Streljanje v Izoli

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Citat:
Uporabnik buce pravi:
Matej, hvala za Info. Bom pogledal, ampak bistvo je drugje: zakaj plačevati tako visoke zneske če te na koncu pustijo crknit. Zakaj bi moral ob že tako visokem prispevku 400 EUR plačevat še nekaj zraven, da pa to bo pa res tisto kar bi mi moral že osnovi standard omogočat?

Zato ker je to standard samo za nekaj procentov priviligiranih pri nas. Ker - velika večina ljudi pri nas pa ne doživlja tega standarda, s katerim se ti tule gor fruliš, thatswhy!

Večina ljudi pri nas ima BP krepko pod 1000 Eji, da živimo v moderni Slo mnogo višji standard kot smo ga pa nekoč že imeli, pa kričite zgolj vi, kakih 15 % populacije privilegiranih. To ste tisti, ki smo vas nekako uspeli izobraziti, plačati vašo izobrazbo, s katero se vam dovoljuje tudi malce bolj svobodno organizirati svoj delovni čas, da imate vmes še čas in voljo pamet soliti ostalim, ki pa niso tako srečni.
10.gif


Epilog: dokler se vplačuje v sistem zdravstvo, pokojnine, šolstvo, porodniško varstvo, ... nevemkaj še vse - torej pod obvezno od bruto dohodka, ima čisto vsak državljan pri nas - ne samo pravico, ampak absolutno dolžnost do enakovredne obravnave.

Če si pa ti mnenja, da si upravičen do posebne obravnave, ker pač nekaj več vplačuješ v sistem, bi te pa pozval, da vrneš nekaj svoje plače nazaj v sistem, saj je več kot očitno postavljena previsoko in ruši sorazmerja.

Ne pozabite: v kompletnih 90. letih in še kasneje, so po tekočem traku štrajkali za plače: zdravniki, sodniki, učitelji. In zopet - zdravniki, sodniki, učitelji, ..... Gospodarstvo ni vmes prav nič štrajkalo, če bi pa že, bi bil pa za firmo samomor.

Prvo kot prvo - če bi prebral moje poste, potem bi videl da sem za ENAKOVREDNO OBRAVNAVO. Ampak ne takrat KO JE PREPOZNO, ampak takojšnjo - sploh ko gre za raka (primer izola). Ne glede na to koliko kdo vplača! Kar sem izpostavil je samo to da se zneski ne vplačujejo samo do 150 EUR na mesec, ampak tudi do 400 EUR in VEČ.

Drugo: " To ste tisti, ki smo vas nekako uspeli izobraziti, "
Ti oz. VI me niste čisto nič izobrazili. Izobrazbo sem moral plačati SAM! Ob delu. Za to za kar sem se izobrazil, tega NE učijo na faksih/šolah!
Res je, do srednje šole sta pa fotr pa mat vplačevala. Ne pa TI.

Tretje: "vi, kakih 15 % populacije privilegiranih"
Noben ni priviligiran. Sem zaposlen v gospodarstvu in delam 8 ur na dan. In zvečer (po 10. uri) se še izobražujem 2 do 3 ure VSAK delavnik, večinoma pa tudi vikende. Mene delodajalec NE plača za to.
To je moja konkurenčna prednost na trgu ki skrbi za to, da imam plačo kakršno pač imam. Če je povprečje slovenca 1.7 službe na 40 let delovne dobe - sem jaz krepko to presegel pri več kot pol manjši delovni dobi.
VSAKDO je lahko to kar sem jaz. Vprašanje je bolj: si res želiš to kar delam jaz? Ogromno folka ni pripravljena na to - raje zvečer grejo kam kafetkat / pit / kino / prireditev. Jaz pač ne - ni časa. Čas je denar in je edina valuta ki ga ne moreš kupiti - lahko ga samo prodaš. Za čimveč ko ga prodaš, tem bolje zate.
Nekateri pač prodajo svoj čas za 700 eur bruto, drugi pa za 4000 eur bruto. In večinoma (ne vsi!) tisti za 700 eur bruto samo jamrajo, namesto da bi investirali svoj čas v lastno znanje in ali ideje in si tko zagotovili boljši izkupiček pri prodaji svojega časa.

