred tem sem mel 1600 neto (nic otrok). Tko da mene ne bos slisal jamrat o placi. Ker sem sam sel na nizjo. Ce bom hotel visjo bom sel drugam.

Ne gre za priljubljenost. Sam ne maram sirjenja neresnic. Pa vecina neznancev me kar sprejema tko da s tem nimam tezav
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.824
2.570
113
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
Te bom hitro demantiral, rudar dela v težkih pogojih za minimalko in je srečen če ima plačane prispevke.

Jebovas... kakšna minimalka, Še eni žerjavisti na državnem jošku... Če bi dereguliral bi bil pa res minimalc.

Citat:
Bruto plača v Premogovniku Velenje je leta 2012 znašala 2.456,77 evrov in je bila 61,1 odstotka nad ravnijo povprečne plače v Sloveniji, ki je znašala 1.525,47 evrov, je razvidno iz zadnjega vladnega poročila o plačah v elektrogospodarstvu in premogovništvu. Povprečna bruto plača na zaposlenega v letu 2012 v premogovništvu je sicer znašala 2.357,94 evrov.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Pri 1000 EUR bruto plače:
Prispevek za zdravstveno zavarovanje: 63,60 EUR+65,60 EUR=129,20 EUR mesečno. Potem pa še 27,62 EUR za dopolnilno zdr. zav. če ima pri Vzajemni.

Skupaj 156,82 EUR na mesec in potem čakaš na operacijo raka prostate 12 mesecev. Pa še obvezno je to plačevanje 129,20 EUR. Ne moreš izbirat. Goljufija na kvadrat.

Recimo, da gre od tega 60 EUR za korupcijske namene (operacijske mize itd), ampak še vedno jim ostane 69,20 EUR od enega zavarovanca.

Nekdo bo enkrat polovil te goljufe. Upam.

http://racunovodja.com/izracuni/place2016/

Pa ti veš koliko recimo stane taka operacija? Ali kemoterapija?

OK, nisi navajal cen. My bad, pa ti veš koliko stane to kar sprašuješ, al si spraševal samo z namenom provociranja? Pa še odgovore na par vprašanj bi prosil.

V tej temi ne najdem nobenega direktnega vprašanja, ki si mi ga zastavil, res se mi pa ne da nazaj celih neumnosti it brat...
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.727
4.035
113
Najprej govorimo tukaj o bruti plači:
v JS
1.564,49

Medtem ko so plače gasilcev in vojske nižje kot pri policajih. Ti ne dobijo samo osnove, tudi dodatke. Imajo precej več dopusta in do nedavnega so inkasanti imeli celo bonificirano delovno dobo...

Večja verjetnost pa je da te zbije avto v prometu, kod da policaje pokne neurovnovešen človek. Če si krovec, gradbinc, rudar in podobni poklic, pa poleg bolezni tvegaš še precej večjo tveganost, ker na vrhu strehe, pod drevesom je precej boj nevarno kot z liziko ob cesti.

to je fact...... govorili smo pa o gozdarjih kjer iz prve roke da delajo za minimalca imajo pa dodatke tako kot policaji. Da ne govrim o plačanih prispevkih itd....

Vendar plavci so bogi..

Vse ostale pa ko jih jebe, naj crknejo, moron prepotent če imaš minimalko ali ne napiše tudi več taužnt kazn... Vse ok, samo javrajo pa ravno te pizde....

moj point. Jest pravim delat zgin, da boš mu žule za minimalko in boš srečen če boš mu plačane prispevke...

ti se mi pa dejansko smilijo...

Iz postov se razume da plavcem privoščim smrt, daleč od tega. Škoda je vsakega življenja pa če je človek še večja [cenzura]. Still jamranje in potenciranje mi gre na [cenzura].
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
ksz

Mene sam ena stvar moti pri tem (ne nikakor ne da so ga šutnli). Zakaj hudiča pridejo na kraj tako slabo obveščeni? Kar en prometnik nekaj gledat okol brez jopiča in izvlečenega orožja?
confused-1.gif
Prvi je bil nakljucno v stavbi v casu prvega streljanja. Pomoje ni vedel kaj se sploh dogaja.

Se enkrat: razervni policisti imajo orozje samo v casu vpoklica. Sicer se hrani v trezorju na PP kamor so dodeljeni. Ce je bil obsojen pa tudi oroznega lista naj ne bi mogel imeti.


Žal mi je policistov in zdravnika, vendar mi ni jasno, kako je lahko policist prišel na mesto streljanja z pištolo v toku, če tudi ni vedel , zakaj se gre? Slišal je pa streljanje in bi po moje moral takoj povleči pištolo. Če bi mu to rešilo življenje, ne bomo izvedeli, sigurno bi imel pa več časa za reakcijo, po pričevanju ženske, da je bil že na tleh, ko je šele probal izvleči pištolo.
Še vedno sem mišljenja, da se krepko bližamo zločinom iz ZDA, pripravljenost in pa opremljenost policije je pa izredno slaba in to vse zaradi tega prekletega denarja, ki ni pravilno razporejen in zato umirajo tudi policisti. A so ti neprebojci res tako dragi? Si ga lahko morda sam kupiš in nosiš pod bluzo?? Bo treba spremenit pristop do ljudi,avtomobilov pri ustavljanju, raznih sumljivih oseb itd, pa čeprav ljudje pravijo, sej nismo v ameriki, nismo, ampak policisti pa vseeno umirajo, kar ni prav in se bo moralo nekaj spremeniti.Nimam pa namena biti general po bitki.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:

O lazeh in statistiki pa ti tezko na tem forumu komurkoli kaj ocitas, ker kot je razbrati iz tvojih rpispevkov, fanaticno castis ljudi, ki potvarjajo zgodovino, prenarejajo arhive, itd. Me ne moti, samo ne vtikaj se vame.

