Streljanje v Izoli

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

dentex

Guru
20. sep 2007
2.696
598
113
Joj erikson, dej ne bod tumast, znamo ljudje brat. Ja počil ga je delno s strani v predel pazduhe rame, ja in to je nevarno, vse se bojijo teh strelov po celem svetu, morali bi imeti modele z shoulder neck protektorjem ponavadi jih nosijo želvice. Vendar niso taki kot bi morali biti.
Strelov v stik jopiča s telesom ne moreš eliminirati, sploh če strelec vsaj delno pozna kako je zaščite narejena

V tujini tudi po evropi, gre jopič na osebno zadolžitev in policist, ko gre iz hiše ven ga mora imeti na sebi, delodajalec ne prevzema odgovornosti. Ravno zaradi vse večje natrpanosti okolja z vsemogočimi pokalicami jih fantje morajo nositi.

To da je neudobno pa lahko pomeni razliko med življenjem in zaključnimi deli v zdravstvu
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.861
6.478
113
Aja. Se nekaj kar sem dolzen storiti.

Nekaj let nazaj sem postal LKS na postaji. Po domace krimic. Nisem imel odlocbe in ni mi pripadal jopic. Dal mi ga je dentex.


Potem sem napredoval. Wuhu. Jopicev kokr hoces. Za krimice. Prisla je migrantsk kriza. Vpoklic. Nihce ni vedel kdaj gremo, povelje - kombinezoni... Poklical sem dentexa... Cez eno uro sem imel jopic ki ga nosi posebna enota.

Nauk zgodbe: ?
Alter.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kako pa je, ko ga nosiš? Mi smo se namreč v naših časih šli brez tega, pa si vsak čas lahko pričakoval (jebiga
tongue-1.gif
), če bi že tako naneslo.

Torej - se ga da normalno nosit cel šiht nekako normalno, da se ga torej navadiš in ni preveč moteče?
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.798
1.470
113
42
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Ni odgovora v enem stavku zakaj, pac tko je povsod. Ce je dnar je zdravljenje. Je pa rešitev za male pare.

Vedno je se lahk ubiješ. Vrjetno še najceneje
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.050
9.156
113
EU
KSZ.
Nekako imam vtis da policija (naša) ne sledi več spremembam dogajanj v modernem svetu in je ostala v nekem preteklem času. Zato ni nenavadno da jih dobijo s "spuščenimi gatami" pri povsem enostavnih in brezveznih stvareh. Khm..khm....močno so napredovali edino pri meritavh hitrosti, kako se temu reče na Alterju "inkasantstvu".Ava.

Sledeč tej logiki lahko predvidim naslednje ukrepe vlade za reševanje težav streljanja v Izoli.

Prvo, zvišati kazni za nezakonito posedovanje orožja..
Drugo, zvišati prispevek dodatnega zavarovanja zaradi zmanjševanja čakalnih vrst.
cheer.gif
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.204
178
63
Zakaj jopič za migrantsko krizo ? Saj niste bili v nobeni nevarnosti (po cmerarjevo)...
Sicer on bi vam dal itak airsofte, saj več ne rabite kao...
Ne vem, zakaj nimate avtomatskega orožja, vsaj m70 recimo...
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.416
3.259
113
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
KSZ.
Nekako imam vtis da policija (naša) ne sledi več spremembam dogajanj v modernem svetu in je ostala v nekem preteklem času. Zato ni nenavadno da jih dobijo s "spuščenimi gatami" pri povsem enostavnih in brezveznih stvareh. Khm..khm....močno so napredovali edino pri meritavh hitrosti, kako se temu reče na Alterju "inkasantstvu".Ava.

Sledeč tej logiki lahko predvidim naslednje ukrepe vlade za reševanje težav streljanja v Izoli.

Prvo, zvišati kazni za nezakonito posedovanje orožja..
Drugo, zvišati prispevek dodatnega zavarovanja zaradi zmanjševanja čakalnih vrst.
cheer.gif
Tretje, za splošno varnost povečati število kontrol hitrosti po grmih.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.842
5.759
113
CqNE1fbVIAAAJu0.jpg


CqNHQ5YVMAA3iET.jpg


Ravno so končali razpis za:

SKLOP 1: 250x Pištole Glock 19 s toki;
SKLOP 2: 50x Avtomatske puške H&K 416 A5 kal. 5,56 * 45 mm in
SKLOP 3: 80x Avtomatske puške kal. 5,56 * 45 mm.