Četrto: "Če si pa ti mnenja, da si upravičen do posebne obravnave, ker pač nekaj več vplačuješ v sistem,"
Če je zate "posebna obravnava" to, da vse kar želim je imeti šanso in pravočasno zdravljenje pri recimo smrtonosnem raku, potem pa mislim da je bolj problem na tvoji strani, kakor pa na moji. In to želim ne glede na to koliko vplačam. Tudi če bi bil na minimalcu, bi si želel enako.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
Ko sem bil pred leti 3 dni v bolnišnici, sem dobil na dom račun 500€. To je bilo samo obvestilo, (mogoče zavarovalnice) da je moje zdravljenje stalo tolko. 3dni samo na opazovanju brez vsake tablete, inekcije..... Kdo cene določa, mi ni jasno. Z mojim bivanjem so 3 dni so lahko plačal cel mesec eno čistilko ali malo manj eno medicinko!! Po cenah bi bil to lahko hotel z 23 zvezdic.
To, da če nekdo manj zasluži in ima s tem manjše pravice do zdravljenja je lahko samo v SLO (banana).
To, da je delo policista nevarno je res in tudi marsikatero drugo je. Sam zdaj se kregate od česa je bolj nepošteno umreti. Od k-retena s pištolo v roki, al da sekača bukva ubije. Rezultat je isti. K-retenski človek ali pa neumna bukva, ki ni prav padla.
Veliko je zdaj govora o varnostnikih, varovanju, detektorjih kovin (to bo piskalo, ko bodo prihajali pacienti z vijaki v okončinah. Bo vratar reku "vse kovinske predmete na pladenj) v bolnišnicah. Ko so ubili geodeta (ga je apolo omenil) so se tudi pogovarjali, da naj bo na terenu varovanje. Ko so pred leti ubili poštno uslužbenko, so tudi govorili o varovanju. Pred mnogimi leti so ubijali na bencinskih črpalkah zaposlene. Tud je bilo govora o trajnem varovanju. Počakajmo, da se nekomu zopet obrne in ubije uslužbenca/ko (referenta) nekje na UE, občini, zavarovalnici, trgovini, šolo, vrtcu...itd. Pa bo spet govora o posebnem varovanju. Ampak samo govora. Zgodilo se ne bo nič. Ker ubiti so pač navadni državljani, ki so pač naleteli na b-edaka. Čakajoči v bolnicah so spet navadni državljani. Vsi tisti, ki bi lahko kaj spremenili (po funkciji, ne pa po pameti) ponavljajo en in isti stavek "potrpimo, tolerirajmo, radi se imejmo, pomagajmo....itd. (s pred. na čelu)". Samo nobeden ne pove, do kdaj. Dokler se stanje v državi ne bo popravilo, da bo srednji sloj spet v večini, ne bo pomagalo nobeno varovanje nobenih ustanov. Bo kakšen k-reten počil še varnostnika in potem bodo veleumni politiki razmišljali o varovanju varnostikov??? Dokler bo smisel življenja ogromno državljanom zbiranje denarja za osnovne minimalne živlenske potrebe, verjamite, da so bo še marsikateremu utrgalo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.953
9.137
113
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:

Res? Ti pa si as. Pa pazi na koleno. Ker prvih 70 od 180 jurčkov si že sprašil. Kolenčka operirat, pa slepička. Ko bo kasneje kej druzga boš že tam tam, al bo šlo jedva še skozi za tadrug kolen, sam pol zmanjka za kak antibiotik, ko bo gruček bolel. Ko bo zmanjkal keša sam v krematorij, ni druge.