Ali ni po 259 č.l. KZ prirejanje arhivov uradno pregonljivo dejanje.Če torej veš za koga, kateri je prirejal ali uničeval arhive je tvoja službena dolžnost, da ga kazensko preganjaš. Ali le vlečeš plačo in jamraš kako ubogi ste?

Pa še vsem znan namig- ob osamosvojitco so izginili kilometri polic arhivskega gradiva. Kdo je imel takrat dostop do njega verjetno ni težko ugotoviti. Potem pa se bo stvar razvila sama od sebe.

PS- če boš opravil delo in našel krivce te še jaz ne bom tako motil, saj kriminalce pač ne mislim podpirati (kot to počno nekateri komunisteki).
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.696
598
113
Telex dej sej si fejst fant pa te mam raj k snečkota, ampak ne vlac politke k kurbo v kupleraju v vsako temo. V naši državi so določene zadeve nedotakljive in ......

@tdi, neprobojci so in niso dragi, z osebno varovalno opremo se ukvarjam vrsto let in moram povedati, da je precej vsaj 98% zanesljiva, so okoliščine ko ti srajčka jopič ne pomagata.
Gre se za stopnjo zaščite, pri nas je stopnja - nivo vrhunski, samo uradniki so nažalost togi in jih ne moreš obrnit.

Pri zaščiti imaš mehko in togo balistiko, mehka so ponavadi vlakna prostorsko tkana (zyron, twaron, kevlar) naložena v plasteh, ki sama zaradi vlaknavosti in prostorske strukture upočasnijo projektil. Za zaščito pred noži bodeži in ice pickerji obstajajo mreže iz kovin in njih nadomestkov.

Trda balistika pa se deli na polikarbonatno in starejšo a nič manj uspešno predvsem pa znatno cenejšo keramiko in ali kovino.
Pri javnih naročilih pa moraš spoštovati določena načela, prvi so sindikalisti, ki hočejo oh in sploh, drugi so osebki ki papiroµogijo sestavljajo, tretji so troti, ki ne vedo kam pes taco moli in tulijo treba je šparat in mi nismo ogroženi.

Nakoncu se zbere najcenejši ponudnik, ki izpolnjuje vse zahteve zaščite in standarde, ter predloži ustrezna zavarovanja in papirje ter robo pravočasno dobavi.

Na trgu je obilica zaščitne robe ampak zavedati se je treba, da za naš konec sveta ne potrebuješ veliko zaščite za magnume colte in podobno.
Tu velja težim vzhoda kalašnikov tokarev, makarov. Municija 7,62 x19 ali 21 ter obilica 9mm
Sam sem se srečal z obilico proizvajalcev in dobaviteljev opreme za zaščito preizkusil že marskikaj, tudi Miguel Cabalero, top shit med dizajnersko zaščito, vendar ko sem povprašal o konkretni zaščiti po vvzhodni municiji, so prebledeli, poslali na drug del prostora, tam pa se mi je kolcnilo, ko mi je povedal cene za ta tip zaščite.

Ne predstavljam si, da bi naše uniformirane fante postavili v jakno 8k+ evrov

Tako, da pri nas na tgu vlada specifika, jopiči ki jih nosijo naši policisti so top klasa zaščite ampak kroj je pa 20 let star. Tu bi se dalo marsikaj marediti.
Drugi mnogo večji problem je v tem, da vsak gram znižanja teže končnega produkta, proizvajalci zaračunavajo v suhem zlatu, tu pa se zgodba o financah zatakne.
Najti je treba kompromis, med ceno in zaščito.

Najpomembneje je pa da jih fantje na terenu nosijo in uporabljajo
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

In tisti prometni, ki se je tam pravkar nesrečno znašel, jo je baš imel?
tongue-1.gif


Stari je bil že prej delikventen, sedaj pa na smrt bolan? Malce drugače kot je pa Bavčar pravkar - po besedah tiste dohtarce iz prav istega konca.
rolleyes-1.gif
Kot že zgodovinsko delikventen in sedaj odrinjen na stranski tir - je naredil sceno, ki bo še dolgo v analijih pri nas.
Pa bi bilo morda v izogib podobnemu v prihodnosti bilo morda treba samo malce spremeniti sistem?

( V oklepaju, ta sprememba bi sicer nekaj prebogato plačanih malce udarila po žepu, ampak ploskala bi pa cela Slo!
grims-1.gif
)

- Pa vendar, samo malce. Malce več človeškosti in manj birokracije, to je vse, kar normalen človek zastopi. Nismo vsi supermeni in vsak dan 14 ur na holiwudskih filmih!
rolleyes-1.gif
.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.842
5.759
113
 Policisti so bili namreč obveščeni, da se je odpravil v vozilo chervolet aveo, a težava je bila, da sta se pred zapornico pripeljali dve enaki vozili. Zato sta policista, oborožena z avtomatskimi puškami pristopila vsak k enemu vozilu.

Pri tem je osumljeni, ki je bil v drugem chevrolet aveu, skozi odprto okno pričel streljati na 46-letnega policista in ga, kljub oblečenemu neprebojnemu jopiču, ustrelil pod pazduho. Ustrelil ga je ravno na mestu, kjer je stik med jopičem in telesom. Drugi policist je nato izstrelil štiri naboje proti vozilu.


Policist na parkirišču je imel jopič.