Streljanje v Izoli

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.631
421
83
Citat:
Če za prvega policaja lahko rečemo usoda, naključje, presenečenje. Za drugega lahko rečem totalna nesposobnost. Šalabajzer k oboroženem storilcu pride trkat na vrata od avta...
in ti, bi verjetno zaradi lastne varnosti izstrelil raketo iz pilatusa na vozilo. Ker sta bila dva enaka vozila, bi za vsak slučaj na izstrelil oba. Menda je bil tudi tretji avto na izhodu iz parkirišča. No... mogoče bi ta preživel.
bonk.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.260
5.532
113
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
prov zanimivo je brati. Eni pravte, da ni zaščite, pa da ni modern jopič, pa prestar jopiš, pa ....... Popolne zaščite ni. Razen, če se bodo policaji s tanki prevažal pa nč izstopili. Pa da je bil psiho dobr strelc, ker je zadel tam, kjer jopič ne pokriva...itd.
Lahko bi imel policist staro težko opremo in staro pokalico pa če bo sreča, da ga metek ne zadene ali zadene v zaščito živ. Z najnovejšo opremo in vse tiste HK puške in G pištole, metek pa v glavi... ali v tistem centimetru zaščite ki ne pokriva... bad

Pa naj majo se kevlar celade....za pistolsko municijoo je zadost močna...

Ce morjo delat z norci nej bodo vsaj na nivoju zasciteni...
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
... sem šel najprej brisat ves nepotrebni špeh, potem sem si pa premislil. Ker je v bistvu čisto vse špeh
tongue-1.gif
.

Namreč, tvoje poste sem prebral in iz njih odseva želja ali zahteva, da si glede zdravstva ali pokojnine proporcionalno obravnavan.

V temi kakšen mesec nazaj ste mi čisto vsi prisotni tule gor z besom zatrjevali, da to ni mogoče, ker ... strici preveč pridno in sproti praznijo blagajne
rolleyes-1.gif


Odseva tudi tvoja izjava o višini plače, ki pove, da si na naših tleh eden vrhunskih managerjev, zaposlen celo v gospodarstvu. Vsi vemo sicer, da je izraz "gospodarstvo" v državnem merilu precej raztegljiva zadeva. Ker - povej, kako s svojimi 13 jurji obremenitve delodajalca mesečno realno opravičiš svojo plačo? Torej delaš mesečni promet kakih 60 - 80 jurjev, in to sam?
Vsaka ti čast, morda se je pa res splačalo te izobrazit.

Namreč sam praviš, da te nisem jaz, ampak zgolj tvoji starši prej in sedaj sam osebno.
Dragi smrkavec, najprej opravi OŠ in srednjo, potem pa junaško naprej v delovne zmage. Tvoj zapis namreč ne odseva inteligence za fax - vsaj v mojih časih je bilo tako.

Vidim da več kot do tretjega razreda osnovne šole (posebne?) sploh nisi prilezel - namreč si popolnoma funkcionalno nepismen in hkrati se ti v glavi "dogaja"!

Kje sem jaz trdil o 13 "jurjih" plače? Citat mojega sporočila, kjer sem jaz to navedel mogoče? Bi šlo?

"Namreč, tvoje poste sem prebral in iz njih odseva želja ali zahteva".
Da se ne boš izgubil v tvoji specialni spospobnosti psihoanalize, ti navedem moj zadnji stavek, ki si ga uporabil kot citat: "Tudi če bi bil na minimalcu, bi si želel enako."

pa še nekaj: "odseva želja ali zahteva, da si glede pokojnine proporcionalno obravnavan"
To imaš pa POPOLNOMA PRAV! Ja bravo! JA, pokojnino pa definitivno hočem imeti proporcionalno! Hočem imeti višjo pokojnino kot nekdo, ki ima minimalca! Konec koncev tudi vplačujem več v pokojninsko blagajno! Vidiš, temu odrasli rečemo: logika!
Sej počasi pa ti bo uspelo še kaj pametnega skupaj dati! Le tako naprej! Ne obupat!

In btw: če se že hočeš delati pametnega s tem, da žališ folk, vsaj ne uporabljaj žaljivk, ki naj bi odražale starost, ker nimaš pojma koliko je človek, po katerem pljuvaš star in se je lahko dejansko zgodilo, da je oseba, ki jo žališ, spolno občevala s tvojo mamico, ko si ti še pri fotru iz jajca v jajce skakal.
Pa tudi, če je to fizično nemogoče (si tako star, da so ti za polnoletnost dali za darilo kresilni kamen), je skrajno neumno nekoga klicati smrkavec, če ta oseba ustvari na mesec več, kot ti (predvidevam glede na tvoje razburjenje). S tem dejansko si pokazal da si navaden zavistnež.