Kolenček je jurja če te res obereje, slepič pa tudi tam v rangu. Sprašil je 2 jurja še 178 mu jih ostane. Ne pretiravat s cenami operacij ker niso tako visoke kot vas večina tukaj piše.

Drage so npr transplatacije ki stanejo tudi 100 jurjov in več, operacije na odprtem srcu do 20k, endoproteza kolka do15k vse ostalo gre samo navzdol.

Navajam njegove cene.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
ne seri. Če se tolk izobražuješ, bi lahko kaj bolj pametnega napisal. Res da sem samo bežno prebral.
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
ne seri. Če se tolk izobražuješ, bi lahko kaj bolj pametnega napisal. Res da sem samo bežno prebral.

Kaj "bolj pametnega" napisal? In bežno prebral... hmm
crazy1.gif


Imam idejo kako bi se dalo trenutni ustroj krepko počistiti, ampak ni šans da bi dejansko ta predlog uspel (zdravstveni lobi). Odpadli bi VSI lobiji (javna naročila) in VSI vip-ovci (čakalne vrste). Ampak to je samo en delček v mozaiku prepotrebnih reform zdravstva. Za ostale bi morali povprašati koga drugega.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:

Res? Ti pa si as. Pa pazi na koleno. Ker prvih 70 od 180 jurčkov si že sprašil. Kolenčka operirat, pa slepička. Ko bo kasneje kej druzga boš že tam tam, al bo šlo jedva še skozi za tadrug kolen, sam pol zmanjka za kak antibiotik, ko bo gruček bolel. Ko bo zmanjkal keša sam v krematorij, ni druge.

Kolenček je jurja če te res obereje, slepič pa tudi tam v rangu. Sprašil je 2 jurja še 178 mu jih ostane. Ne pretiravat s cenami operacij ker niso tako visoke kot vas večina tukaj piše.

Drage so npr transplatacije ki stanejo tudi 100 jurjov in več, operacije na odprtem srcu do 20k, endoproteza kolka do15k vse ostalo gre samo navzdol.

Navajam njegove cene.

No citiraj te moje cene
smirk-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.854
6.462
113
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ne, edini fact je, da ti nimas pojma o statistiki oziroma zbiranju in vzorcenju vhodnih podatkov.

Primerjava (ki bi lahko sla v isto statistiko) je recimo smrt geodeta nekaj let nazaj v laščah. Tam je storilec ustrelil geodeta samo zato, ker je bil geodet.

Primerjava bi bila, ce bi nekdo ubil sekaca, ker ne mara sekacev....
Roko na srce- žrtev in sorodnikov kaj malo tolaži vzrok smrti. Tako za sekača kot za policista (in njune sorodnike, prijatelje...) velja, da sta šla v službo in se nista vrnila.

Drugače pa ne govorijo zastonj: laž- velika laž- statistika. Identične podatke lahko s statistično obdelavo obdelaš tako, da dobiš rezultate, katere si želiš (ti pač izpostaviš nekaj značilno le za policaja- umrl zato, ker je bil policaj in v tem nihče drug na Svetu ne more biti bolj ogrožen od vas policajev). Če pa potem drugemu očitaš, da nima pojma o statistiki je pa zadovoljstvo toliko večje
stupid-1.gif
Kot prvo, jaz nisem relativiziral smrti nobenega sekaca ali kakega drugega poklica.
Kot drugo, mislim da sem jasno argumentiral zakaj primerjava ni na mestu.
Kot tretje, poklic policista je specificen, hkrati pa je dejstvo, da ce komu kaj ne pase, da gre lahko tudi kaj drugega delat (samo da ne bo na koncu tako da nihce ne bo tega delal).

O lazeh in statistiki pa ti tezko na tem forumu komurkoli kaj ocitas, ker kot je razbrati iz tvojih rpispevkov, fanaticno castis ljudi, ki potvarjajo zgodovino, prenarejajo arhive, itd. Me ne moti, samo ne vtikaj se vame.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.953
9.137
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Pri 1000 EUR bruto plače:
Prispevek za zdravstveno zavarovanje: 63,60 EUR+65,60 EUR=129,20 EUR mesečno. Potem pa še 27,62 EUR za dopolnilno zdr. zav. če ima pri Vzajemni.

