Seveda je.
Poznam policijskega godbenika, ki je šel pri 51-ih ali 52-ih v pokoj - da ne govorim o tem, kakšni so njhovi "šihti" - koliko je bilo časa za učenje po glasbenih šolah itd. In ni težava v tem, de je popoldne delal honorarno, ampak če bi bila njegova služba tako zahtevna, da bi potreboval benifikacijo, verjetno ne bil imel energije za popoldansko poučevanje. Ta isti "upokojenec" še danes uči na dveh ali treh koncih...
In partizanom ne očitam dvojnih let, nikakor ne, kje si to razbral? Ne vem pa, zakaj bi morale borčevske pokojnine dobivati vdove po partizanih? Pri tem se vedno znova spomnim razprave Anderliča in ostalih LDS-ovcev, kako so tarnali, ko se je v parlamentu odločalo o štipendijah za sirote tistih, ki so padli v vojni za Slovenijo. Ali vdove urlih v 10-dnevni vojni tudi dobivajo 1800 EUR borčevske pokojnine, enako kot borci za revolucijo?
Imamo tudi upokojence, ki dobivajo dodatke za udeležbo v španski državljanski vojni. Ali torej nači vojaki v Afganistanu lahko pričakujejo iste privilegije?
Poleg tega je Stanovnik v Jugoslaviji delal 20 let, k temu lahko prišteješ še 8 (dvojnih) let štabnega partizanstva. V OZN je delal skupaj 16 let, upokojil se je leta 1982. Kot upokojenec je bil nato še predsednik predsedstva SRS 1984-88. Kakorkoli obrneš nima 60 let delovne dobe, kot trdi sam. Tudi ne vem, zakaj bi moral za 20+8 let dela v Jugoslaviji dobivati polno(!) pokojnino, ša manj zakaj bi moral dobivati polno(!) borčevsko pokojnino. A je bila izdaja Kocbeka res toliko vredna?
In tudi če je vse po pravilnikih, zakonih in ostalih regelcih... nekako nimam občutka, da bi bil del nepriviligirane večine, da bi smel povzdigniti glas proti socialni neenakosti. Njemu gre za ohranitev privilegijev, nič drugega.