in za konec: ko boš videl številke ki sem jih dejansko navedel in ko boš izračunal (če ti bo to sploh uspelo), boš videl mojo dejansko (neto) plačo in boš ugotovil da sploh ni visoka.
Ja, številke so visoke, ko pa odšteješ vse je-bene davke, pa vidiš da dobiš manj kot 50%.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.631
421
83
sej težava je v tem, da imaš vse to lahko, pri delu z norci . Potem pa pod čelado prileti. Kot je v tem primeru med spojema zaščitnega jopiča.
So tud primeri, ko je priletelo v jopič (mislim, da takrat, ko so policijskega psa ubili)
Najboljše bi bilo, da norcev ne bi bilo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.071
9.719
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Sej neka logika je, da če nosiš pištolo, je velika verjetnost da boš z njo tudi fasal. Torej. Jaz bi policajem vzel orožje.

Pa to govedo tvojega kova premisli, kaj zine, al sam lapa tja v tri dni? Karma je hudič. Ko boš pa res rabil policaje, ti bo pa prekleto odleglo, ko bodo mel orožje. Tisti, ki zine (govorim o wanabe Robertu Deniru malo višje) da polcajev, ko jih rabiš ni, še nikol zares ni rabil policajev, ampak tko zares.

Nisi razumel napisanega, žal.
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Če za prvega policaja lahko rečemo usoda, naključje, presenečenje. Za drugega lahko rečem totalna nesposobnost. Šalabajzer k oboroženem storilcu pride trkat na vrata od avta...
in ti, bi verjetno zaradi lastne varnosti izstrelil raketo iz pilatusa na vozilo. Ker sta bila dva enaka vozila, bi za vsak slučaj na izstrelil oba. Menda je bil tudi tretji avto na izhodu iz parkirišča. No... mogoče bi ta preživel.
bonk.gif

Lahko bi enostavno zahtevala da voznika izstopita iz vozila in dvigneta roke. Sama pa bi bila v delnem zaklonu za avtom, ki je blokiral izvoz.
Tisti, ki ni nič kriv bi takoj šel ven iz avta. Potem pa je tarča jasna in vidna.

al je to preveč SWAT taktika?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.984
9.182
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Sej neka logika je, da če nosiš pištolo, je velika verjetnost da boš z njo tudi fasal. Torej. Jaz bi policajem vzel orožje.

Pa to govedo tvojega kova premisli, kaj zine, al sam lapa tja v tri dni? Karma je hudič. Ko boš pa res rabil policaje, ti bo pa prekleto odleglo, ko bodo mel orožje. Tisti, ki zine (govorim o wanabe Robertu Deniru malo višje) da polcajev, ko jih rabiš ni, še nikol zares ni rabil policajev, ampak tko zares.

Nisi razumel napisanega, žal.

Razloži prosim nepismenemu butlju, ker bi res rad razumel.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.631
421
83
ne ni preveč SWAT taktika. Mal preveč fantazijska taktika oz. taktika, ki se uporablja ob predvidenih dogodkih/situacijah je to. Tip, ki ima namen ubiti bo streljal, pa se mu hebe za ukaze policajev. Vse o čem zdaj ti govoriš, si imel časa premlevati nekaj dni. Tisti policaj je nekaj moral narediti v trenutku. Ta policaj je delal svoje delo. Žal tud mal sreče ni bilo naklonjene in je dobil med spojema neprobojca.

PS. Lahko greš pa SWAT trenirat. Če te bodo hoteli
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.071
9.719
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Sej neka logika je, da če nosiš pištolo, je velika verjetnost da boš z njo tudi fasal. Torej. Jaz bi policajem vzel orožje.

Pa to govedo tvojega kova premisli, kaj zine, al sam lapa tja v tri dni? Karma je hudič. Ko boš pa res rabil policaje, ti bo pa prekleto odleglo, ko bodo mel orožje. Tisti, ki zine (govorim o wanabe Robertu Deniru malo višje) da polcajev, ko jih rabiš ni, še nikol zares ni rabil policajev, ampak tko zares.

Nisi razumel napisanega, žal.

Razloži prosim nepismenemu butlju, ker bi res rad razumel.

Vsi primeri v zadnjih letih, ki so stala življenja policajev so jasno pokazal da sama prisotnost pištole ob pasu prej škodi kot koristi. Naj ima šmajser v ptljažniku. In naj ga uporabljajo zato usposobljeni, posebne enote itd. Naj se pištole uporabljajo takrat ko gre zares. Tako pa. Podobna zgodba je pri varnostnikih.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.984
9.182
113
Aha, potemtakem tokrat ni šlo zares, al kako? Daj prosim razsvetli me, kdaj bi pa po tvojem šlo zares.
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.071
9.719
113
Ja je šlo, pa vidiš kako se je končalo.Bolje bi bilo, da prometnik nebi imel pištole. Če smo že pri tem.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.984
9.182
113
Prometnika bi rešilo samo dvoje, da bi bil pripravljen na strel ali pa da bi bil v civilki. Potem praviš, da je mel zdravnik pištolo in ga je to stalo življenja?
Pa policaja, ki sta se odzvala na klic na pomoč, da nekdo v bolnici strelja, tud nebi smela met orožja, al kako to misliš. Pa dejte mal mislit z vsebinami lobanj preden kvasite blesarije.