Skupaj 156,82 EUR na mesec in potem čakaš na operacijo raka prostate 12 mesecev. Pa še obvezno je to plačevanje 129,20 EUR. Ne moreš izbirat. Goljufija na kvadrat.

Recimo, da gre od tega 60 EUR za korupcijske namene (operacijske mize itd), ampak še vedno jim ostane 69,20 EUR od enega zavarovanca.

Nekdo bo enkrat polovil te goljufe. Upam.

http://racunovodja.com/izracuni/place2016/

Pa ti veš koliko recimo stane taka operacija? Ali kemoterapija?

OK, nisi navajal cen. My bad, pa ti veš koliko stane to kar sprašuješ, al si spraševal samo z namenom provociranja? Pa še odgovore na par vprašanj bi prosil.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
Citat:

To smo enkrat ze razpravljali. Ni isto. Ker potem bi moral ti v svojo statistiko recimo pristeti se tiste ki so umrli med prometno nesreco ko so se s kombijem ustavili na AC... Pac nesreca... Ni isto. Kukovic in Maus sta umrla direktno samo zato ker sta bila policista, naklepno s ciljem da ju storilec ubije. Ko drevo zadane sekaca mu tezko ocitas da se je zjutraj odlocilo ubit sekaca...

Statistično pa je precej bojl nevarn poklič sekač kot policaj in to je fact in ne naključje in tudi ta ima lahko prometno nesrečo, ki se ne šteje kot smrt v gozdu.. Mrtev policist je splet rnaklučij un u gmajni pa tvega vsak dan ne po naključju in to za manjši denar kot policaj.

Tudi da je bil osebek (storilec kaznivega dejanja) bivši rezervist dost pove, precej takih je tudi v samih uniformah. En iz Zlatga polja je mel dost za povedat čez to plavo organizacijo v kateri je delal. žal si je vzel življenje v uniformi.

to seveda ne omenjate, ste tiho.... Tudi nesreč, ki jih povzročite, tudi tam ni nič itd...

Lahko pa stestiramo, damo gozdarja za en mesec v službo v prometno in enga gmajno 5 kubikov na visečem terenu podirat. Tiste nežne policajeve roke nebi zdržale niti en dan, če bi sploh preživel...

in to za minimalko.

Ne jokat prosim... ni vam hudega.
Ne, edini fact je, da ti nimas pojma o statistiki oziroma zbiranju in vzorcenju vhodnih podatkov.

Primerjava (ki bi lahko sla v isto statistiko) je recimo smrt geodeta nekaj let nazaj v laščah. Tam je storilec ustrelil geodeta samo zato, ker je bil geodet.

Primerjava bi bila, ce bi nekdo ubil sekaca, ker ne mara sekacev.

To da pa drevo pade na glavo sekacu pri delu, je pa primerljivo s tem, da policista avto povozi ko obravnava prometno nesreco.

Prav imas, ko o nevarnosti sklepas na podlagi nesrec pri delu. Tu je verjetno tudi poklic rudar bolj nevaren od policijskega. Ce bi zbrali poskodbe prostovoljnih gasilcev - pomoje da imajo vec poskodb kot policisti.

Ampak ni tu point, point je, da se je v sloveniji zacel trend, da se strelja na policiste zato, ker predstavljajo oblast in drzavo. Ker so to pac oni. In to se sekacem ne dogaja.

Ce trdis da smrt sekaca v gozdu ni splet nakljucij, potem bi bilo smiselno ugotavljat posledica cesa je. Ali sekacevega neznanja ali pa njegovih sefov.