Ostali razpisi MNZ.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.789
5.730
113
A ni pisal, da so jih Nemci vzel policistom, ker so v Afganistanu mimo streljale. Sicer po par 10 izstreljenih metkov, ampak vseeno... In da bodo zdaj Nemci dobili druge. Mogoče smo te kupili, ker lahko da jih Nemci res niso kaj dosti uporabljali, praktično nove...
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik dentex pravi:
Telex dej sej si fejst fant pa te mam raj k snečkota, ampak ne vlac politke k kurbo v kupleraju v vsako temo. V naši državi so določene zadeve nedotakljive in ......

Poglej kronologijo, potem pa obsojaj
stupid-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.031
9.693
113
če ima policaj pištolo kot obvezno sredstvo še pa naj ima jopič,da bo potem čim manj joka.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
če ima policaj pištolo kot obvezno sredstvo še pa naj ima jopič,da bo potem čim manj joka.
Potem bo pa jokal in hotel večjo plačo, ker mora tolk nosit.

Sicer pa 99% policajev do penzije ni bilo niti blizu kakega streljanja, da bi bili ogroženi.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.631
421
83
prov zanimivo je brati. Eni pravte, da ni zaščite, pa da ni modern jopič, pa prestar jopiš, pa ....... Popolne zaščite ni. Razen, če se bodo policaji s tanki prevažal pa nč izstopili. Pa da je bil psiho dobr strelc, ker je zadel tam, kjer jopič ne pokriva...itd.
Lahko bi imel policist staro težko opremo in staro pokalico pa če bo sreča, da ga metek ne zadene ali zadene v zaščito živ. Z najnovejšo opremo in vse tiste HK puške in G pištole, metek pa v glavi... ali v tistem centimetru zaščite ki ne pokriva... bad
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.031
9.693
113
Sej neka logika je, da če nosiš pištolo, je velika verjetnost da boš z njo tudi fasal. Torej. Jaz bi policajem vzel orožje.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.727
4.035
113
V danem primeru bi bilo definitvno manj škode, saj je starec streljal z policajevim orožjem...
Problem policije je tudi o fizični nesposobnosti opravljanja poklica....

Nekaj je na račun pomankanja sredstev, večina pa na osebah samih. Mnogi fizično niso primerni za uniformo, saj ne zadoščajo psihofizični potrebi takega poklica..

Vendar problematizira se samo denar, plače ter oprema... Ko pa policaju rečeš, da ni sploh sposoben opravljati funkcije pa se vzigne sindikalna horda..

Še več dogajajo se v samem vrhu naročila za nelegalno izvajanje represij občanov, celo na sekretarje in ministre..

i nikome ništa...

- ni opreme
- premajhne plače itd....

Če za prvega policaja lahko rečemo usoda, naključje, presenečenje. Za drugega lahko rečem totalna nesposobnost. Šalabajzer k oboroženem storilcu pride trkat na vrata od avta...

Zdej je kriva oprema, plača in ne vem kaj še. Šment bla sta oba enaka avta... Višja matematika za plavca.

Sliši se izjemno cinično, vendar šalabajzerstvo do konca. Naši plavci so v večini primerni za mestno redarstvo in nič drugega. Seveda pa so izjeme.

Tudi javno mnenje policije je na ravni našega CSD-ja..
Ko pa je stavka, pa iščejo širšo podporo ljudstva, grozijo z omejitvijo prometa ter zavlačevanjem na mejnih prehodih...

ko je vsega konc
pa jebejo folk za mizerije, hujše kršitve pa so bolj ali manj domena ulice

med stavko se tudi hvalijo z inkasantsvom majhni prekrškov..... to se pravi jebanja poštenih v glavo

tko pač je.......

Večja verjetnost plavca je zaradi sedenja in prenajedanja na poklicnem mestu da ga zadane infarkt kot pa da bi bil udeležen v kakem strelskem obračunu, kot to gledamo v braziliji, ZDA in podobnimi državami...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.978
9.175
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Sej neka logika je, da če nosiš pištolo, je velika verjetnost da boš z njo tudi fasal. Torej. Jaz bi policajem vzel orožje.

Pa to govedo tvojega kova premisli, kaj zine, al sam lapa tja v tri dni? Karma je hudič. Ko boš pa res rabil policaje, ti bo pa prekleto odleglo, ko bodo mel orožje. Tisti, ki zine (govorim o wanabe Robertu Deniru malo višje) da polcajev, ko jih rabiš ni, še nikol zares ni rabil policajev, ampak tko zares.