Glede na to, da se pa stari ni počil takoj, ko je počil zdravnika, je imel na listi zagotovo še koga.
 
Nazadnje urejeno:

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
ne ni preveč SWAT taktika. Mal preveč fantazijska taktika oz. taktika, ki se uporablja ob predvidenih dogodkih/situacijah je to. Tip, ki ima namen ubiti bo streljal, pa se mu hebe za ukaze policajev. Vse o čem zdaj ti govoriš, si imel časa premlevati nekaj dni. Tisti policaj je nekaj moral narediti v trenutku. Ta policaj je delal svoje delo. Žal tud mal sreče ni bilo naklonjene in je dobil med spojema neprobojca.

PS. Lahko greš pa SWAT trenirat. Če te bodo hoteli

Če povzameva: ta patrulja, ki je zablokirala izhod iz bolnišnice je MORALA vedeti da je prišlo do streljanja a ne?
No, ob tem mi moj samoohranitveni nagon pravi, da naj zavzamem položaj, da bom čim bolj zaščiten. definitivno nebi šel do strelčevega avtomobila. Jaz vem da tega nebi storil - in to brez da bi kaj premišljeval. Ker drugače si odkrita tarča.

"PS. Lahko greš pa SWAT trenirat. Če te bodo hoteli "
Ne jaz, jaz nisem policist - je pa dobra ideja, da bi policiste začeli učiti teh taktičnih metod, ker očitno jih ne ali pa je rambovstvo preveč vsidrano v mentaliteto.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.071
9.719
113
Zdravnik je bil dead man walking, ker ga je tip imel namen ustrelit. Tega ni bilo možno preprečit. Vse ostalo je pa divji zahod. In ja, če pride do streljanja morajo biti na mestu policiji ki imajo s tem izkušnje,tako z orožjem, ustrezno opremo itd.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:

Vsi primeri v zadnjih letih, ki so stala življenja policajev so jasno pokazal da sama prisotnost pištole ob pasu prej škodi kot koristi. Naj ima šmajser v ptljažniku. In naj ga uporabljajo zato usposobljeni, posebne enote itd. Naj se pištole uporabljajo takrat ko gre zares. Tako pa. Podobna zgodba je pri varnostnikih.

A jih nimajo: Na Policijski upravi Koper so potrdili, da je prejšnji teden nekdo vlomil v dve službeni vozili policije, parkirani za objektom PP Postojna. Ukradeni so bili, policistom postojnske prometne policije, deli policijske opreme, sporočajo iz Kopra. Po Večerovih neuradnih podatkih pa ni bilo ukradeno kar kaj, temveč orožje. Brzostrelka Heckler&Koch MP-5. ?
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.729
4.040
113
Citat:
in ti, bi verjetno zaradi lastne varnosti izstrelil raketo iz pilatusa na vozilo. Ker sta bila dva enaka vozila, bi za vsak slučaj na izstrelil oba. Menda je bil tudi tretji avto na izhodu iz parkirišča. No... mogoče bi ta preživel.

Vsekakor bi mu šmajser, glock naperjen v čelo....
Za začetek, vedoč da je osumljenec streljal. Ne pa da bi šu k inkasant na vrata in ga je osumljenec med rebra pr stran poču, še postavt se ni znal.

Skratka amatersko do amena. Lahko da ti sprejeti plavci delajo nek šnel kurz tečaj. Tko kot so v Lošinju talal izpite za voditelje čolna.


 
Nazadnje urejeno:

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.408
5.685
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
A ni pisal, da so jih Nemci vzel policistom, ker so v Afganistanu mimo streljale. Sicer po par 10 izstreljenih metkov, ampak vseeno... In da bodo zdaj Nemci dobili druge. Mogoče smo te kupili, ker lahko da jih Nemci res niso kaj dosti uporabljali, praktično nove...
http://www.welt.de/politik/deu...es-Problem.html
Mislim da je to drug model, in sicer G36.

http://www.dw.com/en/heckler-koch-g36-the-rifle-held-in-all-the-wrong-places/a-18402772
2 saržerja (60 metkov), potem je konec streljanja, ki kaj zadane.


Dobri stari preizkušeni AK47, nemci, kaj bluzite
rolleyes-1.gif
?