Se pa strinjam, nezne policajeve roke verjetno ne podrejo 5 kubikov na visecem terenu. Sekac pa nima pojma kako kazensko ovadbo napisat.

In ce zelis odgovor v tvojem slogu: ce sekacu minimalka ni vsec naj gre pa v policijo - baje vsakega sprejmejo.

@Apollo8

Tukaj se sicer strinjam s teboj. Ampak a morda niste pomislili, da ste deloma tudi sami krivi, da imamo drzavljani tak odnos do vas? Dobro ves, da so prometniki inkasatnje. Ti si pred casom napisal dobro zgodbo o tem. Ampak poglej; ko ste stavkali, ste jasno in glasno povedali, da ste proti inkasanstvu in da imate dovolj, da vodilni to od vas zahtevajo. Ce se prav spomnim, ste pevic javno povedali, da ste dejansko inkasantje. Respect!

Ampak, kaj se dogaja danes, ko ke stavka koncana in ste svoje dosegli?

Psi lajajo, karavana gre dalje...

Pa vsi vemo, da zaradi kazni ne bo manj mrtvih. Problem je v druzbeni klimi, nestrpnosti, jezi... Problem je v tem, da vas je premalo. Zakaj zadeva v Avstriji funkcionira s pol manjsimi kazni? Zato, ker je verjetnost, da vas ustavijo vecja, kot pri nas.

Kar se mene tice ste tudi vi izgubili zaupanja. Jaz se strinjam, da imate preslabo opremo, premalo izobrazevanj in da vas je premalo. O placah ne bom sodil, pa o sindikatu tudi ne. Sindikat ne poskrbi za vas, ampak tudli kako hudo je, da sami vlecejo dobre place. Bi bi bilo sindikatu kaj do vas, bi dobili kvalitetno opremo in bi sindikat poskrbel, da niso javni razpisi pri nakupu opreme in vozil v naprej dogovorjene in se ne bi vozili na okrog z sicer novimi, ampak za policijo neustreznimi vozili.

Skratka, ce ste se postavili zase - kar je edini pravilno - glede inkasanstva bi pricakoval, da imate isto stalisce tudi sedaj, ko ste svoje dosegli. Pa temu ni tako..

Pa da me ne bos razumel narobe - za to, kar se je v Izoli zgodilo ni opravicila. Se pa sam cudim, da ob vsem dogajanju v Sloveniji in politiki ni teh lrimerov vec.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.776
5.720
113
jaz ne vem, kje pa ti delaš, da lahko zaposleni harajo, kot se njim zazdi? super, da lahko in si upajo povedati, če jim ni kaj všeč, še bolj super, če gredo njihove besede v razmislek, ampak dokler se tudi komanda ne spremeni, se tudi delo ne spremeni.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:

O lazeh in statistiki pa ti tezko na tem forumu komurkoli kaj ocitas, ker kot je razbrati iz tvojih rpispevkov, fanaticno castis ljudi, ki potvarjajo zgodovino, prenarejajo arhive, itd. Me ne moti, samo ne vtikaj se vame.
Nedotakljiva zgodovina, nedotakljivi arhivi, nedotakljivi posamezniki... vse to me spominja na film The Untouchables.
evil.gif


PS- tudi strelec je po nekaterih virih v svojem okolju veljal za nedotakljivega. Ko se mu je sfuzlalo, pa trpijo dotakljivi.
stupid-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.269
760
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ne, edini fact je, da ti nimas pojma o statistiki oziroma zbiranju in vzorcenju vhodnih podatkov.

Primerjava (ki bi lahko sla v isto statistiko) je recimo smrt geodeta nekaj let nazaj v laščah. Tam je storilec ustrelil geodeta samo zato, ker je bil geodet.

Primerjava bi bila, ce bi nekdo ubil sekaca, ker ne mara sekacev....
Roko na srce- žrtev in sorodnikov kaj malo tolaži vzrok smrti. Tako za sekača kot za policista (in njune sorodnike, prijatelje...) velja, da sta šla v službo in se nista vrnila.

Drugače pa ne govorijo zastonj: laž- velika laž- statistika. Identične podatke lahko s statistično obdelavo obdelaš tako, da dobiš rezultate, katere si želiš (ti pač izpostaviš nekaj značilno le za policaja- umrl zato, ker je bil policaj in v tem nihče drug na Svetu ne more biti bolj ogrožen od vas policajev). Če pa potem drugemu očitaš, da nima pojma o statistiki je pa zadovoljstvo toliko večje
stupid-1.gif
Kot prvo, jaz nisem relativiziral smrti nobenega sekaca ali kakega drugega poklica.
Kot drugo, mislim da sem jasno argumentiral zakaj primerjava ni na mestu.
Kot tretje, poklic policista je specificen, hkrati pa je dejstvo, da ce komu kaj ne pase, da gre lahko tudi kaj drugega delat (samo da ne bo na koncu tako da nihce ne bo tega delal).

O lazeh in statistiki pa ti tezko na tem forumu komurkoli kaj ocitas, ker kot je razbrati iz tvojih rpispevkov, fanaticno castis ljudi, ki potvarjajo zgodovino, prenarejajo arhive, itd. Me ne moti, samo ne vtikaj se vame.

Manda se zavedaš, da ko si šel izbrat poklic policaja nisi ravno veliko pridobil na splošni priljubljenosti med neznanci.

To je pač FAKT.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ne, edini fact je, da ti nimas pojma o statistiki oziroma zbiranju in vzorcenju vhodnih podatkov.

Primerjava (ki bi lahko sla v isto statistiko) je recimo smrt geodeta nekaj let nazaj v laščah. Tam je storilec ustrelil geodeta samo zato, ker je bil geodet.

Primerjava bi bila, ce bi nekdo ubil sekaca, ker ne mara sekacev....
Roko na srce- žrtev in sorodnikov kaj malo tolaži vzrok smrti. Tako za sekača kot za policista (in njune sorodnike, prijatelje...) velja, da sta šla v službo in se nista vrnila.

Drugače pa ne govorijo zastonj: laž- velika laž- statistika. Identične podatke lahko s statistično obdelavo obdelaš tako, da dobiš rezultate, katere si želiš (ti pač izpostaviš nekaj značilno le za policaja- umrl zato, ker je bil policaj in v tem nihče drug na Svetu ne more biti bolj ogrožen od vas policajev). Če pa potem drugemu očitaš, da nima pojma o statistiki je pa zadovoljstvo toliko večje
stupid-1.gif
Kot prvo, jaz nisem relativiziral smrti nobenega sekaca ali kakega drugega poklica.
Kot drugo, mislim da sem jasno argumentiral zakaj primerjava ni na mestu.
Kot tretje, poklic policista je specificen, hkrati pa je dejstvo, da ce komu kaj ne pase, da gre lahko tudi kaj drugega delat (samo da ne bo na koncu tako da nihce ne bo tega delal).

O lazeh in statistiki pa ti tezko na tem forumu komurkoli kaj ocitas, ker kot je razbrati iz tvojih rpispevkov, fanaticno castis ljudi, ki potvarjajo zgodovino, prenarejajo arhive, itd. Me ne moti, samo ne vtikaj se vame.

Manda se zavedaš, da ko si šel izbrat poklic policaja nisi ravno veliko pridobil na splošni priljubljenosti med neznanci.

To je pač FAKT.

Velikokrat po tej odločitvi znanci potem postanejo "neznanci". Ajde, žlahta ga še mora trpet, ostalim pa ni treba.
evil.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.776
5.720
113
noben zobar nima 5k€ plače. V JS je itak max 1500€, privat pa... moraš biti bebec, da daš 12k€ za plačo, tisti, ki pa toliko zasluži, da bi si jo lahko izplačal, pa ponavadi ni bebec. janko pač živi v svojem nekem svetu in premetava svoje neke številke.